خانه » فناوری اطلاعات » معرفی پنج اپلیکیشن برتر اندرویدی برای افزایش طول عمر باطری

معرفی پنج اپلیکیشن برتر اندرویدی برای افزایش طول عمر باطری

معرفی پنج اپلیکیشن برتر اندرویدی برای افزایش طول عمر باطری

افزایش طول عمر باطری یا به عبارتی استفاده بهینه از باقی مانده شارژ باطری تلفن می‌تواند در مواردی بسیار اضطراری و نجات بخش باشد. از همین رو این روزها در تمامی تلفن‌های هوشمند اندرویدی قسمت Battery Saver بصورت پیش فرض قرار داده شده است تا بوسیله آن استفاده بی رویه شارژ باطری از طریق محدود کردن فعالیت یا اتصالات اپلیکیشن ها و تصویر زمینه تلفن کنترل شود.

در این بین اپلیکیشن های زیادی هستند که ادعا می‌کنند سطح کار را فراتر برده و بیش از تنظیمات پیش فرض تلفن شما می‌توانند به ذخیره شارژ باطریتان کمک کنند. اما بسیاری از این برنامه‌ها تنها دارای تنظیمات دستی برای کم و زیاد کردن نور صفحه یا ایجاد محدودیت برای اپلیکیشن ها هستند و نمی‌توانند نیازهای شما را آنطور که ادعا می‌کنند برطرف کنند.

در این مقاله به معرفی و بررسی پنج اپلیکیشن برتر اندرویدی برای افزایش طول عمر باطری می‌پردازیم، اگر شما نیز از جمله کاربرانی هستید که شارژ تلفن همراهتان به زودی تمام می‌شود و به دنبال پیدا کردن راهی برای کنترل آن هستید تا پایان مقاله همراه ما باشید! توجه داشته باشید برخی از این برنامه‌ها برای کار برروی تلفن هوشمند شما نیاز به سیستم عامل روت شده دارند که بصورت معمولی قابل دسترسی نمی‌باشد.

Amplify (نیازمند به روت):

Amplify نام یک برنامه نیازمند به روت است که می‌تواند بسیار موثر باشد. وظیفه اصلی این برنامه پیدا کردن و از بین بردن Wakelockهاست. Wakelock به زمانی گفته می‌شود که برخی اپلیکیشن‌ها مانع از ورود تلفن به حالت Sleep شده و در نتیجه با بکار گیری CPU یا رم تلفن موجب استفاده اضافی از باطری می‌شوند. بوسیله Amplify به شما اجازه می‌دهد تمامی این موارد را خاتمه دهید. شما می‌توانید برنامه‌ها، آلارم‌ها و یا هر سرویس و تنظیمات دیگر که موجب می‌شوند Wakelock بوجود آید را کنترل کرده و درنتیجه از باطری خود در مقابل استفاده‌های بیهوده محافظت کنید. شما می‌توانید این برنامه را بصورت رایگان از فروشگاه پلی استور دریافت کرده و در صورت پرداخت ۱۰ دلار نسخه پرو آن با قابلیت‌های بیشتر را خریداری کنید.

Greenify (قابل استفاده برروی روت و غیر روت):

یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های افزایش طول عمر باطری Greenify نام دارد. Greenify برنامه‌هایی که بصورت مداوم باعث روشن شدن یا فعال شدن تلفن هوشمند شما می‌شوند را پیدا کرده و می‌تواند برای آن‌ها محدودیت وضع کند. یکی دیگر از مزیت‌های برنامه همگام سازی آن با اندروید ۷ است که موجب می‌شود تمامی قابلیت‌های آن حتی برروی جدیدترین تلفن‌های هوشمند نیز کارآمد باشد. Greenify هم برروی سیستم‌های روت شده و هم غیر روت به خوبی کار می‌کند، اما استفاده از نهایت قدرت آن برروی سیستم‌های روت شده قابل دسترسی است. شما می‌توانید Greenify را بصورت رایگان از فروشگاه پلی استور دریافت کرده و برای حمایت از سازندگان آن از قابلیت پرداخت درون برنامه‌ای ۲٫۹۹ دلاری آن استفاده کنید.

GSam Battery Monitor (قابل استفاده برروی روت و غیر روت):

از دیگر اپلیکیشن‌های محبوب افزایش طول عمر باطری نیز می‌توان به GSam Battery Monitor اشاره کرد. البته این برنامه بطور اتوماتیک فعالیت خاصی در راستای کمک به مصرف بهینه شارژ شما نمی‌کند، بلکه ریز اطلاعات اپلیکیشن‌های شما را در اختیارتان قرار می‌دهد تا با استناد بر آن بتوانید برای برنامه‌هایتان محدودیت اعمال کنید. اطلاعاتی نظیر وضعیت Wakelockها، مدت زمان روشن بودن یا فعال بودن تلفن، مقدار استفاده CPU و دیتای موبایل و… از طریق این برنامه قابل مشاهده است و شما می‌توانید بر اساس آن فعالیت‌های خود را کنترل کنید. طبق گزارشات کاربران GSam Battery Monitor با آخرین ورژن اندروید کمی مشکل داشته و هنوز کاملا بهینه سازی نشده است، اما همچنان چه برروی تلفن‌های روت شده و چه برروی تلفن‌های غیر روت به خوبی کار کرده و می‌توانید آن را بصورت رایگان و با پرداخت درون برنامه‌ای ۲٫۴۹ دلاری از فروشگاه پلی استور دریافت کنید.

Servicely (نیازمند به روت):

Servicely می‌تواند با بستن اپلیکیشن‌هایی که در پس زمینه تلفن هوشمندتان همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند و کم کردن فشار وارده بر CPU و رم دستگاه تاثیر زیادی برروی استفاده بهینه از باطریتان داشته باشد. برای انجام این کار کافیست برنامه‌ای که تصور می‌کنید بیشترین مصرف باطری را دارد انتخاب کرده و سپس بقیه کارها را به Servicely بسپارید. بهترین نتیجه را هنگامی از این برنامه میگیرید که آن را با یک برنامه مخصوص شناسایی Wakelockها استفاده کنید. بدین ترتیب می‌توانید پس از شناسایی Wakelockها آن‌ها را به Servicely بسپارید تا از فعالیت اضافه آن‌ها جلوگیری کند و بدین ترتیب تلفن شما مدت زمان بیشتری شارژ خود را نگه‌داری کند. شما می‌توانید این برنامه را بصورت رایگان و با پرداخت درون برنامه‌ای ۴٫۴۹ دلاری از فروشگاه پلی استور دریافت کنید.

Wakelock Detector (نیازمند به روت):

همانطور که از نام برنامه پیداست و قبل‌تر نیز توضیح دادیم، می‌توان پیش بینی کرد با چه برنامه‌ای روبه‌رو هستیم. با استفاده از Wakelock Detector می‌توانید برنامه‌هایی که تلفن شما را فعال نگه داشته و مانع از ورود آن به حالت Sleep می‌شوند شناسایی کنید. پس از شناسایی این برنامه‌ها می‌توانید آن‌ها را پاک کرده، با برنامه‌های بهتری جایگزین کرده یا توسط برنامه‌های دیگری همچون Greenify محدودیت‌هایی اعمال کنید که مانع از ادامه این روند شود. Wakelock Detector مخصوص تلفن‌های روت شده بوده و می‌توانید آن را بصورت رایگان و با پرداخت درون برنامه‌ای ۱٫۹۹ دلاری از فروشگاه پلی استور دریافت کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*