معرفی کامل پرایمر و موارد استفاده از آن

پرایمر
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹-۰۵-۰۲
754 بازدید
زمان مطالعه: 3 دقیقه

معرفی کامل پرایمر و موارد استفاده از آن پرایمر، ماده‌ ای است که قبل از انجام آرایش مورد استفاده قرار می گیرد تا پوشانندگی و ماندگاری آرایش را بالا ببرد […]


معرفی کامل پرایمر و موارد استفاده از آن

پرایمر، ماده‌ ای است که قبل از انجام آرایش مورد استفاده قرار می گیرد تا پوشانندگی و ماندگاری آرایش را بالا ببرد . در نتیجه عملکرد پرایمر مربوط به زیرسازی و آماده‌ سازی قبل از آرایش است . در اصل پرایمر یک زیر ساز و پایه آرایش محسوب می‌ شود و به عنوان بیس براى میکاپ استفاده می‌ شود.

معرفی کامل پرایمر – کاربرد پرایمر

 • آماده سازی پوست برای میکاپ
 • صاف و یکدست کردن پوست و کاور کردن منافذ باز پوست
 • از بین برردن چروک های سطحی و عمیق
 • افزایش دوام و ماندگاری آرایش
 • مات کردن و از بین بردن برق زدن پوست (پرایمر هایى هم هستند که مات کننده نباشند مانند پرایمر هاى روغنى که برای پوست‌های خشک خوب است)
 • از بین بردن و محو کردن انواع لک، جای جوش، سیاهی زیر چشم و … با استفاده از پرایمرهای رنگی

معرفی کامل پرایمر – انواع پرایمر

 1. همانگونه که قسمت هایی از بدن مثل چشم، لب و… نیاز به آرایش دارد پس به زیر سازی مخصوص به خود هم نیاز خواهد داشت.پرایمر ابرو ،لب، چشم و…هم وجود دارد.نوع دیگر از پرایمرهای پرفروش در بازار پرایمر مناسب پلک است که برای ماندگاری آرایش چشم از آن استفاده می‌شود.
 2. پرایمر نیز مثل بیشتر  محصولات موجود در بازار برای انواع مختلف پوست (خشک، نرمال و چرب) وجود دارد.
 3. پرایمر ها را به صورت کرم، ژل و پودر می‌شود یافت می شوند.
 4. پرایمرهای رنگی (سبز، نارنجی، قهوه‌ای و …) که کاربرد های متفاوتی دارند. برای مثال: پرایمر رنگ سبز: برایاز بین بردن و محو کردن لک‌های قرمز و جای جوش، رنگ نارنجی برای لکه های قهوه ای پوست و تیرگی های زیر چشم استفاده کنید.

معرفی کامل پرایمر – پرایمر مناسب با نوع پوست

 • پرایمر مخصوص پوست چرب : پرایمر های مات کننده برای افرادی با پوست چرب خوب است و جلو گیری از برق زدن پوست به خاطر ترشح غدد چربی می‌شود.
 • پرایمر مخصوص پوست خشک : پرایمرهای روغنی که در انواع مرغوب و برندهای معتبر آن از مواد و دانه‌های روغنی طبیعی استفاده شده است.

معرفی کامل پرایمر – ترکیبات پرایمرها

مواد تشکیل دهنده پرایمرها، پلیمرهایی بر پایه سیلیکون مثل دایمتیکون هستند که اثرات نرم‌ کنندگی فوق‌ العاده‌ ای برای پوست دارند.

معرفی کامل پرایمر – زمان استفاده از پرایمر 

پرایمر پیش از کرم پودر و بعد از مرطوب کننده زده می‌ شود.

معرفی کامل پرایمر – نحوه‌ استفاده از پرایمر

مقدار کافی از پرایمر را روی پوست بزنید و آن را پخش کنید پس از این‌که یک لایه‌ نازک از پرایمر بر روی پوست صورت وجود داشت،‌ حدود ۳۰ ثانیه منتظر بمانید تا پرایمر صورت خشک بشود و سپس شروع به انجام مراحل بعدی آرایش خود کنید.

معرفی کامل پرایمر – مقدار استفاده از پرایمر

در زمان استفاده از پرایمرهای خوب و درجه یک، پمپ حاوی پرایمر را دو بار فشار داده و بر روی پوست صورت بمالید؛ اندازه یک دانه لوبیا، پرایمر، برای همه‌ی پوست صورت کفایت می‌کند.

  معرفی کامل پرایمر – بهترین روش استفاده از پرایمر

  برخی از کارشناسان آرایشی پیشنهاد می‌ دهند برای پخش کردن پرایمر در تمامی قسمت‌های صورت از برس‌های زیرسازی استفاده کنید، تا از این طریق پرایمر کمتری استفاده شود.انتخاب نحوه مالیدن پرایمر بر روی صورت، به عهده خود شماست و در بیشتر مواقع، بهترین راه‌ استفاده از پرایمر پخش آن با استفاده از نوک انگشت روی صورت می باشد.برای استفاده پرایمر در نواحی کوچک‌تر بهتر است از برس‌های مناسب استفاده شود.

  معرفی کامل پرایمر – نکات مهم در خرید و استفاده پرایمرها

  • نیازى نیست پرایمر را به همه جاى پوست بزنید و فقط کافیست برای قسمت هاى چرب و یا منافذ دار پوست استفاده شود.
  • پرایمر را زیر چشم نزنید چون پوست زیر چشم نازک است و پرایمر موجب میشود کانسیلر دور چشم بماسد.
  • در انتخاب و خرید پرایمرها دقت داشته باشید که پرایمرهایی را که در ترکیبات آن‌ها آب زیادتر دارد و دارای سیلیکا کمی دارد بخرید. سیلیکا، به صافی پوست کمک میکند ولی در طولانی مدت باعث خشکی پوست می‌شود.
  • در استفاده از پرایمر زیاده روی نکنید و مقدار کمی پرایمر را بر روی پوست صورت خود بمالید.

  معرفی کامل پرایمر – استفاده از پرایمر به تنهایی برای آرایشی طبیعی

  خیلی از خانم ها و دختران جوان دوست دارن که چهره بدون آرایش ولی زیبا داشته باشند که برای این افراد می‌توان پرایمر را پیشنهاد کرد. شما می‌ توانید این محصول را با حالت کمی غلیظ‌تر به عنوان سایه چشم و حتی به جای کرم روشن کننده استفاده کنید.


  برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,  پاسخی بگذارید