واکنش مردم به وام برهنگی دختران دانشجو + عکس

واکنش مردم به وام برهنگی دختران دانشجو مردم چین به وام برهنگی دختران دانشجو که برای وثیقه وام عکس برهنه دختر دانشجو دریافت میشد واکنش دادند

چند روز پیش خبری مبنی بر وام برهنگی دختران دانشجو منتشر شد که در این خبر بر دریافت وام به شرط دادن عکس برهنه دختر دانشجو اشاره شده بود بدین شکل که عکس های لخت دختران چینی به عنوان وثیقه وام نزد شرکت وام دهنده نگهداری میشد و در صورت عدم پرداخت بدهی عکس های دختران منتشر میشد .

وام با وثیقه عکس برهنه دختر دانشجو

وام برهنگی

خبر وام برهنگان چین بسیار در جهان سر و صدا به پا کرد و زمانی که یک دختر چینی که با دادن عکس برهنه خود به این شرکت وامی دریافت کرده بود و در بازپرداخت آن دچار مشکل شده و از ترس انتشار عکس های برهنه اش با اشک و زاری به دنیای مجازی و مردم پناه آورده بود وام برهنگی در دنیا جنجال بسیاری را به پا کرد .

به نقل از روزنامه «ساوث چاینا مورنینگ؛» انتشار خبر پرداخت وام به دختران دانشجو چینی در ازای دریافت تصاویر برهنه آن‌ها، واکنش‌های متفاوتی را از سوی شهروندان این کشور به همراه داشته‌است. در اوایل ماه جاری میلادی خبری در رسانه‌های چین و جهان منتشر شد که از پرداخت وام دانشجویی به دختران از سوی یک شرکت مالی اینترنتی در ازای دریافت تصاویر برهنه آن‌ها حکایت داشت. این تصاویر خلاف عفت، پشتوانه وام آن‌ها و ابزاری برای پرداخت بموقع اقساط وام‌ها محسوب می‌شد. انتشار تصاویر برخی از دانشجویانی که نتوانسته بودند اقساط وامهایشان را بپردازند نیز توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد.

وام با وثیقه عکس برهنه دختر دانشجو

وام برهنگان

حالا نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد مردم چین درباره مقصر این ماجرای غیراخلاقی نظرات متفاوتی دارند. به نوشته «لیگال ویکلی،» بیش از 69 هزار نفر در این نظرسنجی شرکت داشتند و بیش از 55 درصد از آن‌ها معتقد بودند خودِ زنان، مقصر اصلی به وجود آمدن این وضع مضحک و اسفبار هستند. به باور آن‌ها، علت این ماجرا را باید در کاهش اعتقاد به ارزش‌های اخلاقی جُست. در مقابل، حدود 44 درصد از پرسش‌شوندگان تقصیر را به گردن افراد و مؤسسات مالی سودجو که از زنان جوان و آسیب‌پذیر سوء استفاده می‌کنند، انداختند.

به گفته مقامات، جلوگیری از اعطای این وام‌های عجیب بسیار دشوار است. اعطای این وام‌ها در قالبی خصوصی و در فضای مجازی رخ می‌دهد و به همین دلیل، نظارت بر آن‌ها دشوار است. شرایط پیچیده اعطای وام به دانشجویان از سوی بانک‌ها نیز یکی دیگر از دلایل رواج وام‌های عجیب در اینترنت عنوان شده‌است.

منطبق با کلید واژه: اخبار جامعهویژه