خانه » بیوگرافی » بازیگران » مهتاب کرامتی بیوگرافی مهتاب کرامتی و همسرش بابک ریاحی پور + عکس

مهتاب کرامتی بیوگرافی مهتاب کرامتی و همسرش بابک ریاحی پور + عکس

مهتاب کرامتی بیوگرافی مهتاب کرامتی و همسرش بابک ریاحی پور زندگینامه مهتاب کرامتی Mahtab Keramati بازیگر زن ایران و همسرش بابک ریاحی پور به همراه عکس های جذاب مهتاب کرامتی .

مهتاب کرامتی بازیگر زن و یکی از بهترین بازیگران تلویزیون و سینمای ایران می باشد وی در سریال و فیلم های زیادی ایفای نقش کرده است .

 بیوگرافی مهتاب کرامتی و همسرش بابک ریاحی پور

مهتاب کرامتی

بیوگرافی مهتاب کرامتی Mahtab Keramati و همسرش بابک ریاحی پور را می توانید از سایت اولی ها مشاهده بفرمایید .

زندگینامه مهتاب کرامتی بازیگر معروف را در زیر مشاهده بفرمایید .

 • تاریخ تولد، محل تولد، هنگام تولد:

در 25 مهر سال 1349 در تهران به دنیا آمد.

پدر: –
مادر:-
برادر: –
خواهر:-
همسر: بابک ریاحی ‌پور ( همسر سابق )
فرزندان:-

 • شهرت ، کنیه و لقب:

لقبش در مطبوعات: بانوی سینمای ایران

 • مشخصات فردی:

رنگ چشم:آبی
بازیگری دور از حاشیه است و رأس ساعت در تمام قرارهایش حاضر می‌شود.
خودش می گوید:من مهتاب کرامتی یک مهر ماهی صلح‌طلب هستم. خیلی به ‌ندرت ممکن است اتفاقی پیش بیاید که جنجال به پا کنم. وقتی از رفیقم دلخور می‌شوم کاملا آن را عنوان می‌کنم و به نتیجه می‌رسانم. یک روز سکوت می‌کنم و بعد تمام می‌شود. در واقع به هیچ ‌عنوان دلخوری‌ام را در دلم نگه نمی‌دارم.

 • دوران زندگی:

پدرش بازنشسته ی ارتش و مادرش متخصص تغذیه است .او همزمان با مهتاب و دیگر دخترش که دانشجوی داروسازی بود، فوق‌لیسانس خواند، مهتاب تحصیلاتش را در رشته میکروبیولوژی با مدرک کارشناسی از دانشگاه آزاد اسلامی به پایان رساند. از زمانی که به یاد دارد، کار کرده؛ اولین درآمدش در 15سالگی‌ بود که مراقب کنکور بود. به همین دلیل فکر اینکه روزی کار نکند برایش محال است.وقتی دانشجو بود، تدریس خصوصی می‌کرد و در آزمایشگاه دانشگاه نیز مشغول به کار بود.

 • بابک ریاحی پور همسر مهتاب کرامتی :

مهتاب کرامتی ازدواج کرده است که همسر وی بابک ریاحی پور بوده است که این ازدواج به جدایی ختم شد .

بابک ریاحی‌پور همسر سابق مهتاب کرامتی متولد ۱۳۴۸ در تهران نوازنده گیتار باس ، آهنگساز و تنظیم کننده و مترجم اهل ایران است .

مهتاب کرامتی و همسرش بابک ریاحی پور هیچ فرزندی ندارند .

مهتاب کرامتی و همسرش بابک ریاحی پور

مهتاب کرامتی و همسرش بابک ریاحی پور

 • مردان آنجلس

سپس دوره بازیگری را در کلاسهای آزاد بازیگری آقای امین تارخ گذراند و همان جا برای ایفای نقش هلن در فیلم – مجموعه مردان آنجلس انتخاب شد و با همین مجموعه شناخته شد.ولی نتوانست از این موقیعت استفاده مناسبی کند.

 • مردی از جنس بلور

سال ۱۳۷۷ در مردی از جنس بلور به کارگردانی سعید سهیلی ایفای نقش نمود که درخششی برایش محسوب نشد.

