خانه » بیوگرافی » بازیگران » ویشکا آسایش بیوگرافی ویشکا آسایش و همسرش رضا قبادی + عکس
loading...

ویشکا آسایش بیوگرافی ویشکا آسایش و همسرش رضا قبادی + عکس

ویشکا آسایش بیوگرافی ویشکا آسایش و همسرش رضا قبادی زندگینامه ویشکا آسایش Vishka Asayesh بازیگر زن ایرانی و همسرش رضا قبادی به همراه عکس های زیبا از هنرمند ایران ویشکا آسایش .

ویشکا آسایش بازیگر زن ایرانی و یکی از بهترین بازیگران تلویزیون و سینمای ایران می باشد وی در سریال و فیلمهای زیادی ایفای نقش کرده است .

بیوگرافی ویشکا آسایش و همسرش رضا قبادی

ویشکا آسایش

بیوگرافی ویشکا آسایش و همسرش رضا قبادی را می توانید از سایت اولی ها مشاهده بفرمایید.

زندگینامه ویشکا آسایش بازیگر زن معروف را در زیر مشاهده می فرمایید.

 • تاریخ تولد، محل تولد، هنگام تولد:

در 16 آبان سال 1351 در تهران به دنیا آمد.

پدر: –
مادر:-
برادر: –
خواهر: آویسا
همسر: رضا قبادی
فرزند:گیو

 • مشخصات فردی:

کلا آدم جستجوگری است و دوست دارد کارهایی بکند که تاکنون انجام نداده است. شیطون، پر تحرک و شلوغ است و همیشه در حال بدو بدو.

 • عادات و علائق شخصی:

خودش می گوید: آرزوی شخصی من این است که یک خیابان را به من می دادند تا هر کاری دلم خواست با آن انجام دهم! اولین کاری که می کردم از اول تا آخرش خانه های یک شکل دو طبقه می ساختم با پیاده روهایی با عرض 2 متر تا یک مادر با دو بچه اش به راحتی بتوانند از آن عبور کنند. کنار خیابان درخت ها را ردیف می کردم تا ته کوچه که یک فروشگاه می ساختم که همه چیزهای مورد نیاز اهالی خیابان را داشته باشد. کمی آن طرفتر یک پارک کوچک که اهالی خیابان را دور هم جمع کند و چراغ های خیابان را طوری طراحی می کردم که مردم به راحتی بتوانند شب ها در خیابان قدم بزنند. یک مجموعه فرهنگی جمع و جور برای اهالی چند خیابان دور و بر می ساختم که هم گالری، هم موزه و هم یک کتابخانه داشته باشد. یک سالن تئاتر هم داشته باشد که مردم را بیشتر به این هنر جذب کند. اما سالن سینما را برای مجموعه های بزرگ و غول پیکر شهری می گذاشتم.
قطام” در سریال امام علی (ع) ،”آی بانو” در نردبام آسمان و “نقش عروسک” در فیلم “ساحره” را خیلی دوست دارد.
مطالعه می‌کند، ولی اگر قرار باشد در تعطیلات بین کتاب خواندن و راه رفتن یکی را انتخاب کند، راه می‌رود.
آهنگ الله اکبر دوران انقلاب را دوست دارد.
تلویزیون خیلی کم نگاه می‌کند، ولی سریالهای خارجی را خیلی دوست دارد.
از خبرنگارها خوشش می‌آید. خبرنگاری را شغلی سخت و جالب می داند.
به طراحی برای تئاتر و بعد سریال های تاریخی و بازی در سینما علاقه دارد.
مجسمه‌سازی را دوست دارد و برای خودش کار می‌کند. هیچ وقت هم دلش نخواسته آنها را به نمایش بگذارد.

 • دوران زندگی:

آسایش خواهرزاده مازیار پرتو،ف یلمساز برجسته ایرانی است. پرتو در دوم بهمن 92 در امریکا درگذشت. آقای شین پرتو؛ نویسنده و شاعر هم پدربزرگش بود. وی متولد دوم دی 1276 بود که در سال 1376 به رحمت ایزدی پیوست. نام ویشکا را پدربزرگش برایش برگزید که به معنای نعمت الهی است.
پدرش فنی کار بود و همه چیز را خودش تعمیر می کرد. ماشین، لوازم برقی و … ویشکا هم در کودکی سعی می کرد ادای او را درآورد و یک دفعه مثلا دل و روده رادیو را می ریخت بیرون، با این خیال که دارد درستش می کند. آویسا خواهرش یک سال از او بزرگتر است.

