موفق شدن در حرفه خود با این نکات!!

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸-۰۶-۲۳
913 بازدید
زمان مطالعه: 3 دقیقه

سخت کوشی و تمرکز ازویژگی های بارز افرادی است که در حرفه خود موفق هستند اما ویژگی های دیگری هم دارند که در ادامه با ان ها اشنا خواهید شد […]


سخت کوشی و تمرکز ازویژگی های بارز افرادی است که در حرفه خود موفق هستند اما ویژگی های دیگری هم دارند که در ادامه با ان ها اشنا خواهید شد و میتوانید از انها برای موفق شدن در کار های خود بهره ببرید.

بدانید که چه میخواهید

بسیاری از مردم برای فکر کردن در مورد این که دوست دارند چه کاری در حرفه خود انجام دهند وقت نمیگذارند . انها در شرکت ها  صنعت ها به کارهایی مشغول میشوند که علاقه ای به ان ندارند و خیلی زود نسبت به شغلشان دلسرد میشوند و گله وشکایت میکنند .

جالب اینجاست که مردم برای برنامه ریزی تعطیلات تابستانی بیشتر وقت میگذارند تا برای اهداف شغلی . اگر می خواهید در حرفه خود موفق شوید باید بدانید که چه کاری می خواهید و کجا دوست دارید کار کنید. باید در تصمیم گیری های خود روی این دو معیار تمرکز کنید در غیر اینصورت هرگز در کار خود موفق نخواهید شد.

از خود سوال کنید : چه مهارتهایی را ندارم

وقتی میدانید در حرفه خود چه کاری دوست دارید انجام دهید میتوانید مهارت های مورد نیاز را تعیین کنید. مهارت هایی مثل ارتباطات و توانایی همکاری با دیگران و خلاقیت همه مهارت هایی هستند که نیاز دارید و باید آن ها را تقویت کنید. کتاب ها و مقاله های مربوط به این مهارت ها را مطالعه کنید. بعد از مطالعه آن ها را عملی کنید. با این کار بیشتر از کسانی که یک شغل را فقط بخاطر درآمدش می پذیرند پیشرفت خواهید کرد.

در محیط کار فقط کار کنید

محل کار جای دورهمی و خوش و بش نیست جایی است که برای انجام کار در آن استخدام شده اید. درست است که ادب و صمیمیت نسبت به همکاران مهم است اما هرگز فراموش نکنید که اینجا محل کار است. پس از گفتگوهای طولانی مدت درباره اتفاقات دیروز و یا تیم فوتبال مورد علاقه تان پرهیز کنید.

این صحبت ها جا و مکان خودشان را دارند مثلا وقت نهار یا بعد از ساعت کاری. در محیط کار فقط کار کنید.

از رفتار افراد موفق الگوبرداری کنید

موفق ترین فرد در حرفه خودتان را پیدا کنید و مثل او رفتار کنید. این شخص حتما نباید در شرکتی که کار می کنید باشد بلکه می تواند در صنعتی که کار می کنید باشد. به عنوان مثال اگر نویسنده هستید ببینید استفان کینگ چگونه پیشرفت کرده است.

این افراد به شما سرنخ می دهند و نشان می دهند که چگونه باید کار کنید. درباره آن ها تحقیق کنید و از آن ها الگوبرداری کنید.

این نکات به پیشرفت شما در هر حرفه ای که هستید کمک می کند. اگر هدف مشخصی در راستای این نکات داشته باشید شغل موفقیت آمیزی خواهید داشت. این نکات ثابت شده هستند و تنها کاری که باید انجام دهید این است که شغلتان را با این نکات وفق دهید.

منتظر زمان درستی برای شروع باشید

شنبه ای که همیشه قرار است کارتان را از آن شروع کنید هرگز نمی آید. زمان درست همین الان است. با تعویق انداختن کارها مبارزه کنید تا به موفقیت دست یابید.

فردا، از هفته ی بعد، از شنبه و … بهانه هایی هستند که موفقیت شما را به تاخیر می اندازند. افراد موفق به خوبی می دانند که موفقیت شان در گرو دستان خودشان است.

همیشه این دیدگاه را داشته باشید: چگونه می توانم بهتر انجامش دهم؟

یکی از ویژگی های افراد موفق این است که همیشه این دیدگاه را دارند: چگونه می توانم بهتر انجامش دهم؟ با این ذهنیت به سرعت در حرفه خود پیشرفت خواهید کرد. به بخش های تکراری کار فکر کنید و آن ها را حذف کنید.

مسئولیت پذیر نباشید و دیگران را سرزنش کنید

بیل گیتس:«اگر در خانواده ی فقیری به دنیا بیایید تقصیر خودتان نیست اما اگر فقیر بمیرید مقصر خودتان هستید.»

افراد موفق با پذیرش مسئولیت خطاهای شان، دیگران را سرزنش نمی کنند بلکه به دنبال نقص های شان گشته و راهی برای رفع آن پیدا می کنند.

همه در زندگی مشکلاتی دارند. چه افراد موفق چه ناموفق. به خودتان فکر کنید: چه چیزی وجود دارد که از آن راضی نیستید؟ مقصر کیست؟ دانشگاه؟ همسر؟ یا خودتان زیرا کارها را به خوبی انجام نداده اید؟

مسئولیت پذیر باشید تا دیدتان وسعت یابد.

 

 

 

پاسخی بگذارید