 • فیلم مومیایی ۳

مومیایی ۳؛کمدی خوش ساخت با بازی پرویز پرستویی بود که جای کار چندانی برای او به نقش یک دلال عتیقه نداشت .

 • مرد بارانی

مرد بارانی؛به کارگردانی ابوالحسن داوودی با بازی ابوالفضل پورعرب بود که مهتاب در آن ایفاگر نقش یک وکیل بود. کرامتی برای همین کاندیدای دریافت جایزه از هجدهمین جشنواره فیلم فجر شد. سال ۱۳۷۹ را درحالی به پایان برد که یک مجموعه تلویزیونی و یک فیلم سینمایی را به کارنامه‌اش اضافه کرده بود.

 • مریم مقدس

در سال 79 در مجموعه ی مریم مقدس که یک اثر تاریخی مذهبی به کارگردانی شهریار بحرانی بود به ایفای نقش پرداخت. مریم مقدس به صورت فیلم- مجموعه تلویزیونی ساخته شد.

 • بهشت از آن تو

بهشت از آن تو تجربه‌ای متفاوت از علیرضا داوودنژاد بود که بازی خوب کرامتی به آن جلوه داد.

 • خاک سرخ

سال ۸۰ را تنها به بازی در مجموعه تلویزیونی خاک سرخ پرداخت که اولین تجربه تلویزیونی حاتمی کیا محسوب می‌شد.کرامتی در این مجموعه در نقش یک زن جنوبی که به دنبال دخترش می‌گشت، برای دومین بار مقابل پرویز پرستویی قرار گرفت که یکی از بهترین بازیهای کرامتی محسوب می‌شد.

 بیوگرافی مهتاب کرامتی و همسرش بابک ریاحی پور

مهتاب کرامتی

 • ملاقات با طوطی

پس از آن در سال ۸۱ در اکشن ملاقات با طوطی همراه با ماهایا پطروسیان و محمدرضا فروتن ظاهر شد که دومین همکاری اش با علیرضا داوودنژاد محسوب می‌شود.

 • شاه خاموش

شاه خاموش در سال بعد به کارگردانی همایون شهنواز تجربه ناموفق تاریخی بود و نتوانست هیچ موفقیتی چه از لحاظ تجاری و چه از لحاظ هنری برای او در پی داشته باشد.

 • هشت پا

هشت پا حاصل سومین همکاری اش با علیرضا داوود نژاد می‌باشد.

 • رستگاری در هشت و بیست دقیقه

پس از آن در همکاری با سیروس الوند رستگاری در هشت و بیست دقیقه را بازی کرد که در آن با شهاب حسینی و بهرام رادان همبازی بود.
زندگی خصوصی آقا و خانم میم

وی در فیلم زندگی خصوصی آقا و خانم میم همبازی ابراهیم حاتمی کیا شد. موضوع کلیت فیلم زندگی خصوصی خانم و ‌آقای میم راجع به بدبینی بود که این روزها بین طبقات متوسط شهری خیلی اتفاق می‌افتد و باعث سست شدن روابط می‌‌شود.خانم کرامتی معتقد است فیلمنامه زندگی خصوصی آقا و خانم میم این اجازه را به بازیگر می‌دهد که بازی در سکوت، بازی با نگاه‌‌ها و دیالوگ‌‌گویی‌های درست را با شخص مقابلش داشته باشد.

 • نسیان

مهتاب کرامتی بازیگر نقش آسیه در فیلم سینمایی “نسیان” به کارگردانی احمدرضا معتمدی است.

