به اولی ها خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
خانه » گردشگری » کلیپ شهر جن ترکیه شهری تا عمق 280 متری زیر زمین + عکس
کلیپ شهر جن ترکیه شهری تا عمق 280 متری زیر زمین + عکس

کلیپ شهر جن ترکیه شهری تا عمق 280 متری زیر زمین + عکس

کلیپ شهر جن ترکیه شهری تا عمق 280 متری زیر زمین دانلود فیلم شهر جن شهری در ترکیه که تا عمق 280 متر زیر زمین عمق ساخت آن است

وجود یک شهر عظیم در زیر زمین آن هم به صورت طبقه طبقه که ساخت آن را بسیار سخت تر میکند که محققان امروزی برای کشف آن با دردسرهای فراوانی رو به رو هستند واقعا شگفت انگیز است .

شهر جن ترکیه شهری که بر اساس تفحص ها ساخت و ساز آن 280 متر زیر زمین است یکی از شگفت انگیزترین شهرهای تاریخی در دنیاست که در حال اکتشاف می باشد و هنوز رازهای فراوانی را در خود نهفته است که باید کشف گردند .

شهر جن ترکیه

شهر جن

نام این شهر را شهر جن گذاشتند زیرا که ساخت و ساز های این شهر در 280 متر زیر زمین هستند و این برای مکتشفان سوالاتی را به وجود آورده است که چگونه این چنین شهر عظیمی با این متراژ در زیر زمین قرار دارد و شاید بر این فکر هستند که این شهر ساخته دست جن ها می باشد پس اسم شهر را شهر جن گذاشتند .

شهر جن ترکیه

شهر جن

شهر جن در سال 1963 زمانی کشف شد که یکی از ساکنان شهری در ترکیه دیوار منزل خود را که در یک غار ساخته شده بود، خراب کرد و ناگهان حیرت زده متوجه وجود اتاقی عجیب پشت دیوار شد که پیش از این، آن را ندیده بود.

این اتاق، به اتاق هایی دیگر راه داشت و کشف آن، به کشف شهری زیرزمینی منجر شد.

شهر جن ترکیه

شهر جن ترکیه

دانشمندان باستان شناس، به مطالعه و بررسی این شهر مهم همت گماشتند، در آن زمان، آن ها قادر بودند تا 40 متری این شهر پایین بروند اما حدس و گمان ها بر این بود که این شهر، بسیار بیش از این مقدار، عمق داشته باشد و عمق آن می تواند حداقل 85 متر باشد.

city elf in turkey

شهر جن

در زمان حاضر، 20 سطح و طبقه از این شهر شناسایی شده است اما تنها امکان بازدید از 8 سطح و طبقۀ آن وجود دارد و بازدید از بقیه طبقه ها یا ممنوع است یا هنوز در دست اکتشاف و شناسایی باستان شناسان است.

elf city in turkey

شهر جن

ساختار داخلی این شهر، حیرت انگیز است. این شهر برای زندگی 10 هزار نفر ساخته شده و حاوی دالان هایی مخفی با سه روزنۀ اصلی است که با قرار دادن صخره در مقابل آن ها، می توان آن ها را بست.

شهر جن ترکیه

شهر جن

این شهر، حاوی تونل هایی به طول 8 متر بود و به شهر دیگری در زیر زمین راه داشت. بسیاری از باستان شناسان، آن را شهری بسیار پیچیده می دانند که پیچیدگی های آن، با پیچیدگی های اهرام مصر برابری می کند.

در زیر فیلم شهر جن ترکیه را مشاهده میفرمایید .

 

دانلود کلیپ نمایش شهر جن ترکیه

برای خندیدن و شاد بودن کلیک کنید


اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است