به اولی ها خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
خانه » اخبار » ورزشی » دوپینگ بازیکن عراق بازگشت امید به صعود تیم ملی
دوپینگ بازیکن عراق بازگشت امید به صعود تیم ملی

دوپینگ بازیکن عراق بازگشت امید به صعود تیم ملی

خبر دوپینگ علا عبدالزهرا بازیکن تیم ملی عراق امید ها را برای بازگشت تیم ملی ایران به جام آسیا بازگرداند آخرین خبر ها از دوپینگ بازیکن عراق

 

دوپینگ علا عبدالزهرا بازیکن تیم ملی عراق

دوپینگ علا عبدالزهرا بازیکن تیم ملی عراق

 

فدراسیون فوتبال ایران در سپتامبر 2014 (مهرماه 1393) نامه ای به فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا ارسال کرده است ‏که در آن به روشنی قید شده نتیجه تست دوپینگ علا عبدالزهرا بازیکن تراکتور مثبت بوده است.‏

در این نامه چنین آمده: بنابر تست دوپینگ بازیکن عراقی الاصل تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز ‏که در لیگ ایران به بازی مشغول بوده است (نمونه ردیف 246873 ارسالی به آزمایشگاه کلن آلمان توسط نادوی ایران)، ‏در هشتم آگوست 2014؛ نمونه تست این بازیکن مثبت اعلام شده است و این بازیکن از ماده ممنوعه متیل هگزان آمین ‏استفاده کرده است.‏
بنابراین با توجه به اینکه این بازیکن تابعیت ایرانی ندارد و در ایران ساکن نیست و در حال حاضر به تیم پلیس عراق ‏پیوسته است، با در نظر داشتن ماده 15ـ3 ـ 1وادا (سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ)، که می تواند روی فرآیند تصمیم ‏گیری تاثیرگذار باشد، برای گرفتن تصمیمات مقتضی، مدارک مورد نیاز که به پیوست ارسال شده را ملاحظه فرمائید.‏

 


 

فیفا با ارسال نامه‌ای، دوپینگی بودن بازیکن تیم ملی عراق را تایید کرده است. با این حال ابهاماتی در مورد احتمال تغییر نتیجه دیدار با ایران وجود دارد.

فیفا در نامه‌ای که به فدراسیون فوتبال فرستاده، دوپینگی بودن علا عبدالزهرا را تایید کرده است. به همین دلیل احتمال محرومیت تیم عراق و اعلام نتیجه به سود تیم ملی فوتبال ایران وجود دارد.
گفته می‌شود تست دوپینگ علا عبدالزهرا بازیکن پیشین تراکتورسازی مثبت بوده و این موضوع به اطلاع فیفا هم رسیده بود. به همین دلیل حضور وی در تیم ملی عراق برابر ایران غیرقانونی بوده است.

 


 

در حالی که همه نگاه ها متوجه جلسه کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا و نتیجه این جلسه پراهمیت است، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم‌ملی هم پس از جلسه مطبوعاتی پرسروصدای امروزش برای تمرین فردا مشغول برنامه ریزی است تا اگر رای به سود ایران اعلام شد، هیچ زمانی را از دست نداده باشد.

پوریا نبی مربی ایرانی مقیم استرالیا درباره حال و هوا و شرایط تیم‌ملی می‌گوید: با بازیکنان و کادرفنی که صحبت می‌ کنیم همه امیدوار هستند. البته هیچ کس نمی‌ خواهد امید بی دلیل به کسی بدهد. اما در نهایت فردا ساعت 9 صبح به وقت استرالیا تکلیف روشن خواهد شد.

به گفته او ایرانیانی که دل در گروی نتایج تیم‌ملی داشته اند، اگرچه از نمایش تیم‌ملی مقابل قطر راضی اند اما همچنان امیدوار به صعود هستند تا داستان ایران در جام‌ملت‌های آسیا ادامه پیدا کند. به گفته نبی فردا ساعت 4 صبح به وقت ایران رای نهایی اعلام خواهد شد.

 

 

loading...
loading...
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
free counter statistics