 بیوگرافی مهتاب کرامتی و همسرش بابک ریاحی پور

مهتاب کرامتی

 • اظهارات مهتاب کرامتی درخصوص نسیان

من در این فیلم نقش آسیه زنی تنها و کاملا جدا از جامعه را بازی می‌کنم که هیچ کس او را باور ندارد و درک نمی‌کند. او با وجود شرایطی که دارد از جامعه طرد شده است. آسیه در انزوا و در یک آسایشگاه روانی زندگی می‌کند. به طوری که حتی دختر، برادر و نزدیکانش او را باور ندارند. به نوعی آسیه نماینده باور و اعتقاد است. او در برابر عقل و منطق جمعی می‌ایستد و باور وی همه را به زانو در آورده است. نزدیکان آسیه باور دارند که همسر وی در یک تصادف فوت کرده، ولی وی اینگونه فکر نمی‌کند. او در برابر تمام اتفاقات ،محکم ایستاده است. اگر به کارنامه فیلمسازی معتمدی دقت کنیم، متوجه می‌شویم که تمام آثار وی با دیگری متفاوت است. فیلمنامه “نسیان” بستر مناسبی دارد که کارگردان بتواند از طریق آن باور، اعتقاد و فلسفه ذهنی خود را به تصویر بکشد تا از این طریق مخاطب با آن ارتباط برقرار کند. فیلمنامه “نسیان” را معتمدی نوشته است. دیالوگهای تمام شخصیت‌های “نسیان” مانند زندگی و بدون هر نوع پرگویی است.
آسیه در این فیلم متعلق به طبقه متوسط و شهرستانی است. او فردی محتاج و نیازمند نیست و این موضوع در فیلم کاملا نمود دارد. در “بیست” برخی‌ها معتقد بودند در بخش‌هایی از فیلم به دلیل گریم حتی متوجه نشدند من بازیگر این نقش هستم. اما در “نسیان” شما با چهره جدیدی از من روبرو می‌شوید. این اولین تجربه من با معتمدی است، ولی پیش از این با سعید سعدی در فیلم “تردید” همکاری داشتم. این تهیه‌کننده سینما همیشه آثار ارزشی و فرهنگی تولید می‌کند و این موضوع برای من اهمیت زیادی دارد. با آثار معتمدی پیش از این همکاری، آشنایی داشتم. به سبک و نگاه این فیلمساز علاقمندم. به همین دلیل با اطمینان کامل این نقش را پذیرفتم. از نتیجه راضی هستم و…

 • توصیه

اگر قرار است وارد دنیای هنر شوید و بازیگر شوید، حتما درس بازیگری بخوانید، یعنی از طریق آکادمیک این هنر را دنبال کنید؛ تحصیلات آکادمیک هم می‌تواند دانشگاهی باشد، هم کلاس‌های آزاد بازیگری که حداقل مطمئن هستیم کلاس‌های خوب و موثری هستند. آن موقع که من کار را شروع کردم تعداد کلاس‌ها خیلی محدود بود، آن زمان کلاس‌های امین تارخ بود و کلاس‌های مرحوم استاد سمندریان. برای آن دسته از کسانی که می‌خواهند وارد سینما شوند بی‌نهایت صحبت دارم. آن زمان که ما می‌خواستیم به کلاس بازیگری برویم باید با خانواده‌هایمان می‌جنگیدیم تا به ما اجازه رفتن به این دوره‌ها را بدهند. خانواده خود من به هیچ عنوان راضی نبودند من بازیگر شوم. نگاه خانواده‌ها به سینما طور دیگری بود. الان علاوه بر تغییر نوع نگرش، تعداد کلاس‌های بازیگری هم زیاد شده و مقوله بازی راحت و در دسترس است. در آن دوره ما باید کلی تست می‌دادیم و هر کسی را هم قبول نمی‌کردند که حتی به‌ راحتی تست دهد. الان دوستان عزیزی که می‌خواهند وارد عرصه بازیگری شوند خیلی قدر آن را نمی‌دانند یا شاید خیلی برای آن تلاش نمی‌کنند.

 • تولیدی لباس

بعد از اتمام تحصیلش، ازدواج کرد. همزمان با ازدواج کار طراحی لباس را شروع کرد، همیشه هم با دوستش ندا معارفی که هنوز هم این کار را ادامه می‌دهد به صورت شریکی شوی لباس برگزار می‌کردند و کار طراحی انجام می‌دادند. در ابتدا مقطعی شو برگزار می‌کردند، بعد این مکان تبدیل شد به مکانی دائمی برای مزون لباس. در کنار آن مزون در هر فصل شوی مانتو و لباس می‌گذاشتند. بعد دیدند این کار کمی سخت است به همین دلیل کار را کمی صنعتی‌تر گسترش دادند و تولیدی لباس زدند.

