هزینه درمان کرونا

درمان کرونا
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹-۰۵-۰۱
469 بازدید
زمان مطالعه: 4 دقیقه

هزینه درمان کرونا معاون کل وزارت بهداشت در واکنش به دریافت هزینه‌های ۷۰۰ هزار تومانی انجام تست کرونا در آزمایشگاه‌های خصوصی گفت: پرداخت این هزینه در استطاعت مردم نیست. او […]


هزینه درمان کرونا

معاون کل وزارت بهداشت در واکنش به دریافت هزینه‌های ۷۰۰ هزار تومانی انجام تست کرونا در آزمایشگاه‌های خصوصی گفت: پرداخت این هزینه در استطاعت مردم نیست. او همینطور گفت بیمارستانهای خصوصی و بیمارستانهای نظامی که سطح بعضی از آنها مانند بیمارستانهای خصوصی است برای خدمات درمانی تعرفه های مخصوص خود را دارند.وی گفت: این موضوع در حالیست که ورودی به بیمارستان‌ها باتوجه به اقدام های انجام شده و تشخیص بیماری در مرحله اولیه در استان‌های قرمز رشد نزولی داشته است. اما بعضی استان‌ها روند شیوع متوسط بوده است و در مجموع روند کل کشور را رو به پایین بوده و این بدان معنی است که ما هر روز حدود ۲هزار مورد جدید داریم پس ما موفقیت‌های قابل توجهی در زمینه مدیریت شیوع بیماری به دست آورده ایم ولی این ها کافی نیستند.

هزینه درمان کرونا – نداشتن استطاعت مردم برای بیمارستان خصوصی

حریرچی در واکنش به گرفتن هزینه‌های ۷۰۰ هزار تومانی دادن تست کرونا در آزمایشگاه‌های خصوصی گفت: پرداخت این هزینه در استطاعت مردم نیست، ما همکنون تولید کیت‌های داخلی داریم و اگر لازم باشد واردات کیت را انجام مى‌دهیم، این کار در آزمایشگاه‌های دولتیبه طور کامل رایگان است و یا در بخش خصوصى با خرید خدمت با قیمت کاملا پایین انجام می‌شود.معاون کل وزارت بهداشت با اظهار آنکه فعلا شرایط رایگان شدن انجام تست کرونا در آزمایشگاه خصوصی مطرح نیست گفت: تلاش می‌کنیم این قیمت در آزمایشگاه‌های خصوصی کاهش یابد.ایشان خبر اجباری شدن تست کرونا برای تمام مردم را تکذیب و بیان کردند: تست کرونا فقط برای افرادی که علائم بیماری کرونا را دارند و پزشکان تایید مى‌کنند باید انجام شود، البته منفی بودن این تست ضمانت مبتلا نشدن به این بیماری نبوده و سلامت فرد را فقط در همان روز و چند روز آینده را نشان خواهد داد.

هزینه درمان کرونا – رایگان نبودن درمان در بیمارستان های خصوصی و نظامی

معاون کل وزیر بهداشت در ادامه توضیحی درباره دریافت کردن وجه توسط بیمارستان‌های نظامی را تایید و گفت: بنده با کمال افتخار این را بیان می کنم که همه ى خدمات در بیمارستان‌های دولتی به صورت رایگان و یا با پایینترین هزینه انجام می شود.وی با بیان اینکه بیمارستان‌هاى نظامى جزو نهادهاى عمومی غیردولتى هستند و تعرفه مستقل دارند گفت: سطح بعضی از این بیمارستان‌ها نزدیک به بیمارستان‌های خصوصی است. قاعدتا کسانی که به بیمارستان‌هاى خصوصى مراجعه مى‌کنند شامل خدمات رایگان دولتى نمى‌شوند،و بعضی مردم ما که به خواست خود به بیمارستان هاى خصوصی مراجعه کرده اند و خدمات خصوصى از جمله اتاق تک تختخواب ، غذاى خاص و … را دریافت مى‌کرده اند نباید توقع داشته باشند که خدمات کاملا به صورت رایگان باشد و مطمئنا دریافت هزینه انجام خواهد شد. ارائه خدمات مرتبط به کرونا در بیمارستان‌های دولتی رایگان است و در شرایط اورژانسی نیز وزارت بهداشت پذیرای بیماران در بیمارستان‌های دولتی هستند.

