خانه » کتاب و رمان » کتاب هایی که به موفقیت در دنیای تکنولوژی کمک می کنند

کتاب هایی که به موفقیت در دنیای تکنولوژی کمک می کنند

کتاب هایی که به موفقیت در دنیای تکنولوژی کمک می کنند

اگر به دنبال انتخاب یا تقویت حرفه خود هستید خواندن کتاب های استاندارد و برانگیزنده در زمینه حرفه انتخابی تان بسیار مهم است تا بتوانید اطلاعات ارزشمندی را در مدت زمان کوتاهی به دست بیاورید. در صورتی که حرفه انتخابی تان در زمینه تکنولوژی است در این جا چند کتاب ارزشمند در این موضوع معرفی کرده ام که اطلاعات زیادی درباره روش ها، مهارت ها، چالش ها و حتی پیش بینی های دنیای تکنولوژی به شما می دهند. نویسندگان بیشتر این کتاب ها مدیران اجرایی هستند. پس اگر به دنبال موفقیت در عرصه تکنولوژی هستید نگاهی به این کتاب ها بیندازید.

قلاب اثر نیر ایال

چرا بعضی از محصولات شهرت و محبوبیت زیادی پیدا می کنند اما بعضی دیگر نه؟ چه چیزی باعث می شود به یکسری محصولات خاص گرایش پیدا کنیم؟ آیا تکنولوژی بر اساس الگوی خاصی ما را به دام خود می اندازد؟ میر ایال در کتاب خود با توضیح دادن پروسه چهار قدمی کمپانی های موفق برای تشویق رفتار مشتری به این سوال ها پاسخ می دهد. این محصولات بدون این که هزینه زیادی صرف تبلیغات کنند مشتری ها را به خود جذب می کنند.

صنایع آینده اثر الک راس

در این کتاب الک راس راهنمایی روشن و آگاهانه برای تغییراتی که در چند سال آینده در راه هستند آورده است. او زمینه هایی که آینده اقتصادی مان را بیشتر شکل می دهند را بررسی کرده. مثل ربات ها، هوش مصنوعی، جرایم اینترنتی، و امنیت سایبری، تجاری سازی ژنومیک و تاثیر تکنولوژی دیجیتال بر پول و بازار. راس در تمام این حوزه ها سخت ترین سوال ها را مورد خطاب قرار داده است: چگونه خودمان را باید با تغییرات کار در آینده وفق بدهیم؟ آیا جنگ سایبری جرقه ای در مسابقات تسلیحاتی ایجاد می کند؟ چگونه والدین امروزی می توانند فرزندانشان را برای فردا آماده کنند؟

زندگی نامه ایلان ماسک اثر اشلی ونس

این کتاب نگاهی به زندگی وصف ناپذیر یک کارآفرین موفق و غیر قابل پیش بینی ایلان ماسک الگوی شخصیت تونی استارک در فیلم مرد آهنی دارد 

تغییر مسیر: زنان، کار و میل به پیشرفت اثر شریل سندبرگ

سندبرگ مدیر اجرایی شرکت فیسبوک است. او در سخنرانی خود در TED talk در سال ۲۰۱۰ توضیح داد که زنان چگونه سهوا باعث عدم پیشرفت خود در زمینه حرفه ای می شوند. سخنرانی او که با استقبال زیادی رو به رو شد زنان را تشویق کرد که پشت میزشان بنشینند، ریسک پذیر باشند و اهدافشان را دنبال کنند. کتاب تغییر مسیر این نویسنده دنباله سخنرانی اوست که شامل حکایت های شخصی، داده های سخت، و پژوهش هایی است که بحث کارهایی که زنان نمی توانند انجام دهند را به کارهایی که زنان می توانند انجام دهند تغییر می دهد. سندبرگ توصیه های عملی در زمینه مهارت های مذاکره، مربیگری و ساختن یک حرفه رضایت بخش آورده است.

سختی کارهای سخت اثر بن هاروویتز

هاروویتز موسس کمپانی آندرسن هورویتز و یکی از کارآفرینان موفق و مجرب سیلیکون ولی توصیه های کاربردی در زمینه ساخت و اجرای استارت آپ آورده و روش های مدیریت سخت ترین مشکلات در این کتاب آورده است. گفته شده که این کتاب برای کارآفرینان کهنه کار ارزش چندانی ندارد چون آن ها به تجربیات شخصی خودشان رجوع می کنند.

صفر تا یک: یادداشت شروع کار یا چگونگی ساختن آینده پیتر تیل

راز عصر ما این است که هنوز هم مرزهای کشف نشده ای برای جستجو و اختراعات جدید برای خلق کردن وجود دارد. در کتاب صفر تا یک کارآفرین معروف پیتر تیل نشان می دهد که چگونه می توانیم روش های خلق اختراعات جدید را پیدا کنیم. تیل اینگونه شروع کرده: ما در عصر رکود تکنوژی زندگی می کنیم که بوسیله ابزارهای نورانی به نام موبایل منحرف شده ایم. تکنولوژی اطلاعات با سرعت بالایی رشد می کند اما دلیلی وجود ندارد که پیشرفت ها به کامپیوتر محدود شود. پیشرفت باید در هر صنعتی به دست بیاید. و این پیشرفت ها از یک مهارت مهم به دست می آید که هر رهبری باید داشته باشد: یاد بگیریم که برای خودمان فکر کنیم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*