خوش آمدید - امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶
خانه » اخبار » مژده به تهرانی ها ، برف در راه است!
مژده به تهرانی ها ، برف در راه است!

مژده به تهرانی ها ، برف در راه است!

مژده به تهرانی ها ، برف در راه است!بارش برف ، آن هم در پاییز نعمت بزرگی است که قسمت همه استانها نمی شود ، اما این دانه های الماس به زودی بر سر شهر تهران خواهد ریخت.

 

barf

 

پیش بینی ها نشان می دهد روز دوشنبه  1 آذر در سطح شهر تهران بارش برف را به ویژه در نواحی شمالی و ارتفاعات مشاهده خواهیم کرد. این خبر را مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک منتشر کرد.

 

مجید آزادی اظهار کرد : بارش برف در سطح شهر تهران خیلی زیاد نخواهد بود اما آنقدر سرما ایجاد میکند که محسوس باشد، هر چند در بخش شمالی و ارتفاعات بارش قابل ملاحظه است. مردم شهر تهران برای اینکه تهران را در برف مشاهده کنند می توانند به این مناطق بروند تا طعم واقعی زمستان را بچشند.

 

 همچنین وی گفت: سامانه فعالی که روز گذشته از غرب و شمال غرب وارد کشور شد ، از امروز به تدریج وارد البرز و بعد تهران می شود و در نتیجه بارش برف را به ما هدیه می دهد.

با نفوذ این سامانه ،امروز شاهد کاهش دمای 8 درجه از دمای هوا نسبت به دیروز در تهران بودیم . این افت دما برای کل کشور در چند روز آینده اتفاق می افتد و چیزی در حدود 10 الی 15 درجه افت خواهد کرد.

با کاهش دمام و ریزش باران و برف حرکت صعودی جوی آلودگی را خواهیم داشت ، در نتیجه هوای تهران پاک می شود.

 

 آزادی افزود: پیش بینی ها اینطور بوده که امسال پاییز کم بارانی داشته باشیم و تا حدی هم این تحقق پیدا کرد اما پس از این در آذر و دی شاهد بارش های بیشتر و در نتیجه رفع مشکل کمبود آب در 2 ماه گذشته خواهیم بود.


1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره اولین امتیاز را ثبت کنید
Loading...
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
Facebook | Instagram | Pinterest | Google+ | Twitter