خانه » گردشگری » پارک جنگلی گیسوم بهشت ایران زمین

پارک جنگلی گیسوم بهشت ایران زمین

پارک جنگلی گیسوم بهشت ایران زمین: یکی از نقاط دیدنی استان گیلان و شهرستان تالش پارک جنگلی گیسوم است . مسیری زیبا و دیدنی درختان سر به فلک کشیده آن تونلی جنگلی را ایجاد کرده است که دل هر بیننده‌ای را با خود میبرد .

Gisoum1

پارک جنگلی گیسوم در ۱۸ کیلومتری جاده تالش به انزلی قرار دارد . در جنوب پارک گیسوم رضوانشهر به فاصله ۱۴ کیلومترو شمال آن شهر هشت پر با فاصله حدود ۲۰ کیلومتر قرار دارد. در این بخش از مجله اینترنتی اولی ها قصد داریم سفری داشته باشیم به پارک جنگلی گیسوم بهشت ایران زمین ، در طول این سفر همراه ما باشید .

آغاز حرکت در دالان بهشت ایران زمین

جاده گیسوم تونلی جنگلی را با نسیم خنک کوهستان های تالش در هم آمیخته تا تن و جان هر رهگذری را آرامش ببخشد و روحش را آسایش دهد . گیسوم جایی است که جنگل و دریا به هم می رسند و سحر طبیعت به اوج خود می رسد.

Gisoum2

این پارک به دلیل طبیعت بسیار زیبا و دیدنی و همینطور به دلیل موقعیت سوق الجیشی خود در جوار کوه و دریا و داشتن امکانات رفاهی از قطب سیاحتی و تفریحی برخوردار بوده و سالانه مسافران عبوری یا گردشگران بسیاری برای بهره گیری از فضای آن به پارک عزیمت می‌نمایند .

Gisoum3

پارک مذکور دارای یک سری امکانات برای رفاه حال گردشگران و بازدیدکنندگان از پارک می‌باشد که عبارتند از : آلاچیق، سکوی نصب چادر، سرویس بهداشتی، میز و صندلی و نیمکت، کباب پز، سطل زباله و …

Gisoum4

اگرچه گیسوم فقط در نیمه اول سال پذیرای گردشگران است ولی باید گفت که اگر در نوروز و نیمه اول سال هم موفق به سفر به این منطقه گردشگری نشدید زیبایی های طبیعی گیسوم در فصل پاییز و زمستان نیز کمتر از بهار و تابستان نیست .

Gisoum5

در مجموع ۷۶ گونه گیاهی متعلق به ۶۶ جنس و ۴۴ خانواده در این منطقه جلگه‌ای از شمال گیلان شناسایی شده‌است که ۲۱ گونه آن چوبی و مابقی را گونه‌های علفی تشکیل می‌دهد.

Gisoum6

درختان جنگلی انبوه و انواع گونه‌های گیاهی به وپژه درختان انجیلی ( آسون دار )، چشم انداز رویایی در فصل پاییز به همراه دارد. در پارک جنگلی گیسوم امکانات رفاهی و سوییت و منازل تعبیه شده است و پاسگاه پلیس امنیت این پارک را شبانه روزی کنترل می کند.مغازه های مختلف خرید و ساحل زیبای آن برای شنا جذابیت آن را دو چندان کرده است.بهترین زمان سفر به گیسوم ماههای اردیبهشت و مهر و آبان است.

اقامت در گیسوم

Gisoum7

وجود گیسوم باعث شده است که روستای گتگسر در کنار آن به یک روستای مهمان پذیر با خانه های ویلایی تبدیل شود و اهالی به خاطر حضور بیش از حد مسافران خانه‌های خود را تبدیل به سوئیت های مهمان‌پذیر کنند.

Gisoum8

در این روستای زیبا، اهالی مهمان دوست و خونگرمش همچون دیگر مناطق مهمان نواز شمال ایران، خانه های خود را به مهمان پذیر تبدیل کرده و پذیرای گردشگران از سراسر ایران هستند.

Gisoum9

به این نکته توجه کنید که بهترین فصل سفر به گیسوم در نیمه نخست سال است اما در پاییز و زمستان نیز، مخاطبان گیسوم گردی بسیار است.

چگونه به گیسوم برویم ؟

گیسوم ، نگین شمال ایران است و تقریبا در همه فصل سال، حتی اواخر پاییز و در فصل سفید رنگ زمستان، جذابیت های دلفریبی دارد. برای مشاهده گیسوان طبیعت ایران در گیسوم، باید به تالش رفت. این پارک در ۱۸ کیلومتری جاده تالش به انزلی قرار دارد. در جنوب این پارک زیبا، رضوانشهر بوده که فاصله ۱۴ کیلومتری از آن قرار دارد.

Gisoum20

شمال گیسوم، هشت پر است که با گیسوم فقط ۲۰ دقیقه رانندگی فاصله دارد.

جاده ساحلی گیسوم، درست از وسط این پارک جنگلی می گذرد و با چند دقیقه رانندگی شما از تونلی جنگلی گذر کرده و به دریای خزر می رسید. این جاده زیبا، یکی از رمانتیک ترین جاده های جنگلی در کشور است .

توصیه های گیسوم گردی

Gisoum11

۱ – جنگل گیسوم، میراث طبیعی ایران برای نسل های آینده است، در حفظ آن بکوشیم.

۲ – گیسوم، مناظر فوق العاده ای برای عکاسی دارد که شاید نمونه آن را در جنگل ابر سمنان بتوان مشاهده کرد . عاشقان سلفی و شکار مناظر طبیعت، این طبیعت گردی هیجانی را مجهز به دوربین هایی با لنز قوی بروند.

۳ – کسانی که به گیسوم می روند، خرید ماهی قزل آلا و کباب کردن آن در جنگل و اطراف ساحل را همیشه دوست دارند. مراقبت از طبیعت بکر این منطقه دل فریب را در گردشگری غذایی خود فراموش نکنید.

Gisoum12

۴ – رستوران های جنگی گیسوم، همیشه مملو از مشتری است. قبل از خرید و استفاده از گوشت های کبابی، سلامت و صحت و مجوز مربوطه را در صورت امکان بررسی کنید. گرسنه بودن، همیشه بهتر از مسموم شدن است.

۵ – در منطقه پره سر، آبشار زیبایی وجود دارد که ویسادار نام دارد.

۶ – عاشقان قلعه رودخان، مسیرشان حتما به گیسوم می افتد. این منطقه را نیز در ذهن داشته باشید.

۷ – جاده رویایی اسالم به خلخال، فقط ۱۰ کیلومتر با بهشت شمال ایران فاصله دارد.

۸ – اگر به پارک جنگلی گیسوم رفتید، سورتمه سواری در تالش را فراموش نکنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*