 • مهتاب کرامتی؛سفیر یونیسف

مهتاب کرامتی همکاری خود با یونیسف ایران را در سال 1384 شمسی با شرکت در نهضت اطلاع رسانی یونیسف با عنوان «متحد برای کودکان – متحد علیه ایدز» آغاز کرد. در سال 1385 ، رسما به سمت سفیر حسن نیت یونیسف در ایران منصوب شد و در فعالیت‌ها و نهضت‌های اطلاع رسانی متعددی به نفع کودکان شرکت کرد. سفرای حسن نیت یونیسف هر دو سال به شرط رضایت خودشان و با توافق دفتر یونیسف مربوطه، در سمت خود ابقا می‌شوند. این اتفاق برمی‌گردد به رشته تحصیلی وی که «میکروبیولوژی» است و مقوله ایدز. بیماری ایدز همیشه دغدغه اش بوده و فکر می‌کند باید دغدغه همه باشد. در واقع آشنایی اش با یونیسف برمی‌گردد به کمپینی که با آنها همکاری کرد.وی نمی‌دانست چیزی به اسم «سفیر صلح» در ایران وجود دارد، اما خوش‌‌شانسی اش بود که این آشنایی اتفاق افتاد و دغدغه‌اش دیده شد. واقعیت این است او همیشه برای این کمپین و موارد این چنینی زمان می‌گذاشت؛ یعنی فقط به عنوان یک نماد و دوستدار به این همکاری نگاه نکرد. اما بعد از آن، کارش جدی‌تر شد و تبدیل شد به سفیر حسن‌‌نیت یونیسف که در شاخه‌های مختلف کار می‌کند و HIV(ایدز) یکی از آنهاست.

 • اظهارات خانم کرامتی درخصوص سفیر صلح

سفیر صلح می‌تواند فقط به عنوان یک سمت باشد، اما این عنوان هیچ‌وقت برای من ارضاکننده نبوده. واقعیت این است که من خودم را کاملا با یونیسف درگیر کرده‌ام و یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های من است. ما برنامه‌ها و جلسات هفتگی داریم که در مورد پروژه‌های مختلفی مثل آموزش،‌ تغذیه، حقوق کودک، توانمند‌سازی زنان و ) HIV ایدز) صحبت می‌کنیم. ناتوانی کودکان هم به این پروژه‌ها اضافه شده است. در تک‌تک این پروژه‌هایی که فکر کنم حضور من می‌تواند مثمرثمر باشد، قطعا شرکت خواهم کرد و تمام تلاشم را می‌کنم که ارتباط یونیسف با بقیه هنرمندان را نیز در عین‌ حال برقرار کنم. فکر می‌کنم یکی از دلایل حضور من این است که مردم بدانند یونیسف هم از نیروهای ایرانی استفاده می‌کند و می‌تواند جایی باشد که خیلی از دوستان، کمک‌های خود را به آنجا ارائه دهند و بتوانند این کمک‌ها را پیگیری کنند؛ کمک‌های ما بیشتر در زمینه آموزش است .در یونیسف هم که به صورت داوطلبانه کار می‌کنم. دستمزد من یک دلار در سال است، همیشه می‌گویم آن یک دلار هنوز هم به من پرداخت نشده !به هر حال درآمد من برای زندگی، ارتزاق از سینماست.

