خانه » اخبار » اجتماعی » واکنش حسن روحانی به آزادی یواشکی دختر ایرانی + عکس

واکنش حسن روحانی به آزادی یواشکی دختر ایرانی + عکس

واکنش حسن روحانی به آزادی یواشکی دختر ایرانی پاسخ حسن روحانی به مجری شبکه فرانس 2 در مورد عکس آزادی یواشکی زن ایرانی

حسن روحانی رییس جمهور ایران در مصاحبه با شبکه فرانس 2 در حالی که یکی از مجریان به خیال زرنگی با پیش کشیدن بحث آزادی یواشکی دختر ایرانی و عکس دختر ایرانی بدون حجاب قصد به حاشیه کشاندن مصاحبه و به قول خود منقلب کردن حسن روحانی را داشت با پاسخ محکم و جالب رییس جمهور ایران رو به رو شد .

خبرنگار شبکه فرانس دو در گفتگو با حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان از وی پرسید: در فرانسه در خصوص جامعه ایران سوالات زیادی مطرح است.

در همین حال مجری عکس کشف حجاب یک زن در شبکه های اجتماعی را نشان داد و پرسید: واکنش شما در مورد این عکس چیست؟ در این عکس زنی تصمیم گرفته است با برداشتن حجاب و نمایان کردن موهایش خود را در شبکه های اینترنتی نشان بدهد. آیا این عکس شما را شوکه و منقلب می کند؟

واکنش حسن روحانی به آزادی یواشکی دختر ایرانی

واکنش حسن روحانی به آزادی یواشکی دختر ایرانی

روحانی در حالی که می خندید پاسخ داد: ما مسایل مهم تری داریم. هر کس در زندگی خصوصی اش آزاد است و می تواند هر کاری که دوست دارد انجام بدهد. اما ما در ایران قوانینی داریم و ایرانی ها باید به این قوانین احترام بگذارند.

مجری پرسید: برای این که قوانین حقوق بشری و قوانین زنان واقعی باشند نه تئوری و به اجرا گذاشته شوند، نمی توان این قوانین را تغییر داد؟ در بسیاری از کشورهای مسلمان از جمله ترکیه، مصر، تونس و مغرب زنان حجاب ندارند. شما یک اصلاح طلب هستید، آیا فکر نمی کنید که روزی این تحول در کشور شما هم رخ بدهد؟

روحانی پاسخ داد: ببینید در هر کشوری برای حضور زنان و مردان در جامعه و برای مثال در خصوص نوع پوشش قوانینی وجود دارد. من به عنوان یک حقوقدان به شما می گویم که در کشورها باید به قوانین احترام گذاشته شود، چرا که این قوانین در مجلس تصویب شده اند و منتخبین مردم به قوانین رای داده اند. از این رو مردم باید به تصمیمات نمایندگانشان احترام بگذارند.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*