خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶
خانه » پزشکی سلامت » پیشرفت محققان ایرانی در درمان بیماری سرطان
پیشرفت محققان ایرانی در درمان بیماری سرطان

پیشرفت محققان ایرانی در درمان بیماری سرطان

پیشرفت محققان ایرانی در درمان بیماری سرطان جدیدترین روش های کشف شده توسط دانشمندان ایرانی جهت درمان سرطان

درمان بیماری سرطان

رییس پژوهشکده سرطان سینه جهاد دانشگاهی از موفقیت محققان این مرکز در ساخت گرانول های پرکننده بافت برای مبتلایان به سرطان های استخوانی خبر داد.

به گزارش اولی ها از پژوهشکده سرطان سینه جهاد دانشگاهی،دکتر کیوان مجیدزاده افزود: محققان این پژوهشکده موفق به عرضه گرانول هایی شدند که در سرطان های استخوانی به عنوان پرکننده بافت قابل استفاده هستند.

به گفته وی، این گرانول ها پس از تکمیل آزمایشات حیوانی و انسانی در آینده نزدیک به جامعه علمی کشور عرضه خواهد شد.

رییس پژوهشکده سرطان سینه جهاد دانشگاهی به روش های نوین درمانی با استفاده از فناوری هایی چون نانو فناوری و مهندسی بافت در بیماری سرطان اشاره کرد و یادآور شد: امروزه بیو سنسورها و روش های درمانی و بازتوانی جدید، افق های روشنی را برای مبتلایان به سرطان ایجاد کرده است.

مجیدزاده اضافه کرد: بسیاری از بیماران مبتلا تحت عمل جراحی قرار می گیرند و بخشی از بافت آنها برداشته می شود که لازم است با استفاده از روش های نوین، جایگزینی برای بافت های از دست رفته پیدا کرد تا بتواند شکل ظاهر و عملکرد بافت به صورت قبل برگردد.

وی با تاکید بر اینکه این امر با استفاده از فناوری های نوین صورت می گیرد، گفت :این مطالعات در گروه زیست مهندسی پژوهشکده سرطان سینه جهاد دانشگاهی در دستور کار قرار دارد.

رییس پژوهشکده سرطان سینه جهاد دانشگاهی همچنین با اشاره به موفقیت محققان این پژوهشکده در زمینه طراحی و ساخت بیومارکرهای سرطان اضافه کرد:از بیومارکرهای تولید شده می توان برای پیش آگهی بیماران استفاده کرد به این معنی که طول عمر آنها را سنجید.

وی با اشاره به این که طراحی و ساخت بیومارکرها برای سرطان از زمینه های تحقیقاتی پژوهشکده سرطان سینه است افزود: بیومارکرها ابزارهایی هستند که برای تعیین پاسخ بیماران نسبت به درمان استفاده می شود.

مجید زاده دامه داد: با استفاده از این ابزار می توان مشخص کرد که چه بیمارانی پاسخ مناسبی به درمان دادند و چه بیمارانی نسبت به درمان واکنش مناسبی ندارند.

 

ایرنا


1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره اولین امتیاز را ثبت کنید
Loading...
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
Facebook | Instagram | Pinterest | Google+ | Twitter