خانه » تفریح و سرگرمی » کریسمس 2018/ روز کریسمس چه روزی است؟

کریسمس 2018/ روز کریسمس چه روزی است؟

روز کریسمس چه روزی است؟

جشن کریسمس 2018 برابر با دوشنبه 4 دی ماه 1396 برابر با 25 دسامبر 2017 خواهد بود. بسیاری از مردم در ایالات متحده روز 25 دسامبر را به عنوان روز کریسمس جشن می گیرند.

جشن کریسمس همانند عید نوروز ما یکی از جشن های ملی است که هر ساله در بسیاری از کشورها برگزار می شود و 25 دسامبر سالروز تولد عیسی مسیح را جشن می گیرد.

کریسمس 2018

کریسمس 2018

جشن کریسمس اغلب همراه با آداب و رسوم از جشن های زمستانی قبل از مسیح است. بسیاری از مردم درختان کریسمس را احیا می کنند، خانه های خود را تزئین می کنند، خانواده و دوستان خود را می بینند و هدایایی را رد و بدل می کنند.

در روز کریسمس مردم چه می کنند؟

مردم بسیاری از کشورهای دنیا روز کریسمس را جشن می گیرند . در روزها یا حتی هفته های قبل از روز کریسمس، بسیاری از مردم خانه و باغ خود را با چراغ، درخت کریسمس و خیلی چیزهای دیگر تزئین می کنند. همانند ما ایرانی ها که شام شب عید نوروز بسیار برایمان مهم است برای جشن کریسمس نیز مناسب است که شامی مفصل ترتیب داده شود. وعده غذایی مخصوص جشن کریسمس اغلب شامل بوقلمون است و در شب کریسمس بسیاری دیگر از غذاهای جشن فراهم شده و برای خانواده و دوستان و همچنین تبادل هدیه بین آنها برنامه ریزی می شود. به طور خاص، کودکان معمولا هدایای زیادی را از والدین و سایر بستگان خود و شکل روحانی بابا نوئل دریافت می کنند.
جشن کریسمس به یک فرصت خوب تجاری تبدیل شده است و خانواده مقدار زیادی از حقوق و دستمزد خود را صرف غذا و هخدیه برای کودکان و خودشان می کنند که باعث رونق اقتصادی می شود.

بسیاری از مدرسه های مذهبی، کلیساها و جوامع مسیحیت ئر این روز رویدادهای خاص را سازماندهی می کنند. جشن های این مراکز مذهبی می تواند شامل تزئین محله یا یک مرکز خرید، قرار دادن یک درخت کریسمس و برنامه ریزی یک نمایشنامه، کنسرت و عملکرد رویایی باشد. بسیاری از نمایشنامه ها و آهنگ ها یک جنبه از کریسمس را به عنوان یک تم دارند. برخی گروه ها نیز به پخش وعده های غذایی در پناهگاه یا پروژه های خیرخواهانه مردمی می پردازند و برای افرادی که خانه نداشته و از درآمد کمی برخوردارند هدایا و کمک هایی جمع آوری می کنند.

نمادهای جشن کریسمس

کریسمس نمادها و سمبل های فراوانی داشته و اشیاء بسیاری کریسمس را نشان می دهد. نمادها و سمبل های کریسمس شامل تولد عیسی مسیح و سه پادشاه، و همچنین بابا نوئل، گوزن شمالی و الف ها است. اشیاء مشترک در این زمان از سال، درختان کاج، گل سرخ، دکوراسیون، چراغ پری، شمع و هدایا است. امروزه کریسمس واقعا ترکیبی از جشن های مذهبی و منافع تجاری است.

همچنین بخوانید: 1. اس ام اس تبریک کریسمس 2018

                           2. اسکی بابانوئل ها به مناسبت فرارسیدن کریسمس

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*