خانه » اخبار » اجتماعی » سی 30 اسفند 1395 تعطیل رسمی اعلام شد

سی 30 اسفند 1395 تعطیل رسمی اعلام شد

تعطیلی سی 30 اسفند 1395

خبری خوشحال کننده برای نیروهای اداری در پایان سال 1395 و تعیین تکلیف روز 30 اسفند 1395 .

تعطیلی روز سی 30 اسفند 1395

30 اسفند 95 تعطیل شد

روز سی اسفند 1395 که سال کبیسه بوده و ماه اسفند 30 روزه این روزها بحث داغی را به خود اختصاص داده زیرا که در قوانین تعطیل بودن یا نبودن این روز به طور دقیق مشخص نشده است .

تعطیلی روز 30 اسفند 1395 به موجب لایحه قانونی تعیین تعطیلات رسمی کشور که از 29 اسفند تا 4 فروردین را تعطیل رسمی اعلام کرده است تعطیل اعلام شد .

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر منتشر شده در رسانه ها درباره تعطیلی روز سی ام اسفند امسال را تکذیب کرد.

به گزارش شامگاه چهارشنبه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در پی انتشار خبر تعطیلی سی ام اسفندماه امسال در رسانه ها به آگاهی می رساند «موضوع یاد شده کان لم یکن بوده و اتخاذ تصمیم درباره تعطیلی روز سی ام اسفند در صلاحیت هیات محترم وزیران است».

بنابراین هرگونه تصمیم گیری از سوی هیات محترم وزیران به شیوه مقتضی اطلاع رسانی می شود.

اما در خبری امروز اعلام شد در نامه ای با امضای «اسماعیل ظریفی آزاد» مدیر کل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدیران کل این وزارتخانه در استان ها آمده است: به موجب لایحه قانونی تعیین تعطیلات رسمی کشور مصوب هشتم تیرماه سال 1359 شورای انقلاب جمهوری اسلامی ایران «بیست و نهم اسفند تا چهارم فروردین» تعطیل رسمی محسوب می شود و در سال های کبیسه، روز سی ام اسفندماه در بازه تعیین شده قرار می گیرد.

این نامه می افزاید: از آنجا که در اصلاحات بعدی آن، قانون متعرض تعطیلی روز سی ام اسفندماه نشده است، بنابراین طبق قانون یاد شده سی ام اسفند همچنان جزء تعطیلات رسمی کشور محسوب می شود.

لحظه تحویل سال 1396 بر اساس تقویم جلالی، ساعت 13 و 58 دقیقه و 40 ثانیه دوشنبه سی ام اسفند 1395 هجری خورشیدی است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*