خانه » پزشکی سلامت » چرا قلب منشأ احساسات قوی مانند عشق می باشد؟

چرا قلب منشأ احساسات قوی مانند عشق می باشد؟

چرا قلب منشأ احساسات قوی مانند عشق می باشد؟: انسانها در زمان شنیدن خبر ناگوار احساس می‌کند قلبشان از جا کنده می‌شود و یا در هنگام شکست احساس می‌کنیم قلب‌مان سرخورده شده و درد می‌گیرد. اصطلاحات بسیار زیادی در ادبیات درباره صحه گذاری این احساسات وجود دارد که بیان کننده‌ی احساسات قوی هستند. قلب عامل عشق و ناراحتی است. ولی چرا بدن انسانها جای این احساسات را در قلب و سینه خود احساس می‌کند در صورتی که منشأ واقعی تمامی احساسات مغز است؟در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک دلیل این که قلب منشأ احساسات قوی می باشد را بررسی مینماییم.با ما همراه باشید!

feel-in-heart-2قلب منشأ احساسات قوی

حقیقت این است که محققان در مورد این حالت کاملاً اطمینان ندارند. این احساس می‌تواند به دلیل قشر کمربندی قدامی باشد که در شرایط های پراسترس بیشترین کارایی را دارد. دانشمندان بر این باورند که این بخش عصب واگوس را فعال کند که یک نورون پاراسمپاتیک مغز است که از ساقه‌ی مغز آغاز شده و سینه را به شکم مرتبط میسازد. این فعالسازی موجب می‌شود که ما در سینه‌مان احساس درد کنیم.

feel-in-heart-1 در پژوهشی که بر روی ۷۰۰ نفر از اقشار گوناگون انجام شد مشخص گردید احساساتی که در این ناحیه از سینه رخ میدهد در فرهنگ‌های گوناگون مشابه هستند. بعنوان نمونه عصبانیت، نگرانی و ترس همگی احساسات قوی در ناحیه‌ی قلب ایجاد می‌کردند. از طرفی سایر داوطلبانی که مورد پرس و جو قرار گرفتند بیان کردند که خوشحالی و حتی عشق نیز در سراسر بدن آن‌ها احساس سرزندگی و سرور ایجاد می‌کند.

دانشمندان معتقدند که احساس تنگ شدن قلب یا فشرده شدن سینه احتمال دارد به ما کمک کند که به برخی اتفاقات خاص در پیرامون خود واکنش نشان داده و با تهدیدات خاصی کنار بیاییم، به عنوان مثال بتوانیم فعالیت‌های رگهای قلب یا سیستم عصبی را تنظیم نماییم. تاکنون مشخص نیست آیا این واکنش‌های بدنی برای هر احساس متفاوت هستند یا اینکه برابر هستند و این زمینه به پژوهش های بیشتری احتیاج دارد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*