خانه » گردشگری » کوه واشنگتن جهنم یخی در جهان + عکس
loading...

کوه واشنگتن جهنم یخی در جهان + عکس

کوه واشنگتن جهنم یخی در جهان کوه واشنگتن به علت سرمای طاقت فرسا و بادهای شدید و بارش برف سنگین به جهنم یخی معروف شده است

برداشت همه ما از جهنم مکانی پر از آتش و سوزان می باشد اما در این مطلب شما را به جایی خواهیم برد که به جهنم یخی معروف است یعنی کوه واشنگتن که به واسطه فشار سرما و طاقت فرسا بودن این کوه را به جهنم یخی تبدیل کرده است .

کوه واشنگتن یکی از بلندترین قله‌ها در منطقه شمال‌شرقی ایالات متحده و برجسته‌ترین کوه در منطقه شرق رودخانه می‌سی‌سی‌پی است.

پیش از این که ساکنان اروپایی به این منطقه بیایند، نام آنجا کوه آگیوکوچوک به معنای «خانه روح بزرگ» بود، اما امروزه این منطقه را بیشتر با نام « خانه بدترین نقطه آب و هوای جهان » می‌شناسند.کوه واشنگتن در منطقه معتدل آب و هوایی واقع است، اما شرایط آب و هوایی آن از حالت اعتدال خارج شده و شبیه آب و هوای مناطق قطبی است.

سرمای بسیار زیاد، بارش یکسره برف در تمام طول سال، وجود مه متراکم، یخ بستگی سنگین و وزش بادهای استثنایی و غیرمعمول از ویژگی های بارز و برجسته کوه واشنگتن است.جالب اینجا است که قله این کوه ارتفاع زیادی ندارد (۶.۲۸۸ پا) اما با این وجود این منطقه بدترین شرایط آب و هوایی کل کره زمین را حتی در مقایسه با کوه‌های بسیار بلندتر همچون اورست دارد.

در زیر عکس های کوه واشنگتن جهنم یخی جهان را مشاهده میفرمایید .

کوه واشنگتن جهنم یخی کوه واشنگتن جهنم یخی کوه واشنگتن جهنم یخی کوه واشنگتن جهنم یخی کوه واشنگتن جهنم یخی کوه واشنگتن جهنم یخی کوه واشنگتن جهنم یخی کوه واشنگتن جهنم یخی کوه واشنگتن جهنم یخی کوه واشنگتن جهنم یخی کوه واشنگتن جهنم یخی کوه واشنگتن جهنم یخی کوه واشنگتن جهنم یخی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*