بیوگرافی ویشکا آسایش و همسرش رضا قبادی

بیوگرافی ویشکا آسایش و همسرش رضا قبادی

 • تحصیل در مدرسه

اول دبستان را در مدرسه فرانسوی ها ؛ انستیتو مریم گذراند، اما انقلاب شد و آن مدرسه تعطیل شد. دوم دبستان به مدرسه دیگری رفت و اگر قرار بود دوستی پیدا کند، به علت تغییر مدرسه عملی نشد. در نهایت سوم دبستان به مدرسه فرهاد که مهر ایران سابق بود رفت و تا سوم راهنمایی در آنجا ماندگار شد. نواختن پیانو را در 9 سالگی شروع کرد. در مدرسه همچنان شیطان و شلوغ بود و سعی می کرد در خیلی از فعالیت ها حضور داشته باشد. مثلا اگر گروه سرودی بود، ارگ می زد یا اینکه در ورزش خیلی خوب بود. در مسابقات 10 گانه شرکت می کرد و خیلی پرتحرک بود.

 • لندن

سال سوم راهنمایی که تمام شد ویشکا و خواهرش به آلمان نزد عمویشان رفتند تا از آنجا ویزای لندن بگیرند. گرفتن ویزا یک سال طول می کشید و مجبور بودند بمانند، این دو، آن یکسال را در پانسیون بسر بردند. وقتی ویزای لندن را ندادند، بی خبر، شبانه سوار هواپیما شدند و به تهران برگشتند.

 • نقش مازیار پرتو در ورود ویشکا آسایش به دنیای بازیگری

ویشکا آسایش در روایت‌هایی که از ورودش به دنیای بازیگری داشته، همواره نقش مازیار پرتو دایی خود را در این زمینه موثر دانسته، به خصوص اینکه دایی چندان تمایلی به حضور آسایش در عرصه بازیگری نداشته و او را به درس خواندن سفارش کرده و بالاخره وقتی شرایط حضور آسایش در مجموعه تلویزیونی «امام علی (ع)» به وجود آمد او سخت‌گیر و محکم کنار خواهرزاده اش ایستاد تا بازیگری امری جدی برای آسایش شود و کار به جایی برسد که پرتو رضایت خود را از بازی‌های آسایش مطرح کند.

 • اظهارات خانم بازیگر در این خصوص

دایی خیلی مخالفت می‌کردند. علاقه‌ای نداشتند که وارد سینما شوم و در عین حال می‌دانستند که منتظر هستم ویزای انگلیس بگیرم تا برای تحصیل به آنجا بروم. تاکید او روی درس خواندن من و اینکه چندان دوست نداشتند بازیگری را تجربه کنم موجب شده بود برخلاف اصرارهای آقای شریفی‌نیا من را برای تست نقش قطام سرصحنه نبرند. بالاخره عقب افتادن ماجرای صدور ویزا برای من و همچنین پافشاری‌های آقای شریفی‌نیا به گفته خود دایی او را مجاب کرد که من را برای یکبار تست ببرد و همان تست مورد تایید آقای میرباقری قرار گرفت. دایی تمایل داشتند من حتما درسم را بخوانم و بعدها گفتند معتقد بودند سنم کم بوده و چندان مناسب نمی‌دانستند در آن سن و سال وارد دنیای بازیگری شوم.
زمانی که آقای میرباقری بازی من را پسندیدند قرار شد که در سریال بازی کنم. این حضور دایی بود که پشتم را گرم می‌کرد و موجب می‌شد با خیال راحت بتوانم سر صحنه بروم. می‌دانستم دایی آنجاست و به دلیل ویژگی شخصیتی‌اش هم می‌تواند حامی‌ام باشد و هم یک راهنمای جدی. در جریان فیلمبرداری مجموعه «امام علی (ع)» حتی یکبار هم طوری رفتار نکردند که برای من به عنوان خواهرزاده‌شان امتیازی ویژه قائل شوند و یا اجازه دهند من خودم را لوس کنم و یا ادایی دربیاورم. سر کار به من خانم آسایش می‌گفت و این نشان می‌داد که من باید بدانم در جایگاه بازیگر مجموعه هستم و نمی‌توانم از حضور دایی‌ام استفاده کنم. یکی از نوبت‌های فیلمبرداری مجموعه بود و شب کار بودیم. از ساعت چهار بعد از ظهر سر صحنه رفته بودم و تا پنج صبح کار می‌کردیم. همه چیز برای برداشت پلان آخر آن شب آماده شده بود و من از آن همه ساعت کار حسابی خسته بودم و خوابم می‌آمد. وقتی جلوی دوربین رفتم باید راه می‌رفتم و به دلیل خواب‌آلودگی چندان سفت و محکم راه نرفتم. تصور می‌کردم دایی دلش برایم بسوزد و بگوید این بچه را بفرستید خانه خسته است، اما در مقابل دایی خیلی جدی گفت خانم آسایش همه منتظر شما هستند و بفرمایید جلوی دوربین. من هم چیزی نتوانستم بگویم جز اینکه چشم آقای پرتو. من همواره خارج از صحنه فیلمبرداری از حمایت‌های دایی برخوردار بودم. بعد از اینکه کار تمام می‌شد، از کارم تعریف می‌کردند، اما این نگاه‌شان هیچ وقت جلوی دیگران و در جمع نمود نداشت.