هزینه درمان کرونا – هزینه درمان کرونا برای کشور

مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی، مقدار حداقل و حداکثر هزینه درمان بیماران کرونایی را بیان کرد و گفت: 300 نفر از پرسنل درمان تأمین اجتماعی به ویروس کرونا مبتلا شدند.ابوالفضل آفریده، مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی در توضیح درباره ی درباره هزینه‌های درمانی بیمه‌شدگان مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تأمین اجتماعی گفت: درمان این بیماران رایگان است و هیچ بیمه‌شده اجباری نیازمند  پرداخت وجهی برای درمان ندارد.وی خاطرنشان کرد: برای بیماران کرونایی که تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی نیستند، هزینه‌ای به عنوان فرانشیز دریافت می‌شود.آفریده گفت: بیماران کرونایی که بیمه تأمین اجتماعی نداشته اند، براساس تعرفه‌های دولتی، خدمات درمانی به آنها ارائه می‌شود.مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی یادآور شد: این اقدام در حالی است که قیمت تمام شده درمان بسیار زیاد است و تأمین اجتماعی با توجه به این شرایط بحرانی، با تعرفه دولتی، خدمات ارائه می‌دهد.ایشان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه حداقل و حداکثر هزینه درمان بیماران کرونایی چقدر است، اظهار داشت: حداقل برای افرادی که نیاز به آی‌سی‌یو و یا خدمات ویژه نداشته اند 400 تا 500 هزار تومان و حدودا بیشترین مبلغ برای بیماران کرونایی که نیاز به آی‌سی‌یو و خدمات ویژه داشته باشند حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان است.وی بیان کرد که: حدود 5 هزار پزشک و بیش از 30 هزار نفر متشکل از پرستاران و کادر درمانی، خدمات لازم را به بیماران کرونایی ارائه می‌دهند و تاکنون نیز 300 نفر از پرسنل درمانی سازمان تأمین اجتماعی مبتلا به بیماری کرونا شده‌اند و 10 نفر نیز از این پرسنل شهید راه خدمت می شوند و سازمان تأمین اجتماعی برای درمان بیماران کرونایی، تمامی خدمات را ارائه می‌دهد.(هزینه درمان کرونا)

هزینه درمان کرونا – انجام ندادن خودسرانه تست کرونا

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع سلامت وزارت بهداشت با اشاره به موضوع شکایات بسیاری در رابطه با زیاد بودن هزینه آزمایش‌های تشخیصی کرونا در آزمایشگاه‌های خصوصی ارائه می‌شود، گفت: در این رابطه دستورالعمل‌های وزارت بهداشت مشخص است و ما امیدواریم با تجویز بی‌جا، فشار اقتصادی به مردم وارد نشده. آزمایش‌هایی که برای تشخیص کرونا انجام می‌شود اعم از تست پی‌سی‌آر و… باید در آزمایشگاه‌هایی باشد که مجوز دانشگاه مربوطه و وزارت بهداشت را دریافت کرده باشد. ما به تازگی متوجه شدیم بعضی بدون داشتن مجوز، اقدام به نمونه‌گیری می‌کنند و حتی برخی که مجوزهایی اخذ کرده‌اند تقلب‌هایی را صورت داده که باید دانشگاه‌ها بر این موضوع نظارت کنند. مردم هم در نظر داشته باشند که خودسرانه به آزمایشگاه‌ها مراجعه نکرده و تنها با نظر و تشخیص پزشک به آزمایشگاه بروند.

هزینه درمان کرونا – هزینه آزمایش‌ سرولوژی و مولکولی کرونا

سمیعی گفت: در چند مصاحبه ای که در صداوسیما انجام شد دیدم که مسئولین بعضی از آزمایشگاه‌ها در حال جا انداختن تعرفه‌هایی در ذهن مردم هستند که اجباری ندارد. هزینه آزمایش‌های سرولوژی حدودا بین ۲۹ تا ۳۰ هزار تومان باشد؛ در حالی که گاهی شنیده می‌شود این هزینه به بیش از ۱۰۰ هزار تومان هم در بعضی از مقاطع رسیده است.همینطور در مورد تست تشخیصی مولکولی نیز هزینه‌ها در بخش خصوصی ۵۸۶ هزار و ۵۰۰ تومان است و در بخش دولتی نیز در صورت تشخیص پزشک انجام شده باشد رایگان خواهد بود. نکته بسیار مهم و ضروری آن است که تشخیص تست سرولوژی کاری بسیار دقیق است که به مهارت کافی نیاز دارد.ایشان افزودند: در خصوص قیمت‌گذاری‌ها بر انجام تست، بخش درمان نیروهای مسلح اقدام به تعرفه‌گذاری بر اساس دفتر ارزش‌های نسبی کرده است و این تست در آن بخش با ۵۵ هزار تومان انجام می‌شود، ولی نباید اجازه بدهیم که این تعرفه جا بیفتد.وی با تاکید بر اینکه هیچ اقدامی به اندازه پیشگیری از ابتلا به ویروس نمی‌تواند تاثیرگذار باشد، گفت: در این صورت کار به آزمایشگاه‌ها نخواهد رسید. البته باید در نظر گرفت که کاربرد آزمایشگاه و سختی کار در آن در شرایط قرنطینه و شرایط بازگشایی‌ها فرق دارد. بعد از بازگشایی‌ها تقاضای مردم برای انجام تست‌های آزمایشگاه‌هایی بالا می رود. از همکاران آزمایشگاهی خود می‌خواهیم در صورتی که پیشنهاداتی برای پایین آوردن هزینه‌های بخش آزمایشگاهی چه برای مردم و چه برای خود آزمایشگاه دارند، به ما ارائه دهند.

پاسخی بگذارید


آموزش ارز دیجیتال