آرایش صورت سلامت پوست سلامت مو
آموزش انواع غذاها آموزش شیرینی پزی غذاهای رژیمی
آهنگ پیشواز ایرانسل آهنگ پیشواز رایتل آهنگ پیشواز همراه اول
اخبار بین المللی اخبار پزشکی اخبار تکنولوژی اخبار جامعه اخبار حوادث اخبار سیاسی اخبار علمی و آموزشی اخبار فرهنگی و هنری اخبار گوناگون اخبار ورزشی تصاویر خبری تیتر روزنامه
اس ام اس خنده دار اس ام اس عاشقانه اس ام اس مناسبتي
مهارت های زندگی هنر در خانه
بازیگران بزرگان و مشاهیر خوانندگان ورزشکاران
روانشناسی
ترول خنده دار
مد و مدگرایی
روانشناسی زناشویی روانشناسی کودکان مشاوره خانواده
بارداری و زایمان دانستنی های جنسی دانستنی های قبل از ازدواج
دنیای بازیگران
اخبار پزشکی بهداشت بانوان بیماری ها و راه درمان پیشگیری بهتر از درمان تغذیه سالم داروهای گیاهی و طب سنتی
سوپر استارها عکس اجتماعی عکس بازیگران عکس حوادث عکس حیوانات عکس خوانندگان عکس طنز عکس عاشقانه عکس ورزشی
اخبار علمی گزارش های علمی گیاهان ، حیوانات و آکواریوم
فال روزانه
اخبار فرهنگی و هنری دنیای بازیگران سریال شعر و ترانه فیلم هنر و هنرمند
بچه های سالم تعلیم و تربیت خلاقیت در کودکان رفتار از کودکی تا نوجوانی روانشناسی کودکان
احکام دینی اصول و فروع دین اعمال مستحبی داروخانه معنوی
اخبار ورزشی
کلیپ اجتماعی کلیپ حوادث کلیپ حیوانات کلیپ خنده دار کلیپ سرگرمی کلیپ عاشقانه کلیپ هنرمندان

ناخوانا بودن پلاک ماشین جریمه می شود

ناخوانا بودن پلاک ماشین جریمه می شودReviewed by Admin on Nov 17Rating:

ناخوانا بودن پلاک ماشین جریمه می شود توقیف و معرفی روزانه 100 خودرو به مراجع قضایی به علت پلاک ناخوانا

 

جریمه پلاک ناخوانا

جریمه پلاک ناخوانا

فرمانده عملیات و کنترل طرح های ویژه ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ، با اشاره به تقویت یگان های گشت نامحسوس پلاک خودرو در پایتخت افزود: روزانه 100 خودرو به دلیل تخلف پوشش پلاک اعمال قانون، توقیف و به مراجع قضایی معرفی می شوند.

به گزارش مهر سرهنگ سعید سپهری با بیان اینکه برابر ماده دو آیین نامه راهنمایی و رانندگی وسیله نقلیه فاقد پلاک یا دارای پلاک غیر مجاز تا زمان انجام شماره گذاری متوقف خواهند شد، گفت: خودروهایی که جهت ورود به طرح ترافیک دوربین گریزی کرده یا پلاک خود را مخدوش کرده باشند توسط گشت های نامحسوس یگان عملیات پلیس راهور متوقف شده و به دادسرای راهنمایی و رانندگی معرفی می شوند.

وی در تعریف پلاک گفت: پلاک قطعه فلزی با ابعاد مشخص بوده و انواع شخصی، دولتی، عمومی، سیاسی، سرویس، کنسولی، نظامی، ویژه، عمرانی، تعمیری و گذر موقت بین المللی دارد.

فرمانده عملیات و کنترل طرح های ویژه ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران با تاکید بر اینکه انوع پلاک غیر مجاز که توسط یگان طرح نامحسوس شناسایی شود اعمال قانون و به مراجع قضایی معرفی می شود، افزود: پلاکی که به موجب آگهی قبلی راهنمایی و رانندگی باید تجدید شود یا پلاکی که در کشور خارجی روی وسیله نقلیه نصب و با وجود ورود به ایران و مدت سپری شده تعویض نشده باشد از جمله پلاک های غیر مجاز محسوب می شود.

سرهنگ سپهری گفت: پلاک بین المللی که برای مسافرت با اتومبیل به خارج از کشور از سوی راهور صادر و به اتومبیل پلاک داخلی داده می شود و استفاده از آن در کشور ممنوع است. همچنین پلاکی که اشخاص در ارقام و مشخصات اولیه آن تغییر ایجاد یا پلاک وسیله دیگری را به خودروی دیگری الصاق کنند، از دیگر پلاک های غیر مجاز به شمار می رود.

وی افزود: پلاک دست ساز که بدون مجوز راهور به کار برده شود همچنین پلاک خودرویی که با اعلام مراجع صلاحیت دار فرسوده اعلام می شود نیز از دیگر پلاک های غیر مجاز است.

فرمانده عملیات و کنترل طرح های ویژه ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران در رابطه با اعمال قانون رانندگان دارای پلاک غیر مجاز خودرو، گفت: نصب پلاک متفرقه یا تغییر استاندارد پلاک وسیله نقلیه 500 هزار ریال اعمال قانون و عدم اقدام به تعویض پلاک حین خرید و فروش وسایل نقلیه 500 هزار ریال اعمال قانون به همراه دارد.

سرهنگ سپهری افزود: رانندگی با وسیله ای با پلاک غیر مجاز یا پلاک دارای گذر موقت، ویژه، تعمیری یا تعویض نشده از مالک قبلی نیز جریمه 500 هزار ریالی دارد.

به گفته این مقام انتظامی، نداشتن پلاک جلو، عقب یا ناخوانا بودن پلاک، جریمه 400 هزار ریالی و تغییر محل نصب پلاک وسیه نقلیه 300 هزار ریال اعمال قانون راننده را سبب می شود.

فرمانده عملیات و کنترل طرح های ویژه ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران افزود: عدم نصب پلاک با ابعاد بزرگتر در قسمت عقب وسیله سنگین حمل بار و مسافر 300 هزار ریال جریمه و بازگشتن درب صندوق عقب وسیله در حال حرکت و نصب و قرار دادن هر شی که مانع دید عقب، جلو و یا پلاک وسیله نقلیه شود 150 هزار ریال اعمال قانون دارد.

سرهنگ سپهری با اشاره به اینکه دست کاری در پلاک وسیله نقلیه همچون دست کاری در اسناد دولتی حساب می شود، افزود: این موضوع از طریق مراجع قضایی قابل پیگیری است.

فرمانده عملیات و کنترل طرح های ویژه ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران از مردم خواست به هیچ عنوان پلاک خود را دست کاری نکنند چراکه تیم های نامحسوس گشت پلاک در تمامی معابر پایتخت به ویژه مرکز شهر مستقر هستند و تخلفات آنها را و خودرویشان را متوقف و روانه پارکینگ می کنند.

سرهنگ سپهری از تشدید طرح برخورد با پلاک های غیرمجاز خبر داد و گفت: بزودی طرح زوج و فرد نیز توسط دوربین های کنترلی نظارت می شود و حضور ماموران راهنمایی و رانندگی جهت اعمال قانون کمتر می شود ولی با این وجود نیروهای گشت نامحسوس پلاک به صورت ویژه تخلفات در این رابطه را ثبت و کنترل می کند.

 

مهر

مطالب مرتبط