بیوگرافی ویشکا آسایش و همسرش رضا قبادی

ویشکا آسایش

 • بازی در نقش قطام

ویشکا آسایش بازیگری را با سریال امام علی (ع) شروع کرد .با بازی در نقش قطام در مجموعه تلویزیونی امام علی به شهرت رسید. درست است که او در این سریال در نقشی کوتاه بازی کرد، اما نقش قطام از آندسته کاراکترهای تاثیر گذاری بود که با گذشت سالها هنوز هم در ذهن خیلی ها مانده و بسیاری از افراد هنوز هم با دیدن چهره این بازیگر به یاد نقش آفرینی اش در سریال امام علی (ع) می افتند.

 • لندن و تحصیل در دانشگاه

سپس برای تحصیل در رشته طراحی صحنه و لباس به لندن رفت و پنج سال در آنجا ماند.

 • بازگشت به وطن

به رغم اینکه شاگرد اول شد و ویزای دو ساله برای فوق لیسانس دریافت کرد، اما تصمیم گرفت به کشور برگردد. وی در اینخصوص می گوید من باید برمی گشتم تا با رضا ازدواج کنم.

 • ساحره

سپس در نقش یک عروسک در فیلم ساحره توانایی‌هایش را به نمایش گذاشت و موافقان و مخالفان زیادی پیدا کرد. اگرچه سینمای ایران استعدادش را چندان نشناخت و بیشتر با تکیه بر ژستهای آزاد او و جذابیت جوانی اش نقشهای نه چندان خلاقی را به وی پیشنهاد کرد، با این حال بازیهای موفق وی در دو فیلم عشق+ ۲ و بلوغ او را به عنوان بازیگری آگاه معرفی کرد.

 • مسافر ری

بازی او که در فیلم «مسافر ری» در نسخه به نمایش درآمده در اکران عمومی بسیار لطمه خورد، متفاوت ‌ترین نقش سینمایی اش به حساب می‌آید.

بیوگرافی ویشکا آسایش و همسرش رضا قبادی

بیوگرافی ویشکا آسایش و همسرش رضا قبادی

 • مختارنامه

ایفای نقش در سریال مختارنامه و در نقش جعده؛ همسر امام حسن(ع)، تکراری بود بر نقش قطام در سریال امام علی که ویشکا آسایش آن را به خوبی ایفا نمود.

 • طراحی صحنه

بازیگری شغلش است، ولی کار طراحی صحنه هم انجام میدهد. او طراحی صحنه را برای اولین بار در فیلم دنیا تجربه کرد.

 • کسب سیمرغ برای حضور در ورود آقایان ممنوع

وی در فیلم سینمایی ورود آقایان ممنوع نقش یک خانم مدیر را بازی کرد.در این فیلم خانم دارابی با آن عینکش بلای جان بچه‌ها و البته معلم شیمی بود. چون برایش مهم بود بچه‌های کلاس شیمی مدرسه برای المپیاد شیمی کاملا آماده شوند. این فیلم بعد از مدت‌ها به غیبت آسایش در سینما پایان داد.
آسایش در سال 1389 برای بازی در فیلم ورود آقاین ممنوع، سیمرغ بهترین بازیگر زن را از جشنواره بیست و نهم فیلم فجر دریافت کرد.

 • اظهارات آسایش در خصوص حضور در ورود آقایان ممنوع

تجربه خوبی است به خصوص زمانی که روبرویت بازیگری مثل عطاران باشد. البته این را هم باید بگویم که این کار یک کمدی موقعیت است و تماشاگر قرار است به موقعیت‌ها بخندد. بنابراین لازم نیست تا بازیگر برای خنداندن ادا در آورد و کار خاصی انجام دهد.

 • برف روی کاج‌ها

در سال ۱۳۹۰ برای بازی در فیلم برف روی کاج‌ها کاندید بهترین بازیگر مکمل زن از جشنواره فیلم فجر شد.

