معرفی انواع پاک کننده فرش خانگی و مقرون به صرفه

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹-۰۵-۰۱
664 بازدید
زمان مطالعه: 5 دقیقه

معرفی انواع پاک کننده لکه فرش خانگی و مقرون به صرفه یک پاک کننده لکه فرش مقرون به صرفه مواد شیمیایی برای تمیز کردن لکه های فرش برای سلامتی شما […]


معرفی انواع پاک کننده لکه فرش خانگی و مقرون به صرفه

یک پاک کننده لکه فرش مقرون به صرفه مواد شیمیایی برای تمیز کردن لکه های فرش برای سلامتی شما و فرزندانتان مضر است و بهتر است مواد طبیعی از مواد طبیعی به جای آن کنید.

انواع پاک کننده لکه فرش خانگی – پاک کردن لکه های فرش با محلول های خانگی

ریختن هر یک از مایعات، یا ردپای گلی بر روی فرش در روزهای بارانی، سبب می شود شما را عصبی کند، و یا برای خرید عوامل پاک کننده گران که هزینه ی  فرش ها را تمیز کنید بیرون بروید، و یا آنکه ترجیح می دهید، از خدمت های حرفه ای برای تمیز کردن فرش استفاده کنید بجز این هم فرشهای تمیز به احتمال پایینی برای آلوده شدن با موجوداتی مانند سوسک فرش و کک و احتمال پایینی برای سوختگی فرش است ولی نیازی به عجله نیست، چون که خود شما هم می توانید با روشی که در این مطلب خواهیم گفت یک پاک کننده مقرون به صرفه با استفاده از بعضی از مواد خانگی تهیه کنید. این مواد تمیز کننده خانگی، نه تنها سبب صرفه جویی پول شما می شوند، بلکه از بچه های شما هم در برابر مواد شیمیایی مضر موجود در پاک کننده ها، محافظت می کنند. شما باید مشتاقانه بدانید که کدام کالای خانگی که در کابینت نگهداری می کنید، برای تهیه تمیزکننده فرش خانگی و از بین بردن لکه ها مفید است اجازه دهید تا به آنها نگاهی بیاندازیم.

تمیز کردن لکه فرش

انواع پاک کننده لکه فرش خانگی – دستورالعمل های پاک کننده خانگی فرش

یک پاک کننده مقرون به صرفه پودر بوراکس و سرکه یکی از پاک کننده های اصلی خانگی فرش پودر بوراکس است، و به علت اینکه فسفات و کلر ندارد، از لحاظ سلامت خیلی سازگار با محیط زیست و مطمعن است کک ها را نابود می کند و یک ماده فوق العاده برای کشتن سوسک فرش است، به وسیله ایجاد کم آبی و خاصیت ضد باروری آن، پس فرش را تمیز و بدون عفونت می کند ؛ برای این روش نیاز به پودر بوراکس، سرکه، کمی نمک،جارو برقی و بخار شوی دارید. بوراکس و جوش شیرین نیز می تواند به صورت ترکیبی باهم، برای نابود کردن بوی فرش استفاده شود.

انواع پاک کننده لکه فرش خانگی – سرکه و پراکسید هیدروژن

مخلوط این دو ماده، به از بین بردن میکروب ها و دیگر باکتری های عفونی کمک می کندبعلاوه، در تمیز کردن لکه ها، پاکسازی فرش و از بین بردن بوی آن نیز تاثیر گذار است. این مخلوط در صورت استنشاق بسیار ضرر آفرین است، پس هنگام استفاده از آن باید اقدامات لازم انجام شود و احتیاط کنید. پراکسید هیدروژن ،یک ماده سفید کننده است که لکه های فرش را بدون آسیب رساندن به رنگ فرش، ازبین می برد و سفید می کند سرکه به طور گسترده به عنوان یک محصول پاک کننده فرش طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع پاک کننده لکه فرش خانگی – سرکه و آب داغ

سرکه ،به طور طبیعی به شدت اسیدی است، این ویژگی آن باعث می شود تا یک ترکیب عالی برای تمیز کردن فرش باشد ؛ بوی نامطبوع، را از بین می برد و خاک و لکه ها را نیز از بین می برد. شما می توانید از سرکه ،به صورت خالص مصرف کنید یا آن را با آب داغ مخلوط کنید ، به دلیل ساختار بسیار اسیدی اش، ابتدا آن را روی بخشی از قالیچه مرطوب تست کنید، و سپس روی کل فرش بریزید این یک پاک کننده فرش مفید خانگی است.

انواع پاک کننده لکه فرش خانگی – گلیسیرین و بیکربنات سدیم

گلیسیرین، به شکل خالص، یک نوع اسید است که حلال و  جاذب است به همین علت است که در پاک کردن لکه ها خیلی تاثیر گذار است بی کربنات سدیم یا جوش شیرین، بوی بد را از بین می برد. بعلاوه این روغن اوکالیپتوس و سرکه سبب قویتر شدن این پاک کننده می شوند ، گلیسیرین، همینطور می تواند با آب و مواد شوینده مایع برای پاک کردن لکه های فرش مصرف شود.