 بیوگرافی مهتاب کرامتی و همسرش بابک ریاحی پور

مهتاب کرامتی

 • پیام مهتاب کرامتی، سفیر صلح و حسن نیت یونیسف به مناسبت روز کودک

تقریبا” هر روز هنگام رفتن به محل کار ، مدرسه، کودکستان یا خرید کردن با ترافیک مواجه می شویم. ارزشمندترین واقعیت زندگی ما یعنی کودکانمان نیز هر روز با این ترافیک مواجه می شوند ،در حالی که ممکن است هر لحظه در این خیابانها و جاده ها دچار حادثه شوند. هیچ جا در ایران بجز جاده ها و خیابانها نیست که در این حد کودکان در آن دچار سانحه شوند و جان خود را از دست بدهند.
من بسیار خوشحالم و افتخار می کنم که از طرح یونیسف که مشارکت و همکاری در برنامه دولت در زمینه کاهش 50 درصدی تلفات کودکان در اثر سوانح رانندگی است حمایت می کنم. طرح یونیسف از طریق اطلاع رسانی درباره نکات ساده ایمنی در کوچه و خیابان، همه شهروندان را به رعایت این نکات ترغیب و تشویق می کند تا با همکاری همدیگر از بروز تصادفات و حوادث رانندگی جلوگیری نماییم.
هیچکس نیست که بخواهد عمداً زندگی فرزندش را به خطر بیندازد.با این حال این اتفاقی است که همه روزه در اطراف ما می‌افتد.کمربند ایمنی نمی بندیم، هنگام موتورسواری از کلاه ایمنی استفاده نمی کنیم ، کودکانمان را در صندلی جلو خودرو بغل می کنیم ، حتی آنها را در هنگام رانندگی روی پای راننده می نشانیم! و از همه هولناکتر کودک بیگناه خردسالمان را در جلوی موتورسیکلت سوار می کنیم و با سرعت در خیابانهای پر ترافیک شهر می تازیم، غافل از این که با زندگی این موجودات پاک و بیگناه بازی می کنیم.
بیایید از این خواب عمیق بیدار شویم. بیایید با هم محیطی امن برای ارزشمندترین گنجینه هایمان، کودکانمان، بسازیم. کودکان بجای این که به نصیحتهای مادر و پدرشان گوش بدهند بیشتر کارهایی که آنها انجام می دهند را تکرار می کنند. به همین دلیل ما باید هر روز و هر لحظه الگوی درستی در زندگی آنها باشیم. واقعا” کار سختی نیست: کافی است هر بار که سوار ماشین می شویم آرام رانندگی کنیم، صبور باشیم و کمربند ایمنی همه سرنشینان خودرو را ببندیم.

 • آرایش و ظاهر

خیلی‌ها فکر می‌کنند با هفت قلم آرایش زیباتر به نظر می‌رسند، در صورتی که آراستگی با میکاپ متفاوت است. من کسانی را می‌بینم که بعضی مواقع با خودم می‌گویم اینهایی که با این ظاهر به خیابان می‌روند وقتی به یک مهمانی دعوت می‌شوند با چه ظاهری می‌روند. خب این سلیقه است، شاید بعضی‌ها بپسندند، اما من به هیچ وجه نمی‌توانم با این تیپ قیافه‌ها کنار بیایم. به نظر من سادگی خیلی خوب است. خود من هیچ‌وقت موهایم را رنگ نکرده‌ام. من اهل آن نیستم که بخواهم در چهره‌ام تغییر و تحول ایجاد کنم، در عین حال سعی می‌کنم همیشه آراسته و مرتب باشم. اگر قرار است لباس بپوشم سعی می‌کنم طوری بپوشم که همه چیز با هم هماهنگ باشد. قرار نیست نوع پوششم توی ذوق بزند یا ظاهرم مثل فلش برق بزند. در کل نمی‌خواهم با ظاهرم جلب ‌توجه کنم. البته نمی‌توان به دخترخانم‌‌ها گفت چرا با این شکل و شمایل خودتان را درست می‌‌کنید، چون همه چیز به سلیقه برمی‌گردد. به همه می‌گویم سادگی می‌تواند از همه چیز زیباتر باشد، اگر قرار باشد یک بازیگر نقشی را بازی کند که احتیاج به گریم یا آرایش مضاعف داشته باشد، اجازه بدهد گریمور این کار را انجام دهد ،ولی اگر قرار باشد تو دیده شوی بهتر است با همان خودت دیده شوی. بعضی‌ها آنقدر ظاهرشان را دستکاری می‌کنند که دیگر تو ظاهر واقعی‌شان را نمی‌بینی و کاملا یک فرد دیگر از خود می‌سازند. در بیشتر مواقع چهره طبیعی خانم‌ها زیبا‌تر از چهره آرایش‌ کرده‌شان است. به نظر من انسان، طالب زیبایی است، ولی افراط ،می‌تواند نابودکننده باشد، مثلا به من گفتند برو بوتاکس تزریق کن. من می‌گویم اگر قرار باشد بوتاکس به من کمک‌ کند که من چهره‌ام را حفظ کنم، این کار هیچ اشکالی ندارد. اما افراط نمی‌کنم، بلکه سعی می‌‌کنم همین ظاهر را نگه دارم، اگر که بتوانم.