بیوگرافی ویشکا آسایش و همسرش رضا قبادی

ویشکا آسایش

 • ملکه زیبایی لی‌نین

در نمایش «ملکه زیبایی لی‌نین» نقش «مورین» را بازی کرد.

 • آسایش و حضور در ملکه زیبایی لی‌نین

همیشه از تئاتر بازی کردن ترسی داشتم، برایم خیلی مهم بود آن را از بین ببرم، یک چالش بود که بتوانم بخوبی از عهده انجام کاری بربیایم که تا به حال آن را تجربه نکرده‌ام. کلا هم آدمی نیستم که از دست گرمی شروع کنم، دوست دارم یکباره سراغ سخت‌ترین کار بروم، کار هر چه سخت‌تر، جذاب‌تر و در این وضعیت بیشتر خودم را به جلو هل می‌دهم. کار با آقای غنی‌زاده شامل 4 ماه تمرین هر روزه و بسیار فشرده بود و با اینکه سخت‌ بود، پذیرفتم. متن را خیلی دوست داشتم و به شدت طرفدار مارتین مک دونا هستم. همه این‌ها باعث شد این پیشنهاد را پذیرفتم.

 • ‌اولین تجربه‌ روی صحنه

شب اول واقعا داشتم سکته می‌کردم. البته شب قبل از اجرا، یکی دو تن از دوستان خیلی خوبم حسابی دلگرمی دادند و گفتند برو از کارت لذت ببر! همه این حرف‌ها باعث شد با دو نفس عمیق، گفتم «ویشکا! دماوند را بالا رفته‌ای! این را هم می‌توانی»
اجرای اول که گذشت، ترسم ریخت و حتی توانستم از بودن روی صحنه لذت هم ببرم. مخصوصا که نمایش‌مان با استقبال مردم هم روبه‌رو شد.

 • علت چند شغلی بودن بازیگران از دیدگاه خانم آسایش

علت چند شغلی بودن بازیگر ها این است که کسی نمی‌تواند برای گذران زندگی اش فقط به بازیگری اکتفا کند ،چون اگر بخواهد به این شغل اکتفا کند مجبور می‌شود هر فیلم و هر کاری را قبول کند و این کار وجهه اش را از بین می‌برد، مخصوصاً که نقش آفرینی برای خانم ها آن قدر محدود است که اگر همه نقش ها را قبول کنی بعد از 2سال از رده خارج می‌شوی. همه چیز بستگی به نوع انتخاب خود فرد دارد.

بیوگرافی ویشکا آسایش و همسرش رضا قبادی

ویشکا آسایش

 • ارتقای شغلی از نگاه ویشکا آسایش

ارتقای شغلی برای بازیگر بستگی به فعالیت و عرضه خودش دارد، یک وقت ممکن است بعد از کمی فعالیت از این عرصه خارج شوی و یا در همین عرصه به فعالیت ادامه بدهی و کارگردان، تهیه کننده و یا فیلمبردار بشوی. بستگی به علاقه خودت دارد.

 • معیار ویشکا آسایش برای انتخاب نقش

دوست دارد از هر کاری که انجام می دهد لذت ببرد. معیارش برای پذیرش نقش این است که دوستش داشته باشد. خیلی وقت ها هم اشتباه کرده و در نقش کوتاهی ظاهر شده که فکر می کرده مهم باشد، اما این طور نبود. در این موارد به او گفته بودند که این نقش قرار بوده اهمیت زیادی داشته باشد، اما در نهایت چنین نشد.با اینکه می داند در پرونده کاری اش اشتباه وجود دارد، ولی باز هم این ریسک را می کند که نقش های کوتاه را هم بپذیرد. البته الان سختگیرتر شده و فیلمنامه را چند بار می خواند و مشورت می گیرد.از نظر وی مهمتر از همه چیز ابتدا نقش است و فیلمنامه. اولویت بعدی اش هم کارگردان است که ببیند تا چه حد می توانند ارتباط فکری برقرار کنند.

 • کوهنوردی

در اوقات فراغتش ترجیح می‌دهد ورزش کند؛ کوهنوردی، پیاده روی و…وی در شهریور ١٣٩٢ به عنوان کوهنورد، قله دماوند را فتح کرد.

