خانه » اخبار » مقام اول نمایندگان ایران در مسابقات قهرمانی رالی ترکیه

مقام اول نمایندگان ایران در مسابقات قهرمانی رالی ترکیه

مقام اول نمایندگان ایران در مسابقات قهرمانی رالی ترکیه

به لطف رویکرد جدید فدراسیون اتومبیل رانی کشورمان، چند ماهیست که شاهد اعزام رانندگان حرفه ای اتومبیل رانی به مسابقات بین المللی هستیم و در تازه ترین رویداد در این زمینه، آقایان هرمز کلهر و کامران حاتم خانی به عنوان راننده و نقشه خوان توانسته اند در رده گروپ N مسابقات قهرمانی ترکیه، مقام نخست را از آن خود کنند.

کلاس گروپ N به کلاس ویژه خودروهای تولید انبوه اطلاق می شود. در این کلاس خودروها باید حتما از انواع مجاز خیابانی (دارای استاندارد تردد خیابانی) و با تیراژ بیش از 2500 دستگاه باشند و اجازه تغییرات محدودی از نظر تقویت بخش های فنی به شرکت کنندگان داده می شود.

به دلیل فقر صنعت خودروسازی کشورمان در ساخت خودروهای مناسب برای چنین مسابقاتی، شرکت کنندگان ایرانی حاضر در این مسابقات از یک خودرو میتسوبیشی اوولوشن قدیمی متعلق به تیم توک اسپرت ترکیه استفاده کردند که در روز نخست نیز با مشکل فنی باعث لطمه به نتایج ایشان شد اما در روز دوم ورق به سود تیم رالی ایرانی حاضر در این مسابقات برگشت و کسب مقام نخست در رده N حاصل شد که شاید بتوان از آن به عنوان یکی از بهترین نتیجه های کسب شده توسط رانندگان ایرانی در مسابقات خارج از کشور یاد کرد.

 گفتنی است که تجربه قبلی اعزام رانندگان ایرانی به مسابقات ترکیه به حدود 9 سال قبل (2008) باز می گردد و در حد فاصل این مدت هیچ تیمی از سوی فدراسیون کشورمان به مسابقات رالی ترکیه اعزام نشده است.

با این حال امیدواریم که با ادامه حمایت های فنی و سازمانی از استعداد های درخشان رانندگی در ایران، شاهد پیشرفت هرچه بیشتر این رشته ورزشی باشیم که سال هاست با بی مهری خودروسازان و مدیران مربوطه دست و پنجه نرم می کند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*