سلامت پوست
آموزش انواع غذاها غذاهای رژیمی
آهنگ پیشواز ایرانسل آهنگ پیشواز رایتل آهنگ پیشواز همراه اول
اخبار پزشکی اخبار تکنولوژی اخبار جامعه اخبار حوادث اخبار سیاسی اخبار فرهنگی و هنری اخبار گوناگون اخبار ورزشی تیتر روزنامه
اس ام اس خنده دار اس ام اس عاشقانه اس ام اس مناسبتي
مهارت های زندگی
بازیگران بزرگان و مشاهیر خوانندگان ورزشکاران
روانشناسی
ترول خنده دار
بارداری و زایمان
دنیای بازیگران
اخبار پزشکی
سوپر استارها عکس اجتماعی عکس بازیگران عکس حوادث عکس حیوانات عکس خوانندگان عکس طنز عکس عاشقانه عکس ورزشی
اخبار علمی
فال روزانه
اخبار فرهنگی و هنری دانلود آهنگ جدید سریال شعر و ترانه فیلم
اخبار ورزشی
کلیپ اجتماعی کلیپ حوادث کلیپ حیوانات کلیپ خنده دار کلیپ سرگرمی کلیپ عاشقانه کلیپ هنرمندان

مشکلات آینده ایران از دید مدیر کل دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی

مشکلات آینده ایران از دید مدیر کل دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعیReviewed by admin on Feb 9Rating: 5.0مشکلات آینده ایران از دید مدیر کل دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعیفرهاد اقطار از آسیب های فضای مجازی گرفته تا ازدواج نکردن دختران را از مشکلات آینده اجتماعی در ایران دانست

فرهاد اقطار از آسیب های فضای مجازی گرفته تا ازدواج نکردن دختران را از مشکلات آینده اجتماعی در ایران دانست

 

مشکلات اجتماعی آینده ایران

مدیرکل دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی با بیان اینکه سرمایه‌های اجتماعی در کشور کاهش یافته است گفت: متاسفانه ما به شبکه‌های اجتماعی پناهنده شدیم و این شبکه‌ها بتدریج جایگزین ارتباطات اجتماعی می‌شوند.

به گزارش اولی ها فرهاد اقطار با بیان اینکه امروز باید آسیب‌های فضای مجازی ریشه‌یابی شود، گفت: فضای مجازی به مامنی تبدیل شده است که فرد در آن راحت‌تر ابراز عقیده می‌کند و باید این مساله مورد کنکاش دقیق قرار بگیرد که چرا ارتباطات میان فردی افراد محدود شده است.

وی افزود: سال گذشته اعلام کرده بودند که طلاق در کشور ما کاهش می‌یابد و علت آن کم شدن ازدواج است. در سال 91 تعداد طلاق‌ها حدود 829 هزار مورد بود اما در سال 92 به 774 هزار مورد کاهش یافته بود. طلاق طی چند سال آینده دیگر مشکل کشور ما نیست و معضل پیش رو آمار بالای زنان ازدواج نکرده است. در واقع شاید شرایط ازدواج برای میلیون‌ها فراهم نشود.

مدیرکل دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی با بیان اینکه سرمایه‌های اجتماعی در کشور کاهش یافته است گفت: متاسفانه ما به شبکه‌های اجتماعی پناهنده شدیم و این شبکه‌ها بتدریج جایگزین ارتباطات اجتماعی می‌شوند. ما باید قبول کنیم که یکسری آسیب‌ها در قالب فضای مجازی شکل گرفته است و روابط اجتماعی در حال کاهش است.

زارعیان مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و استاد دانشگاه نیز با بیان اینکه در سال 1994 جدی‌ترین قدم برای تحول در حوزه آی‌تی و آی‌سی‌تی برداشته شد و پس ازآن دولت آمریکا اقدام به سرمایه‌گذاری جدی در این خصوص کرد، گفت: امروز با یک جامعه هفت میلیاردی تلفن همراه، یک میلیارد و 400 میلیون نفری تلفن ثابت، سه میلیارد نفری کاربران اینترنتی و چند میلیاردنفری شبکه‌های اجتماعی مواجه هستیم.

وی افزود: تحولات مختلفی را در کشور تجربه کردیم، اکنون 130 تا 140 میلیون سیم‌کارت تلفن همراه صادر شده که رقم بالایی است که نشان‌دهنده استفاده از شبکه‌های موبایلی است و بسیاری از افراد با سیم‌کارت دوم و سوم وارد این شبکه‌ها می‌شوند. در حالی که حدود 40 میلیون کاربر اینترنتی داریم، کمتر از 7 میلیون نفر مشترک اینترنت پرسرعت هستند و این نشان می‌دهد که هنوز دسترسی ما به فضای مجازی کامل نیست و اگر مراقبت نکنیم ممکن است تهدیدهای بیشتری در انتظار ما باشد.

مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و استاد دانشگاه با بیان اینکه نمی‌توانیم محدودسازی آن و کلی داشته باشیم و از سوی دیگر رهاسازی کنیم، عنوان کرد: اکنون این فرصت را داریم که با توجه به تحولات در عرصه‌های مختلف ارتباطی رخ داده است مدیریت بر این مجموعه را برعهده بگیریم. اکنون 12 متولی رسمی در این حوزه داریم و باید مدیریت یکپارچه شود.

وی ادامه داد: شورای عالی فضای مجازی با این نیت تشکیل شد که در کشور یک متولی در کشور در فناوری اطلاعات وجود دارد اما هنوز نتوانسته به وظایفش عمل کند امیدواریم 12 اسفند که این جلسه تشکیل می‌شود گزارش دهند که ظرف سه سال گذشته چه اقداماتی انجام داده‌اند.

مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و استاد دانشگاه تاکید کرد: شبکه‌های اجتماعی نیازمند مدیریت سخت‌افزاری نیستند، بلکه باید مدیریت فرهنگی و اجتماعی بر آنها حاکم شود.