 • ویشکا آسایش: سراغ کوهنوردی نرفتم که ماجراجویی کنم

سراغ کوهنوردی نرفتم که ماجراجویی کنم یا از خودم قهرمان بسازم. کوهنوردی خیلی برایم جدی‌ است. اصلا شوخی نمی‌گیرم. بدون حرف پیش، برنامه‌ام این است که هفته‌ای یک بار کوههای حرفه‌ای را بروم. دیگران را نمی‌دانم، اما من خودم دوست دارم مدام از آن چیزی که هستم یکی دو قدم جلوتر بروم، چون دیگر بازیگری صرف، راضی‌ام نمی‌کند، یعنی دیگر بعد از بازی در یک نقش، حس نمی‌کنم کار خیلی شاقّی انجام داده‌ام یا مثلا موفقیتها در این عرصه برایم کافی نیست. دلم میخواهد کاری را که خیلی دوستش دارم دنبال کنم. اگر کاری را شروع میکنم همینطوری تفریحی نباشد. یک سری از کارها برای من جدی است و خودم را مجبور میکنم در آنها به حد حرفه‌ای برسم. کلا هرچه کار سختتر باشد برای من جذابیت بیشتری دارد. دوست دارم سختی بکشم و محدودیتهایم را بشکنم. فکر میکنم آدم وقتی از پس یک کار سخت بربیاید قطعا در کارهای بعدی هم موفق‌تر است.

 • انتقاد آسایش از تیم والیبال هنرمندان

چند سال پیش تیم والیبال هنرمندان را راه انداختند و اولش خیلی هم جدی همه واردش شدیم. حتی مربی درجه یک هم آوردند. یک مرتبه از حالت ورزش جدی تبدیل شد به محلی برای تبلیغات و نمایش و… بعد آمدند کسی را که از همه معروف‌تر است را کردند کاپیتان، بدون این‌که فکر کنند حالا اونی که از همه معروف‌تر است واقعا کارش هم خوب است یا نه! برای همین هم من آمدم بیرون.

 • زندگی شخصی

همسرش رضا قبادی نام دارد. این زوج صاحب یک فرزند پسر به نام گیو می باشند. گیو در آذر سال 84 متولد شد.

 بیوگرافی ویشکا آسایش و همسرش رضا قبادی

ویشکا آسایش

 

 • تحصیلات و مدارک علمی:

لیسانس طراحی صحنه از دانشگاه لندن

 • افتخارات:

کاندید لوح زرین بهترین بازیگر زن برای بلوغ سال 1380
کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در دوره 16 جشنواره فیلم فجر برای بازی در ساحره سال 1376
دریافت سیمرغ بهترین بازیگر زن از جشنواره بیست و نهم فیلم فجر برای بازی در فیلم ورود آقایان ممنوع سال ۱۳۸۹
کاندید بهترین بازیگر مکمل زن برای بازی در فیلم برف روی کاج‌ها سال ۱۳۹۰

 • آثار :

فیلم های سینمایی

سیزده (هومن سیدی ۱۳۹۲)
نیکان و بچه غول ( رحمان رضایی ۱۳۹۱)
برف روی کاج‌ها (پیمان معادی ۱۳۹۰)
خوابم می‌آد (رضا عطاران ۱۳۹۰)
پرتقال خونی (سیروس الوند ۱۳۸۹)
زنان ونوسی، مردان مریخی (فیلم) (فقط به عنوان طراح صحنه -کاظم راست گفتار ۱۳۸۹)
ورود آقایان ممنوع (رامبد جوان ۱۳۸۹)
گل یخ (کیومرث پوراحمد – ۱۳۸۳)
هشت پا (علیرضا داوودنژاد – ۱۳۸۳)
دنیا (فقط به عنوان طراح صحنه – منوچهر مصیری – ۱۳۸۱)
مسافر ری (داوود میرباقری – ۱۳۷۹)
بلوغ (مسعود جعفری جوزانی – ۱۳۷۸)
عشق + ۲ (رضا کریمی – ۱۳۷۷)
ساحره (داوود میرباقری – ۱۳۷۶)

 • مجموعه‌های تلویزیونی

معصومیت از دست رفته (فقط طراحی صحنه داوود میرباقری – ۱۳۸۱)
امام علی (داوود میرباقری – ۱۳۷۰)
نردبام آسمان (محمدحسین لطیفی – ۱۳۸۸)
مختارنامه ( داوود میرباقری -۱۳۸۹)

 • تئاتر

ملکه زیبایی لی‌نین

 • نقل قول و خاطرات:

ویشکا آسایش:
ازدواج مجدد، اشتباه دوباره است، دور آقایونی که اهل دو همسری هستند، یک خط قرمز بکشید، ورود ممنوع.
خیلی از شغل ها خاص است. بازیگری هم حرفه خاصی است، اما بیشتر سخت است. اینکه در جوانی معروف می‌شوند و ناگهان کنار گذاشته می‌شوند این خیلی سخت است. هر کسی، اگر پشتکار و علاقه داشته باشد می‌تواند این کار را انجام دهد .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*