تایید فوت عزت الله انتظامی و دلیل مرگ عزت الله انتظامی

تایید فوت عزت الله انتظامی و دلیل مرگ عزت الله انتظامی بازیگر محبوب و پرطرفدار و باسابقه ایران عزت الله انتظامی به دلیل بیماری دار فانی را وداع گفت .

فوت عزت الله انتظامی از بازیگران محبوب و پرطرفدار ایران که سال های سال در سینما و تلویزیون ایران فعالیت میکرده امروز 26 مرداد 1397 تایید شد .

فوت عزت الله انتظامی

فوت عزت الله انتظامی

عزت الله انتظامی که از بازیگران نخبه و بسیار مشهور ایران بود رخت مشکی را بر تن جامعه هنر و سینمای ایران کرد .

مرگ عزت الله انتظامی توسط رسانه های ایران تایید شد و طبق گفته خبرنگاران پس از پیگیری از فوت عزت الله انتظامی در صبح 26 مرداد 1397 خبردار شدند .

مجید انتظامی پسر عزت الله انتظامی خبر فوت پدر خود را تایید کرده است .

عزت‌الله انتظامی ۳۱ خرداد سال ۱۳۰۳ در محلهٔ سنگلج تهران متولد شد.

وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت.

عزت‌الله انتظامی فعالیت هنری خود را با پیش پرده خوانی در تماشاخانه‌های لاله زار شروع کرد؛ او پس از یک سال به تماشاخانه‌های هنر و فرهنگ تهران رفت.

مرگ عزت الله انتظامی

مرگ عزت الله انتظامی

او در سال ۱۳۴۸ با گاو ساخته داریوش مهرجویی وارد عرصه حرفه‌ای سینما شد. انتظامی در نقش مش حسن که در فراق گاو خود می‌نالد با او همذات‌پنداری می‌کند و شرایطی را به وجود می‌آورد که بازی او در فیلم گاو نقطه عطف و تحولی شگرف در تاریخ بازیگری سینمای ایران می‌شود.

بازی‌های او در دیگر آثار مهرجویی همچون آقای هالو، دایره مینا، پستچی، اجاره‌نشین‌ها، هامون و بانو از آثار‌های ماندگار هردو شخص است.

انتظامی علاوه بر نقش‌آفرینی در آثار داریوش مهرجویی، در فیلم‌های کارگردانان مطرح دیگری، چون علی حاتمی، مسعود کیمیایی بازی کرده‌است.

منطبق با کلید واژه: اخبار ستارگان