خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶
خانه » اخبار ستارگان » کارلو پدرسولی بازیگر نقش پا گنده درگذشت + عکس
کارلو پدرسولی بازیگر نقش پا گنده درگذشت + عکس

کارلو پدرسولی بازیگر نقش پا گنده درگذشت + عکس

کارلو پدرسولی بازیگر نقش پا گنده درگذشت کارلو پدرسولی معروف به باد اسپنسر بازیگر معروف نقش پا گنده در فیلم های خنده دار پاگنده به دیار باقی شتافت

دهه شصتی ها و اوایل دهه هفتادی ها در ایران با نام پا گنده خاطرات فراوانی دارند زیرا که فیلم های خنده دار پاگنده یکی از محبوب ترین فیلم های ایران در زمان گذشته بوده است که همیشه با بازی طنازانه و خنده آور کارلو پدرسولی بازیگر نقش پا گنده آنچنان خنده را بر لبان ما می آورد که اشک از چشمانمان جاری میساخت .

باد اسپنسر پا گنده درگذشت

پا گنده

کارلو پدرسولی Carlo Pedersoli ایتالیایی معروف به باد اسپنسر که در ایران بیشتر با نام پا گنده شناخته شده است در سن 86 سالگی درگذشت تا فوت پا گنده غمی دیگر بر دل هنرمندان سینمای جهان اللخصوص طنازان دنیا بگذارد .

کارلو پدرسولی (معروف به باد اسپنسر)، بازیگر ایتالیایی که در ایران با فیلم های خاص وسترن معروف شده بود درگذشت.

باد اسپنسر پا گنده درگذشت

کارلو پدرسولی از جوانی تا پیری

او در سال 1975 میلادی در فیلم «پاگنده به هنگ کنگ می رود» و در 1978 «پاگنده به آفریقا می رود» بازی کرد که بعدها با نمایش این فیلم در ایران به شهرت فراوانی بین هموطنانمان رسید.

اسپنسر بیشتر به خاطر حضور در فیلم‌های به سبک وسترن اسپاگتی همراه با «ترنس هیل» شهرت دارد. وی با «ترنس هیل» 18 فیلم سینمائی مشترک کار کرده است.

باد اسپنسر پا گنده درگذشت

پا گنده

او در آثاری چون «امروز می‌کشیم، فردا می‌میریم» «فراتر از قانون»، «پنج مرد نظامی»، «دزدان دریایی بالاکی»، «پاگنده»، «مواظب باش، عصبانی می شیم»،«پاگنده به هنگ کنگ می‌رود»، «پاگنده به آفریقا می‌رود»، «پاگنده به مصر می‌رود»،«بادی به غرب می‌رود» و…ایفای نقش کرده است.

وی سالها به عنوان یک شناگر حرفه ای و بازیکن واترپلو که حتی به رقابت های المپیک نیز رفته است شناخته می شده اما هیچ وقت نتوانست در شنا به موفقیت های جهانی برسد و آن را نیمه کاره رها کرد و به بازیگری و نویسندگی روی آورد. او روز گذشته در سن 86 سالگی درگذشت.

باد اسپنسر پا گنده درگذشت

باد اسپنسر


1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره اولین امتیاز را ثبت کنید
Loading...
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
Facebook | Instagram | Pinterest | Google+ | Twitter