انواع پاک کننده لکه فرش خانگی – ذرت، جوش شیرین و برگ بو

جوش شیرین موجود در این ترکیب، خاصیت هایی دارد که لکه ها را به خود جذب می کند و یک لکه بر قوی است، و برگ بوها فرش ها را بدون بو می کند ،به این دلیل که هیچ یک از محصول مایعی در تهیه این پاک کننده استفاده نمی شود، از بین بهترین پاک کننده های خانگی فرش قرار می گیرد. همینطور می توان از جوش شیرین،نشاسته ذرت و پودر تالک معطر نیز به عنوان تمیزکننده فرش استفاده کنید.

انواع پاک کننده لکه فرش خانگی – آمونیاک و سرکه

آمونیاک، یک پاک کننده ارگانیک و طبیعی است، اما می تواند تغییر رنگ فرش را ایجاد کند، پس قبل از استفاده، آن را امتحان کنید بوی آن همچنین می تواند باعث مشکلاتی مربوط به ادرار حیوانات خانگی را ایجاد کند، بنابراین حتما هنگام استفاده از آمونیاک، اقدامات ایمنی را انجام دهید. مخلوط سرکه و آمونیاک ،یک راه حل عالی برای تمیزکاری است و سرکه، لک و بوی بد را از بین می برد.

انواع پاک کننده لکه فرش خانگی – جوش شیرین و سرکه سفید

ترکیب سرکه سفید و جوش شیرین، یک ماده پاک کننده بسیار خوب است این دو عنصر ،دارای خواص شیمیایی متفاوتی هستند، سرکه اسیدی است، در حالی که جوش شیرین خنثی است هنگامی که با هم مخلوط می شوند، دی اکسید کربن تولید می کنند، که باعث ایجاد حباب های تمیزکننده و بی نظیری می شود. در کنار این دو ماده، شما همینطور به مایع ظرفشویی معمولی و آب گرم ،نیاز دارید همچنین میتوانید برای تمیز کردن فرش ها از جوش شیرین و آب گرم هم استفاده کنید.

انواع پاک کننده لکه فرش خانگی – سرکه سفید،نمک و روغن

سرکه سفید ،دارای خاصیت اسیدی قوی است، بنابراین می تواند لکه های قوی که حیوانات خانگی شما باعثش شده را پاک کند برای استفاده ، هر نوع پارچه مناسب است. خواص طراوت دهی آن با افزودن روغن افزایش می یابد روغن نیز ،با میکروب ها و باکتری هایی که در فرش قرار دارند، مبارزه می کند. نمک موجود در این پاک کننده در برداشتن لکه های آب آلبالو و امثال آن، بسیار موثر است ، این یکی از پاک کننده های خانگی مشهور فرش است، چون پاکیزگی و بوی خوشی را به همراه دارد. به جای آن، سرکه سفید را می توان با صابون مایع و آب گرم مخلوط کرد ،تا یک نوع تمیزکننده فرش ساخته شود.

انواع پاک کننده لکه فرش خانگی – شکر قهوه ای و پوست لیمو

شکر قهوه ای و پوست لیمو با همدیگر، عالیترین پاک کننده خانگی فرش هستند این پاک کننده ،با محیط زیست سازگار است و همینطور غیر سمی و همراه با پاکسازی فرش، پوست لیمو نیز آن را معطر نیز می کند شکر قهوه ای، همچنین به معطر شدن آن نیز کمک می کند.

انواع پاک کننده لکه فرش خانگی – جوش شیرین ، سرکه و پراکسید هیدروژن

این پاک کننده، در نابودی لکه ها و بوی ادرار سگ بسیار مفید است ، اگر در محلی از فرش که سگ ادرار کرده، هنوز مرطوب است، کمی دستمال کاغذی را روی محل خیس قرار بدهید تا ادرار را جذب کرده سپس، از این مخلوط برای تمیز کردن آن استفاده کنید. مایع ظرفشویی عادی را هم می توانید با پراکسید هیدروژن مخلوط کرده و استفاده کنید.

انواع پاک کننده لکه فرش خانگی – جوش شیرین و پودر بوراکس

بوراکس، یک نوع تمیزکننده دوستدار محیط زیست است، که لکه ها را به شکل تاثیر گذاری پاک می کند و ذرات گرد و خاک را از فرش از بین می برد، جوش شیرین، که یک جذب بوی عالی است، بو را از بین می برد و باعث فرش طراوت می شود. برای تهیه این پاک کننده، فقط به یک فنجان جوش شیرین، 1 فنجان پودر بوراکس، 1 قاشق غذا خوری سبزیجات خشک و چند قطره روغن نیاز خواهید داشت.

انواع پاک کننده لکه فرش خانگی – آب لیمو و پراکسید هیدروژن

این پاک کننده فرش خانگی، نه تنها راحت تهیه می شود، بلکه تاثیرنیز دارد ؛ پراکسید هیدروژن ،سفید کننده خوبی است که از اکسیژن برای شکستن پیوندهای بین باکتری ها، خاک و سطح فرش استفاده می کند اضافه کردن چند تا قطره لیمو در این مایع سبب قوی تر شدن محلول می شود، و به این به از بین بردن ذرات چسبیده به فرش کمک می کند.

پاسخی بگذارید