خانه » اخبار » حوادث » اجبار کودک گل فروش به خوردن گل در کرمان و واکنش ها

اجبار کودک گل فروش به خوردن گل در کرمان و واکنش ها

اجبار دو کودک گل فروش کرمانی به خوردن گل توسط پیمانکار شهرداری

اجبار کودکان گل فروش به خوردن گل کرمان

کودکان کار کرمان

متاسفانه عده ای مریض هستند که با آزار دادن دیگران لذت میبرند و همیشه سعی دارند تا به کسانی که زورشان میرسد ظلم کنند .

کودک آزاری نیز از جمله این کارهاست که این روزها عده ای به کودکان گل فروش هم رحم نمیکنند و به آزار این کودکان بی گناه میپردازند که این حادثه در کرمان اتفاق افتاده است .

در فیلمی که در فضای مجازی توسط پیمانکار شهرداری کرمان منتشر شده است دو کودک کار که به گل فروشی مشغول بودند مجبور به خوردن گل میشوند .

این پیمانکار در حین داد زدن بر سر کودکان برای خوردن گل به آنها میگوید تا ساقه گل را باید بخورند تا به اردوگاه برده نشوند .

از انتشار فیلم اجبار کودکان کرمانی به خوردن گل در سایت اولی ها معذرویم زیرا که این کلیپ آنقد دردناک است که ما برخلاف شبکه های اجتماعی چون اینستاگرام از انتشار آن شرمنده خواهیم شد .

این اقدام بسیار زشت پیمانکار شهرداری با خشم مردم رو به رو شد و مسئولین نیز وارد عمل شدند .

در پی انتشار کلیپی مبنی بر اذیت دو کودک کار، شهردار کرمان از یکی از کودکان کار دلجویی کرد.

گفتنی است با دستور شهردار کرمان، با فرد خاطی برخورد شد.

شهردار کرمان در رابطه با کلیپ منتشرشده در فضای مجازی که فردی دو کودک کار را مجبور به خوردن گل می‌کند، نسبت به پیگیری ویژۀ موضوع و برخورد با خاطیان دستور صادر کرد.

در دستور سیدمهران عالم‌زاده خطاب به شهردار منطقه دو آمده است:

شهردار محترم منطقه دو

با سلام

همان‌گونه که اطلاع دارید، متأسفانه نشر کلیپ کوتاهی حاوی صحنه‌هایی از رفتار نادرست و غیرانسانی، با دو کودک کار جمع‌آوری‌شده از سطح منطقه دو شهر کرمان، موجبات ناراحتی و تألم همشهریان گرامی و هم‌چنین پرسنل شریف و خدوم شهرداری کرمان گردیده است؛ لازم است در اسرع وقت با هماهنگی کامل با حراست و بازرسی شهرداری کرمان، موضوع را بررسی و گزارش آن را به اینجانب ارایه نمایید.

هم‌چنین ضروری است پس از روشن شدن همۀ ابعاد این رفتار ناشایست، ضمن اطلاع‌رسانی اصل موضوع به افکار عمومی، با خاطیان احتمالی برخورد جدی صورت پذیرد.

سیدمهران عالم‌زاده

شهردار کرمان

امروز یکی از تلخ‌ترین روز‌های حضورم در شهرداری به عنوان شهردار کرمان بود تصویر آزار دو کودک، بسیار دلخراش بود. مخصوصا که این صحنه‌ها در زیر مجموعه‌ای که مسئولیتش را بر عهده دارم؛ توسط یکی از نیرو‌های پیمانکار شهرداری رخ داده بود.

کودک آزاری کودکان کار کرمان

دلجویی شهردار کرمان

به سرعت پیگیر ماجرا شدم و برخورد‌های لازم انجام شد. سعی کردم از دو کودک دلجویی کنم. اما این تمام ماجرا نیست. نگران اتفاقات مشابه هستم که ممکن است رخ داده باشند یا رخ بدهند و تصویری هم از آن‌ها نباشد.

از مردم عزیز کرمان تقاضا دارم اگر موارد مشابه‌ای که ممکن است از چشم ما دور مانده باشد را دیدند به اطلاع شهرداری برسانند.

حتما علاوه بر شخص خاطی، در بخش‌های دیگری از سازمان کاستی‌هایی وجود دارد، از جمله سنجش صلاحیت پیمانکاران همکار شهرداری و نظارت بر عملکرد‌ها که باید تا اصلاح، با جدیت پیگیری شود.

البته فراموش نکنیم قاطبه شهرداری کرمان از زنان و مردان خدوم، صادق و مهربانی تشکیل شده است که قلبشان از این اتفاق شکسته است و تمام تلاششان، بهبود وضعیت شهر و شهروندان کرمان است.


دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: با توجه به مشاهده و رصد فیلمی در فضای مجازی توسط معاونت امور فضای مجازی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان با موضوع کودک آزاری، بلافاصله از سوی معاونت مربوطه اعلام جرم شد.

این مقام ارشد قضائی در استان کرمان افزود: به رغم مطرح نشدن شکایت از سوی افراد، به عنوان مدعی العموم و به خاطر کودک آزاری و تخلف از مفاد قانونی و ارتکاب جرم، علیه مسئولان ذی ربط اعلام جرم و در این رابطه پرونده‌ای، از جنبه عمومی اعلام جرم و متهم اصلی دستگیر و هم اکنون در بازداشت است.

سالاری گفت: کلیه افرادی که در این رابطه کوتاهی، قصور و جرمی انجام داده اند تحت تعقیب قضائی قرار خواهند گرفت.

دادستان کرمان افزود: فضای مجازی به صورت مستمر و شبانه روزی کنترل و رصد می‌شود و در صورت وقوع جرم اقدامات مقتضی در جهت مقابله با جرائم انجام خواهد گرفت.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*