 • ورزش و ثابت ماندن وزن

ورزش خیلی فشرده و تخصصی انجام نمی‌دهم، اما پیاده‌روی و تردمیل همیشه در برنامه روزانه‌ام قرار دارد. شنا را خیلی دوست دارم. اما افراطی ورزش نمی‌‌کنم. اگر شبی مهمانی باشم و غذا زیاد بخورم (چون به نظر من یکی از لذت‌های زندگی غذا خوردن است) قطعا سعی می‌کنم فردای آن روز پرخوری‌ام را جبران کنم تا همیشه وزنم ثابت بماند. من خیلی روی این موضوع تاکید می‌کنم، زیرا ثابت ماندن وزن به شما کمک می‌کند که همیشه اندامتان را حفظ کنید و مهم‌تر از همه سلامت‌تان را تضمین کنید و در درجات پایین‌تر مثلا این مسئله کمک‌تان می‌کند که اگر یک لباس را خریدید که دوستش دارید بتوانید همیشه از آن استفاده کنید و مجبور نشوید آن را به دلیل اضافه ‌وزن و کاهش وزن بیرون بیندازید. بسیاری از دوستان، رژیم‌های عجیب می‌گیرند و در یک زمان محدود خیلی لاغر می‌شوند، اما بعد اضافه وزن پیدا می‌کنند .

 • رژیم غذایی

نوشابه به طور کامل از زندگی من حذف شده است. بعضی مواقع دلم می‌خواهد نوشابه بخورم، اما متاسفانه هرچیز خوشمزه‌ای ضرر دارد. نوشابه نمی‌خرم که در خانه باشد و وسوسه‌ام کند، ولی اگر خیلی هوس کنم در حد یک قلپ می‌خورم که فقط مزه آن را چشیده باشم و خیلی خودم را محدود نکنم که عطش آن باقی بماند. در مورد شیرینی و شکلات هم همین ‌طور، فقط یک ذره می‌خورم که ولعم نسبت به ‌آن از بین برود. این قضیه هم به تثبیت وزنم کمک می‌‌کند.
در کل این روال زندگی یعنی زیاد نخوردن و سبزیجات را به صورت سالم خوردن (نه سرخ کرده) را مدیون مادرم هستم، مثلا قورمه ‌سبزی مادر من با تمام قورمه‌ سبزی‌ها متفاوت است. به هیچ عنوان سیاه‌رنگ نیست. سبزی آن خیلی سرخ نمی‌شود، زیرا مادرم آن را بخارپز می‌کند. ما غذای فریزری نمی‌خوریم، تا آنجایی که امکان دارد سعی می‌کنیم غذا را به صورت تازه صرف کنیم. خوردن فست‌فود خیلی لذیذ است، اما سعی می‌کنم خوردن این نوع غذاها را محدود کنم. اگر یک شب فست‌فود بخورم فکر می‌کنم باید تا چند روز تقاص خوردن آن را پس بدهم. من سر سفره هیچ وقت آب نمی‌خورم. بهتر است که 30دقیقه قبل از غذا آب بخورم تا اذیت نشوم.این را به یاد داشته باشید اگر 30 دقیقه قبل از خواب، آب خورده شود از سکته قلبی جلوگیری می‌شود.
خیلی‌ها به دلیل تنبلی‌شان صبحانه نمی‌خورند، اما خوردن صبحانه به شما کمک می‌کند در طول روز کمتر غذا بخورید. من نتیجه گرفته‌ام که خوردن صبحانه خیلی کمک می‌کند به ثابت نگه داشتن وزن و مهمتر از آن سلامت. به همین دلیل اگر قرار باشد در یک وعده پرخوری کنم آن وعده حتما صبحانه خواهد بود.
نگه داشتن عادت غذایی برای ما بازیگران خیلی مهم است. به‌ خصوص در پروژه فیلمبرداری که هستیم نمی‌توانیم آنطور که خودمان می‌خواهیم غذا بخوریم. من سعی می‌کنم در اینطور مواقع غذای رژیمی بخورم یا برنج غذا را نخورم یا سعی کنم نان و پنیر با گوجه و خیار بخورم. در آفریقا نوع خوراک‌شان باب طبع ما ایرانی‌ها نبود، به همین دلیل من در آن سفر خیلی زیاد لاغر شدم.

