خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶
خانه » پزشکی سلامت » چای عامل طول عمر
چای عامل طول عمر

چای عامل طول عمر

طبق تحقیقات محققان فرانسوی احتمال مرگ افرادی که چای می نوشند نسبت به افرادی که قهوه می نوشند

 

تاثیر چای بر طول عمر

تاثیر چای بر طول عمر

پژوهش های محققان فرانسوی نشان می دهد که احتمال مرگ زودرس در افرادی که چای می نوشند 24 درصد کمتر از افرادی است که قهوه مصرف می کنند.
خطر مرگ ناشی از حوادث غیر قلبی و عروقی در افرادی که به طور مرتب چای می نوشند نسبت به افرادی که به قهوه تمایل دارند، 24 درصد کمتر است.
بیماری های قلبی و عروقی اصطلاحی است که به اختلالات سیستم گردش خون که قلب و رگ های خونی را درگیر می کند، گفته می شود. این بیماری ها شامل حمله قلبی، سکته مغزی، فشار خون بالا، بیماری های قلبی روماتیسمی، بیماری های مادرزادی قلبی و نارسایی قلب است.
این مطالعه در پاریس بین سال های 2001 تا 2008 و روی 131 هزار داوطلب 18 تا 95 ساله انجام شده است. در این مدت 727 نفر فوت کردند که علت مرگ 95 نفر بیماری های قلبی عروقی بود و مابقی به دلایل دیگری جان خود را از دست دادند.
شرکت کنندگان به سه گروه غیر مصرف کنندگان، افرادی که 1 تا 4 فنجان می نوشند و مصرف کنندگان بیش از چهار فنجان در روز طبقه بندی شدند.
این پژوهش نشان می دهد که احتمال بیماری های قلبی عروقی در افرادی که به طور مرتب قهوه می نوشند بیشتر است. همچنین تمایل این افراد به سیگار بسیار بیشتر است؛ همچنین فشار خون افرادی که قهوه می نوشند به نسبت افرادی که به قهوه تمایل ندارند بالاتر است.
در این گزارش آمده است که فعالیت بدنی افرادی که چای می نوشند بیشتر از طرفداران قهوه است.
چای حاوی آنتی اکسیدان هایی است که در حفظ سلامتی موثر هستند.

 


1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره اولین امتیاز را ثبت کنید
Loading...
اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها : , ,

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
Facebook | Instagram | Pinterest | Google+ | Twitter