ممنوع التصویری علی ضیا و انتقاد بی مورد هنرمندان

ممنوع التصویری علی ضیا و انتقاد بی مورد هنرمندان متاسفانه برخی از هنرمندان فراموش کرده اند قواعد شهرت را و از ممنوع التصویری علی ضیا گلایه میکنند

ممنوع تصویری علی ضیا و حمایت بی مورد هنرمندان

ممنوع تصویری علی ضیا و حمایت بی مورد هنرمندان

در روز دربی استقلال و پرسپولیس مثل همیشه کری خوانی ها و سر و صدا ها و جنجال ها به پا بود و مثل چند سال اخیر دربی با نهایت احترام و لااقل تلاش برای نهایت احترام به بازیکنان و بزرگان تیم های پرسپولیس و استقلال از سوی تماشاگران با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید .

بعد از بازی دربی که کم کم کری خوانی به پایان رسیده و از هیجان و شور بازی کم میشد کلیپی منتشر شد که جنجالی چندین برابر از جنجال بازی دربی برپا کرد .

کلیپ از دور همی برخی طرفداران پرسپولیس که این بار با حضور برخی از هنرمندان و مجری جوان ایران علی ضیا مزین شده بود .

متاسفانه در کلیپ منتشر شده علی ضیا و این چند هنرمند بی توجه به شهرت خود با جوزدگی و هیجان زدگی به فریاد زدن شعاری پرداختند که سرمربی تیم استقلال تهران که از بزرگان فوتبال کشور عزیزمان ایران نیز میباشد مورد تمسخر قرار میداد .

کاملا در این کلیپ واضح بود که تمامی افراد در سلامت عقل و با هوش کامل به فریاد زدن و مسخره کردن پرویز مظلومی میپردازند بی توجه به آن که پرویز مظلوم زاده به جز نام آوری برای کشور ایران هم سن پدر تمامی افرادی بود که وی را مورد تمسخر قرار میدادند .

انتشار این کلیپ با واکنش تند و فحاشی های برخی از طرفداران استقلال و حمایت های برخی از طرفداران پرسپولیس رو به رو شد که جنجالی پر سر و صدا به پا کرد .

علی ضیا مجری که ادب و شعور بالای وی همیشه زبان زد مردم ایران بود در اقدامی واقعا تاسف بار دست به کاری زد که نه تنها پرویز مظلومی و طرفداران استقلال بلکه خیلی از طرفداران پرسپولیس و مردم عزیز و بافرهنگ ایران را مورد رنجش قرار داد .

علی ضیا با خارج شدن از جوزدگی و شور و هیجان بازی متوجه اشتباه خود شده و سعی بر عذرخواهی و طلب حلالیت از مردم و اللخصوص پرویز مظلومی کرد که با واسطه گری حبیب کاشانی و در جلسه حضوری از پرویز مظلومی عذرخواهی و طلب حلالیت کرد که مورد پذیرش سرمربی استقلال شد .

علی ضیا در این ماجرا توسط صدا و سیما ممنوع التصویر شد که این حرکت با واکنش جالب برخی هنرمندان و اهالی تلویزیون رو به رو شد که به تحلیل برخی از آنها میپردازیم .

1 . برخی از هنرمندان با پذیرش اشتباه علی ضیا محیط خصوصی وی را بهانه قرار داده و گفته اند که وی در محیط خصوصی بوده و باید کسی را که فیلمبرداری کرده است پیدا و مجرم کنیم و علی ضیا ممنوع تصویر نشود .

