خانه » اخبار » اجتماعی » کشف یوزپلنگ ایرانی جدید در یزد / عکس

کشف یوزپلنگ ایرانی جدید در یزد / عکس

مدتی پیش در یزد عکس هایی توسط تله عکس ها که برای شکار یوزپلنگ های ایرانی قرار داده شده بود گرفته شده که از کشف یوزپلنگ جدید ایرانی خبر داده است

 

مرتضی اسلامی  با بیان این مطلب افزود: در ادامه فاز اول پروژه پایش سراسری یوزپلنگ در ایران، در روزهای پایانی این فاز در هر کدام از مناطق زیستگاه یوز تعدادی از دوربین های تله ای جهت رصد کلی گونه های هدف باقی گذاشته شد.

به گفته وی، اواخر آبانماه امسال، عکس­هایی از سوی اداره محیط زیست اردکان استان یزد منتشر شد که در این عکس­ها سه یوزپلنگ توسط دوربین های تله ای  عکسبرداری شده بودند.

مدیر انجمن یوزپلنگ ایرانی اظهار داشت: در ابتدا این سه فرد همان یوزهایی تشخیص داده شد که سال 1391 در فاز نخست پروژه پایش یوزپلنگ ثبت شده بودند، اما پس از بررسی دقیق خال­ ها و مقایسه عکس­های جدید با عکس­های قدیمی توسط کارشناسان انجمن یوزپلنگ ایرانی مشخص شد یک فرد از سه یوزپلنگ عکسبرداری شده، تا به حال در هیچ کدام از مناطق جلوی دوربین ­های تله ای ظاهر نشده است.

بیشتر بخوانید :  سلفی اسفند ماه محمدرضا گلزار / عکس

اسلامی تصریح کرد: بدین ترتیب یک یوز پلنگ نر جدید به تعداد یوزهای عکسبرداری شده در مناطق زیستگاه یوزپلنگ آسیایی اضافه شد. تا کنون تعداد یوز پلنگ های موجود در کشور حدود 70 قلاده برآورد شده است.

 

یوزپلنگ جدید ایرانی

یوزپلنگ جدید ایرانی

یوزپلنگ جدید ایرانی

یوزپلنگ جدید ایرانی

 

مشرق

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*