نام مستعار نویسنده هری پاتر

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸-۰۴-۲۶
408 بازدید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

جی کی رولینگ باشگاه خبرنگاران سایت تفریحی اولی ها سعی دارد در زمینه کتاب و رمان مطالبی را درباره هری پاتر و نام مستعار نویسنده آن در اختیار شما قرار […]


جی کی رولینگ

باشگاه خبرنگاران سایت تفریحی اولی ها سعی دارد در زمینه کتاب و رمان مطالبی را درباره هری پاتر و نام مستعار نویسنده آن در اختیار شما قرار دهد . در این مقاله با ما همراه باشید .

جی کی رولینگ – نام مستعار جی کی رولینگ نویسنده هری پاتر 

جی.کی.رولینگ نویسنده انگلیسی مجموعه داستان‌ های هری پاتر و مدرسه جادوگری بعد از پایان این مجموعه در 7 قسمت برای مدتی کار نویسندگی را رها کرد ولی بعداً مشخص شد که ترجیح داده با نام مستعار کتاب بنویسد . رولینگ با نام مستعار روبرت گالبرایت یک مجموعه داستان‌ های جنایی نوشت که به صورت اتفاقی نام او فاش شد . رولینگ در مصاحبه‌ با رسانه‌ ها دلایل مختلفی را برای انتخاب نام مستعار خود اعلام کرد ولی به نظر می‌ رسد معتبرترین و شاید معقول‌ ترین این دلایل چیزی باشد که رولینگ در مصاحبه با رادیو ملی آمریکا (NPR) بیان کرده است . رولینگ بارها تکرار کرده است که به دلیل فشار های کاری و دوری از رسانه‌ ها برای خودش چنین نامی را انتخاب کرده است اما او در این مصاحبه می‌ گوید ارزش خاصی برای مخاطبان و طرفداران هری پاتر قائل است . وی گفت : رابطه من با طرفداران هری پاتر و خود شخصیت‌ های داستان بسیار ارزشمند است و نمی‌‌خواهم هیچ وقت این ارزش را از یاد ببرم .

بیشتر بخوانید : عجیب ترین رشته های دانشگاهی دنیا از هری پاتر، تا دیوید بکهام شناسی

هری پاتر

وی افزود : نویسنده هری پاتر بودن آنقدر فشار روی یک انسان می آورد که روی دیگر آثارش تاثیر خواهد گذاشت .البته من می‌خواستم ژانر های دیگر را نیز تجربه کنم ولی دلیل اصلی همان ارزشی است که برای خوانندگان داستان هری پاتر قائل بودم. رولینگ در سال 2013 مجموعه داستان‌ های جنایی کورمون استرایک را با نام مستعار گالبرایت منتشر کرد. آوای فاخته اولین کتاب این مجموعه بود که در تاریخ 18 آوریل آن سال روانه بازار کتاب شده بود .او 3 کتاب دیگر در این مجموعه نوشت که آخرین آن با نام سفید کشنده است .هویت رولینگ بعد از انتشار سومین کتاب از این مجموعه با عنوان ردپای شیطان فاش شد. رولینگ در گفتگو با گراهام نورتون خبرنگار رادیو بی بی سی گفت که نمی‌خواسته هویت او فاش شود اما معلوم نیست چطور بقیه این ماجرا را متوجه شدند .گفته شده یک دوست خانوادگی رولینگ این مسئله را برای خبرنگار ساندی تایمز چاپ لندن فاش کرده است.

پاسخی بگذارید