پاسخ : در پاسخ این بزرگواران برای ما سوالی پیش آمد که آیا علی ضیا حق دارد چه در محفل خصوصی و چه در محفل عمومی کسی را مسخره کند آن هم در شرایطی که همه میدانیم دربی از حساسیت بالایی برخوردار میباشد و طرفداران هر دو تیم پرسپولیس و استقلال بسیار حساس هستند به ویژه به گفتار و رفتار مشاهیر برای کری خوانی . در ضمن آیا شما عزیزان میدانید دلیل ممنوع تصویری یک مجری مشهور که در کلیپی به مسخره کردن یک فرد بزرگ که باعث ترویج بی فرهنگی در کشور میشود چه بوده که تقاضای بازگشت این فرد را دارید آن هم به این سرعت ؟

2 . برخی علی ضیا را برخلاف عقیده خود علی ضیا بی گناه میدانند و شعارهای درون کلیپ را شوخی میدانند همانطور که سامان گوران با علی دایی و علی پروین شوخی میکند و همانطور که در سال های دور برخی طرفداران تماشاگرنما از روی سکوی ورزشگاه ها به مسخره و توهین کردن به بازیکنان و مربیان تیم حریف میپرداختند و کسی حق ندارد به او بابت این حرکت گله کند و او را تنبیه کند .

پاسخ : در پاسخ این دوستان باید عرض کنیم که این بزرگواران باید تعریف درستی از شوخی و توهین و مسخره کردن داشته باشند تا بشود به نتیجه ای رسید . کاملا واضح است که در خنده بازار و برنامه های بدین شکل برخی هنرمندان به شوخی با وقایع و بزرگان جامعه میپردازند که نه تنها با علی دایی و علی پروین بلکه با تمامی مسئولین و حتی رییس جمهور شوخی میکنند و به آن شوخی اجتماعی میگویند که معمولا سعی بر آنست که با کسب اجازه از این بزرگواران به این شوخی ها دست زده میشود اما اینکه بعد از بازی دربی با سر دادن شعارهایی که به مسخره کردن سرمربی تیم حریف بپردازد برای خنده و حتی یک بچه چند ساله به راحتی با دیدن این کلیپ میتواند تشخیص بدهد که افراد حاضر در کلیپ فقط و فقط به قصد به سخره گرفتن تیم مقابل همچین الفاظی به زبان می آورند دیگر جایی برای دفاع از شوخی بودن نمیماند و اگر موضوع کل انداختن و خواندن کری باشد بسیار مودبانه تر میتوانست باشد تا اینکه سرمربی تیم حریف را مسخره کنیم .

در ضمن باید عرض کنیم که اگر یادتان باشد تا چند سال پیش همین بی احترامی ها از سر سکوها برقرار بود اما چند سالی بود که با فرهنگ سازی و تلاش مدیران و صدا و سیما این بی احترامی ها کم و نابود شد و حال یک مجری تلویزیون و چند هنرمند معروف در یک کلیپ بی فرهنگی را ترویج میدهند که مطمینا در دربی بعد شاهد نتیجه این بی فرهنگی خواهیم بود به گونه ای که برخی تماشاگران از سر سکوها با شعار این کلیپ به استقبال دربی خواهند رفت .

3 . برخی گفته اند که به دلیل اینکه علی ضیا پسر خوبی بوده و تا به حال مورد یا مشکلی نداشته و با ادب و … هست پس باید ممنوع تصویر نشود .

پاسخ : در پاسخ به این دوستان باید گفت که نظرشان در مورد شخصی که بعد از چند ده سال زندگی با شرافت و با آبرو در یک حادثه بر اثر خشم کسی را میکشد چیست ؟ آیا باید آزاد شود و بدون هیچ مواخذه ای قضیه قتل حل شود ؟؟؟

بله درست است علی ضیا پسر مودب و با فرهنگی بوده و هست که در این ماجرا بر اثر جو زدگی دست به کاری زد که باعث ترویج بی فرهنگی و قطعا پیامدهای بدی خواهد بود . حال نباید بخاطر این حرکت کمی فقط کمی تنبیه شود .

نتیجه گیری :

ما بر این عقیده ایم که قانون و عرف جامعه باید برای همه یکسان باشد نه اینکه یک مجری به خاطر یک کلمه در برنامه زنده چندین سال ممنوع الکار شود و علی ضیا بخاطر حمایت برخی هنرمندان اشتباهش بخشیده شود و به زودی زود به صحنه بازگردد .

در پایان خواهشمندیم که کمی بی طرفانه به این قضایا نگاه کنیم سپس تصمیم بگیریم .

منطبق با کلید واژه: اخبار ستارگان