خانه » اخبار » ورزشی » پناهندگی الشن مرادی استاد بزرگ شطرنج در آمریکا !! + عکس

پناهندگی الشن مرادی استاد بزرگ شطرنج در آمریکا !! + عکس

پناهندگی الشن مرادی استاد بزرگ شطرنج در آمریکا اقدامات عجیب استاد بزرگ شطرنج ایرانی که احتمال پناهنده شدن الشن مرادی ابدی در آمریکا را افزایش داده است

نام الشن مرادی ابدی Elshan Moradiabdi  استاد بزرگ شطرنج ایرانی برای شطرنج بازان و ورزش دوستان ایرانی آشناست که همیشه نام وی در کنار احسان قائم مقامی آورده میشد و هم اکنون خبر پناهندگی الشن مرادی در آمریکا همه ایرانیان را شگفت زده کرده است .

پناهندگی الشن مرادی در آمریکا

الشن مرادی

فهرست رتبه بندی بین‌المللی اول ماه می میلادی شطرنج منتشر شد و در این فهرست خبری از نام الشن مرادی، استاد بزرگ کشورمان بین ورزشکاران ایرانی نبود.

مرادی که در حال حاضر دانشجوی دانشگاه تگزاس آمریکا است در درخواستی از فدراسیون جهانی عضویت خود در فدراسیون شطرنج کشورمان را به حالت تعلیق درآورد و در سایت فدراسیون جهانی و در پروفایل این شطرنج‌باز مقابل گزینه فدراسیون مربوط نام فدراسیون جهانی شطرنج درج شده است.

پناهندگی الشن مرادی در آمریکا

پروفایل الشن مرادی

این در شرایطی است که مثلا مقابل نام فدراسیون احسان قائم مقامی گزینه فدراسیون شطرنج ایران درج شده است. با این شرایط و درخواست عجیب الشن مرادی از فدراسیون جهانی شطرنج به نظر می‌رسد این ورزشکار قصد اخذ پناهندگی کشور آمریکا را دارد.

پناهندگی الشن مرادی در آمریکا

پروفایل احسان قائم مقامی

مهرداد پهلوان‌زاده رئیس فدراسیون شطرنج با تایید این خبر اظهار داشت: این مسئله به درخواست الشن مرادی صورت گرفت و وی برای این که این اتفاق رخ دهد شخصا از فدراسیون جهانی درخواست کرده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*