خانه » فناوری اطلاعات » 10 کشور با بالاترین سرعت اینترنت در دنیا
loading...

10 کشور با بالاترین سرعت اینترنت در دنیا

3431355_366

دیگر کمتر کسی را می توان پیدا کرد که از اینترنت استفاده نکرده باشد یا اسم آن را نشنیده باشد.در عصر جدید که تمام کارها با اینترنت انجام می شوند سرعت اینترنت مسئله بسیار مهمی تلقی می شود.

امسال هم مانند دیگر سالها کره جنوبی اولین کشور در سرعت اینترنت بود لیست 10 کشور پر سرعت در سال 2016 منتشر شد که کره جنوبی با سرعت 26.3 مگابایت بر ثانیه جایگاه نخست را گرفت سال 2014 کره جنوبی با 25 مگابایت بر ثانیه مجدد رتبه نخست را مال خود کرده بود . در ادامه سرعت اینترنت ایران را مقایسه میکنیم .

نکته جالب این لیست حضور کشور لتونی با سرعت 16.9 رتبه 10 را گرفت و بالاتر از کشورهایی همچون آمریکا , بلژیک و انگلیس قرار گرفت .

مقایسه سرعت اینترنت کره جنوبی و ایران

متاسفانه ایران آمار دقیقی از سرعت اینترنت ندارد بیشتر سرویس دهنده های داخلی ادعا می کنند سرویس خود را به عنوان مثال با 4 مگابایت بر ثانیه ارائه می دهند در صورتی که این سرویس را بین حداقل 10 نفر به اشتراک می گذارند اگر خوش شانس باشید و صبح زود از اینترنت استفاده کنید شاید تا 1 مگا بایت امکان دانلود داشته باشید .

اگر مبنا را برای اینترنت ایران صبح زود در نظر بگیریم و یک مگابایت سرعت داشته باشید یک فیلم با حجم یک گیگابایت را باید در مدت زمان 16 دقیقه دانلود کنید البته خوشبین باشید, (بیشتر مواقع سرعت تا یک دهم مگابایت هم نیست و فیلم یک گیگابایت را باید حداقل 2 ساعت زمان گذاشت ) این در صورتی ست که کره جنوبی با سرعت 26.3 مگابایت بر ثانیه یک فیلم یک گیگابایت را در مدت زمان 30 ثانیه دانلود می کند . در واقع 26 برابر سریعتر از اینترنت ایران .

لیست 10 کشور پرسرعت جهان در سال 2016

کره جنوبی ====================== 26.3 مگابایت بر ثانیه

هنگ کنگ ================= 20.1 مگابایت بر ثانیه

نروژ ================== 20 مگابایت بر ثانیه

سوئد =============== 19.7 مگابایت بر ثانیه

سوئیس =========== 18.4 مگابایت بر ثانیه

سنگاپور ========== 18.2 مگابایت بر ثانیه

ژاپن =========== 18 مگابایت بر ثانیه

فنلاند ========= 17.6 مگابایت بر ثانیه

هلند ======== 17.3 مگابایت بر ثانیه

لتونی ====== 16.9 مگابایت بر ثانیه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*