 • آب

آب خوردن جزو جدایی‌ناپذیر زندگی من است و آب را با درجه حرارت اتاق یکنواخت می‌کنم. زیرا آب خیلی یخ می‌تواند اذیت‌تان کرده و ایجاد اسپاسم معده کند.

 بیوگرافی مهتاب کرامتی و همسرش بابک ریاحی پور

مهتاب کرامتی

 • آرام غذاخوردن

کاری را که از دوستم یاد گرفته‌ام و خیلی سخت است آرام غذا خوردن است. آرام غذا خوردن کمک می‌کند که همیشه فرم بدن یک ‌طور باقی بماند، برای اینکه همیشه بعد از 20 دقیقه مغز فرمان می‌دهد که تو سیری. حالا اگر در این 20 دقیقه حجم کمتری غذا خورده باشی خیلی موفق‌تری. فرانسوی‌ها بیشتر موقع غذا خوردن حرف می‌زنند و معاشرت می‌کنند، اما ما ایرانی‌ها عادت داریم تندتند غذا بخوریم. خب فرهنگ ما اینطور است که غذای سرد دوست نداریم. البته نوع تغذیه ایرانی سنتی خیلی می‌تواند به سلامت ما کمک کند. سبزی خوردن، سالاد، ماست؛ اینها غذاهایی هستند که به سلامت ما کمک می‌‌کند.

 • بالارفتن سن

نمی‌توانم بگویم به بالا رفتن سن فکر نمی‌کنم، اگر اینطور بگویم دروغ گفته‌ام. می‌دانم دغدغه بالا رفتن سن خانم‌‌ها به ‌خصوص در بین سینماگرها خیلی اهمیت دارد. به خصوص در ایران که فیلمنامه‌‌ها بیشتر داستان‌های مردانه‌ دارد که به زن‌ها کمتر توجه می‌شود. اما من در کنار بازیگری کارهایی که به آن علاقه‌مند بودم را شروع کردم، مثل کار یونیسف و تبعات دیگر آن. این کار به من آرامش می‌دهد که اگر قرار باشد به دلیل بالا رفتن سنم کمتر فعالیت سینمایی داشته باشم کارهای جالبی برای انجام دادن داشته باشم، یعنی اینطور نیستم که بخواهم به طور کامل زندگی‌ کاری‌ام را تحت‌الشعاع قرار دهم.

 • نوع پوشش

برای من همیشه لباس پوشیدن و نوع پوشش اهمیت ویژه‌ای داشته، اما این اهمیت باعث نشده است که بخواهم خیلی ولخرجی کنم یا خیلی زیاد خرید کنم. من همیشه محدود، خرید می‌کنم، ولی لباس‌هایی را می‌خرم که بتوانم طولانی ‌‌مدت از آن استفاده کنم. کیفیت خوب، جنس مرغوب و ترکیبی که کمی کلاسیک باشد را می‌پسندم تا بشود همیشه از آن استفاده کرد. دلیلی ندارد که 800 جفت کفش بخرم و هر کدام یک مدل داشته باشد و یک ‌ماه بپوشم، اما سال بعد دیگر نشود از آن استفاده کرد. به مد توجه می‌کنم، ولی خیلی خودم را در آن غرق نمی‌کنم، فرم کلاسیک و لباس‌هایی که جنس خوبی دارد می‌تواند کاری کند که همیشه از آن استفاده کنی. درست است که مجبور هستید پول بیشتری برای آن پرداخت کنید، اما از آن کیفیت، می‌توانید بیشتر استفاده کنید.

