خانه » اخبار » اجتماعی » تحریم مراسم شام کاخ سفید توسط دونالد ترامپ به دلیل ناراحتی از خبرنگاران
loading...

تحریم مراسم شام کاخ سفید توسط دونالد ترامپ به دلیل ناراحتی از خبرنگاران

تحریم مراسم شام کاخ سفید توسط دونالد ترامپ

در ماه های اخیر یکی از پر اخبارترین شخصیت های دنیا دونالد ترامپ رئیس جمهور حال حاضر آمریکا بوده است .

تحریم مراسم شام کاخ سفید توسط دونالد ترامپ

قهر دونالد ترامپ

دونالد ترامپ که معمولا در ایجاد حاشیه و جنجال رقیبی ندارد این بار خبر از تحریم حضور در شام خبرنگاران در کاخ سفید داد .

تحریم مراسم شام کاخ سفید دونالد ترامپ به دلیل ناراحتی رئیس جمهور آمریکا از خبرنگاران و رسانه ها است که شاید این بهانه ای باشد برای عدم حضور دونالد ترامپ .

رئیس‌‌جمهوری آمریکا که طی هفته‌های گذشته از عملکرد شماری از نشریات و رسانه‌های این کشور انتقاد کرده، می‌گوید در مراسم سالیانه شام با خبرنگاران کاخ سفید، شرکت نمی‌کند.

«دونالد ترامپ» رئیس‌‌جمهوری آمریکا، در پستی در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت: «من در مراسم شام خبرنگاران کاخ سفید شرکت نخواهم کرد. لطفا برای همه آرزوی سلامتی کنید و عصر خوبی داشته باشید.»

رئیس‌جمهوری آمریکا چندین بار به انتقاد از شماری از رسانه‌های جمعی و پرمخاطب آمریکا پرداخته و آن‌ها را به نشر «اخبار جعلی» متهم کرده‌است. در یک نمونه نیز، درجریان یک سخنرانی از آن‌ها با عنوان «دشمنان مردم آمریکا» نام برده‌است.

از طرف دیگر طی این زمان، شماری از روزنامه‌نگاران و خبرنگاران نیز گفته بودند احتمالا از شرکت در این مراسم صرف نظر می‌کنند.

مراسم سالیانه، ۲۹ آوریل، دو ماه دیگر برپا می‌شود. این مراسم به طور سنتی با اجرای برنامه‌های کمیک، و در موارد مختلف نیز انتقاد از رئیس‌جمهوری ایالات متحده، همراه است.

رئیس‌جمهوری که با «بانوی نخست» و مقام‌های ارشد کاخ سفید در مراسم شرکت می‌کند، نیز معمولا خود در سخنرانی‌اش به لطیفه‌گویی می‌پردازد. بسیاری از خبرنگاران و صاحبان و مدیران رسانه‌های ایالات متحده در این مراسم شرکت دارند.

تازه‌ترین تحولات پس از آن است که هفته گذشته به شماری از رسانه‌های منتقد دولت ترامپ، اجازه حضور در نشست مطبوعاتی غیررسمی کاخ سفید داده نشد؛ شبکه خبری «سی‌ان‌ان»، «پولیتیکو»، «بازفید» و روزنامه «نیویورک‌تایمز»، از جمله این رسانه‌ها بودند. این موضوع با انتقاد شماری از خبرنگاران و رسانه‌ها روبه‌رو شده‌است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*