خانه » اخبار » حوادث » پاک نکردن اطلاعات گوشی قبل از فروش برای زن نیشابوری دردسرساز شد

پاک نکردن اطلاعات گوشی قبل از فروش برای زن نیشابوری دردسرساز شد

پاک نکردن اطلاعات گوشی قبل از فروش برای زن نیشابوری دردسرساز شد زن نیشابوری که اطلاعات گوشی اش را قبل از فروش پاک نکرده بود آبرویش را به بازی خریدار جدید گوشی داد .

همیشه قبل از فروش گوشی خود تمام اطلاعات بر روی گوشی خود را پاک کنید .

پاک نکردن اطلاعات گوشی قبل از فروش برای زن نیشابوری دردسرساز شد

دردسر گوشی دست دوم

زن نیشابوری که گوشی خود را فروخته بود و اطلاعات بر روی آن را پاک نکرده بود توسط خریدار جدید گوشی مزاحمت هایی برای وی و مخاطبینش ایجاد شد که به بی آبرویی زن ختم شد .

فردی که با سوء استفاده از سهل انگاری مالک گوشی تلفن همراه اقدام به سوء استفاده از اطلاعات شخصی و مزاحمت برای مخاطبین وی کرده بود در شهرستان نیشابور دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور گفت: به دنبال مراجعه حضوری خانمی به پلیس فتا و ارائه مرجوعه قضایی مبنی بر اینکه فردی به صورت غیر مجاز به اطلاعات شخصی وی در شبکه اجتماعی تلگرام دسترسی و برای مخاطبان وی مزاحمت ایجاد کرده رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس فتای شهرستان قرارگرفت.

کارشناسان پلیس فتا متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به فتا پلیس احضار شد.

متهم 26 ساله در مواجهه با ادله و مستندات پلیس به بزه انتسابی اعتراف و اظهارداشت: مدتی قبل یک دستگاه گوشی تلفن همراه دست دوم خریداری کردم اما با توجه به محتویات ذخیره شده در حافظه این گوشی به اطلاعات خصوصی مالک قبلی دست پیدا کردم.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور با اشاره به معرفی متهم به دستگاه قضایی برای سیر مراحل قانونی تاکید کرد: مالکان گوشی های تلفن همراه قبل از فروش آن می بایست حتما از پاک کردن و حذف کلیه داده ها و اطلاعات شخصی خود اطمینان حاصل نمایند ضمن این که شهروندان از ذخیره سازی اطلاعات شخصی خود بر روی گوشی های خود اکیدا خودداری کنند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*