 • زندگی شخصی

وی در سنین پایین با بابک ریاحی‌پور ازدواج کرد، زندگی خیلی خوبی هم داشت،اما در نهایت، زندگی اش موفقیتآمیز نبود و در نهایت از همسرش جدا شد.
بابک ریاحی پور یکی از معروف‌ترین نوازنده‌های ایرانی با ساز تخصصی گیتار باس است و در زمینه موسیقی راک فعالیت می‌کند. او در آلمان موسیقی را آموخته، آن را در ایران ادامه داده و با خواننده‌هایی مثل محمد نوری و گروه‌هایی مثل اوهام و آویژه که نوعی موسیقی تلفیقی را دنبال می‌کرد‌ه‌اند، همکاری داشته است. جالب این که ریاحی پور زودتر از کرامتی به سینما پیوست. او در سال 1374 برای موسیقی فیلم «فاتح» نوازندگی کرد،اما بعدها کمتر سراغ آن رفت.

 • تحصیلات و مدارک علمی:

کارشناسی میکروبیولوژی از دانشگاه آزاد اسلامی

 بیوگرافی مهتاب کرامتی و همسرش بابک ریاحی پور

مهتاب کرامتی

 • مسئولیت و مقام ها:

سفیر حسن نیت یونیسف در ایران

 • افتخارات:

جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن مکمل در بیست و هفتمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم بیست
جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره باتومی کشور گرجستان برای بازی در فیلم فرزند چهارم
کاندیدای دریافت جایزه از هجدهمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در مرد بارانی

 • آثار :
  فیلم‌شناسی

هشت‌پا
شاه خاموش
ملاقات با طوطی
بهشت از آن تو
مرد بارانی
مومیایی ۳
مردی از جنس بلور
تردید
آتش سبز
زن‌ها فرشته‌اند
آدم
پاداش سکوت
حس پنهان
رستگاری در هشت و بیست دقیقه
زندگی خصوصی آقا و خانم میم
اسب حیوان نجیبی است
چیزهایی هست که نمی‌دانی
آلزایمر
آدم‌کش
شبانه روز
بیست
دوزخ برزخ بهشت
جاده‌های بی ‌انتها
فرزند چهارم
جامه داران
اشباح

 • مجموعه‌های تلویزیونی

خاک سرخ (مجموعه، ابراهیم حاتمی‌کیا، ۸۰-۱۳۷۹)
مریم مقدس (مجموعه، شهریار بحرانی، ۱۳۷۹)
مردان آنجلس (مجموعه، فرج‌الله سلحشور، ۷۷-۱۳۷۶)

بیوگرافی مهتاب کرامتی

بیوگرافی مهتاب کرامتی

 • نقل قول و خاطرات:

مهتاب کرامتی:
من قصد ندارم چیزی را تغییر بدهم، فقط تمام تلاشم را می‌‌کنم که به ورطه قضاوت دچار نشوم. مرتب با خودم تکرار می‌کنم که کسی را قضاوت نکنم. برای اینکه اگر ما اطرافیان و اتفاق‌ها را قضاوت کنیم،یک فاجعه اتفاق می‌افتد و اینکه همیشه می‌تواند جای ما آدم‌ها با هم عوض شود و چه بسا ما بدتر عمل کنیم.
وی در خصوص برپایی مراسم گلریزان گفت:
انجام این گونه کارها همیشه دغدغه من بوده و چون در یونیسف از حقوق کودکان و اعدام زیر 18 سال دفاع می‌کنم همیشه این موضوع در پس ذهنم وجود دارد.
حضور هنرمندان همیشه جذابیت برای مردم در رسانه و خبرنگاران دارد و حضور پرشور هنرمندان در این مراسم باعث شگفتی برای ما و مردم است. مردم ایران همیشه خیّر و دست‌گیر بوده‌اند و برپایی چنین برنامه‌هایی توسط هنرمندان می‌تواند چراغ کوچکی در جهت نشان دادن مسیری برای مشارکت مردم باشد ،چون همیشه مردم در چنین برنامه‌هایی با تردید و تامل قدم بر می‌دارند و این مراسم‌ها با حضور هنرمندان، قدری آنها را در برداشتن قدم، یاری می‌کند تا با آرامش و اطمینان بیشتری مشارکت کنند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*