خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶
خانه » بیوگرافی » بزرگان و مشاهیر » معرفی فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای و همسرانشان + عکس
معرفی فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای و همسرانشان + عکس

معرفی فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای و همسرانشان + عکس

معرفی فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای و همسرانشان بیوگرافی خلاصه از زندگی فرزندان رهبر معظم انقلاب آیت الله سید علی خامنه ای و معرفی همسران فرزندان رهبر ایران

با توجه به علاقه مردم به شناخت بیشتر خانواده رهبر معظم انقلاب آیت الله سید علی خامنه ای و ابهاماتی که دشمنان رهبر ایران برای خانواده ایشان ایجاد کرده اند تصمیم بر آن گرفتیم تا با معرفی خلاصه از زندگی پسران رهبر ایران سید علی خامنه ای و دختران آیت الله سید علی خامنه ای و همچنین معرفی همسران فرزندان رهبر معظم انقلاب اطلاعات عموم مردم ایران را در مورد خانواده رهبر بزرگ اسلام بالا برده و توطئه دشمنان را خنثی کنیم .

پسران آیت الله سید علی خامنه ای

پسران آیت الله سید علی خامنه ای

در بین فرزندان رهبر معظم انقلاب، حجت الاسلام سیدمسعود خامنه‌ای، بیشترین اهتمام را به جمع‌آوری خاطرات پدر داشته اند و به و اداره دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب مشغول است و عمده تصاویر منتشره از فرزندان رهبر انقلاب متمرکز بر این فرزند رهبری است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی، از معدود چهره‌های تاریخ معاصر جهان است که فرزندانشان نقش حداقلی نیز در اثرگذاری بر قدرت حاکم ندارند؛ اما از فرزندان سکان‌دار انقلاب اسلامی ایران چه می‌دانیم و ایشان اکنون در چه موقعیتی هستند و چه نقش‌هایی بر عهده دارند؟

یکی از مباحثی که برای عموم مردم اهمیت و جذابیت دارد، خانواده حضرت آیت الله خامنه‌ای است. رهبر معظم انقلاب دارای شش فرزند هستند. نام خانوادگی همسر ایشان «خجسته» است.

 نام دخترانشان بشری خامنه ای و هدی خامنه ای ، نام فرندان پسرشان سید مصطفی خامنه ای ، سید مجتبی خامنه ای ، سید مسعود خامنه ای و سید میثم خامنه ای است. دو تن از فرزندان پسر ایشان هشت سال در جبهه‌های جنگ ایران و عراق حضور داشتند.

شهید سردار نورعلی شوشتری از فرماندهان جنگی ایران دربارهٔ حضور وی گفته‌  بود: «… به دفعات در جبهه نبرد حاضر شدند و در عملیات های مختلف شرکت کردند؛ مثلاً یک شب در عملیات «بیت‌المقدس ۳» بود که دیدیم «آقا سید مجتبی» با پسر آقای هاشمی رفسنجانی، آن جا ظاهر شدند.

 اما در هنگامی که من مشغول صحبت با بی‌سیم و انجام کارهای دیگر بودم، با فرزند آقای هاشمی راه افتادند به طرف خط، من هر چه کردم نتوانستم آنها را نگه دارم و رفتند.

 بعد با فرمانده لشگرشان تماس گرفتم و گفتم: اینها دارند می‌آیند مواظب باش که در خط شکنی شرکت نکنند.

روز بعد که به منطقه رفتم، دیدم اینها روی ارتفاعات «قَشَن» جایی که در نوک نقطه دفاعی قرار داشت و در محلی که واقعاً هم تخلیه مجروح از آن جا سخت بود و هم رساندن مهمات و آذوقه خیلی مشکل بود».

یکی از دختران ایشان همسر فرزند آیت الله محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبری است که ضمن آراستگی به لباس شریف روحانیت و علم دین در دانشگاه های کشور نیز به تدریس متون حقوقی به زبان فرانسه اشتغال دارند و دختر دیگر ایشان، همسر فرزند آیت الله باقری کنی از علمای تهران است.

سید مصطفی خامنه‌ای ، فرزند بزرگ ایشان با دختر آیت‌الله خوشوقت ازدواج کرده ‌است. سید مجتبی خامنه‌ای داماد دکتر غلامعلی حداد عادل است. سید مسعود خامنه‌ای نیز با فرزند آیت‌الله خرازی و خواهر صادق خرازی ازدواج کرده ‌است. سیدمیثم خامنه‌ای کوچکترین فرزند ایشان نیز به ازدواج دختر آقای لولاچیان از بازاریان متدین در آمده است.

مقام معظم رهبری همچون امام راحل فرزندان خود را از فعالیت‌های سیاسی و اقتصادی مبرا داشته و به ایشان توصیه کرده‌اند، در کارهای اقتصادی وارد نشوند و ایشان نیز همواره تابع نظر پدر خویش بوده‌اند.

حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مروی معاون ارتباطات حوزه ای دفتر مقام رهبر معظم انقلاب در این رابطه می گوید: «ایشان چهار فرزند پسر دارند كه هر چهار نفر، طلبه‌ و معمم هستند و حقیقتاً هم درس می‌خوانند.

خوب هم درس می‌خوانند. من با اینها مأنوسم، این توفیق را دارم. اُنسی دارم، نشست داریم، گعده داریم، صحبت می‌كنیم. یك بار ندیده‌ام كه اینها راجع به پولی، امكاناتی و چیزهای از این قبیل صحبت بكنند. گویی افرادی معمولی هستند و پدرشان هم یك فرد معمولی است».

سید مصطفی خامنه ای

سید مصطفی خامنه ای

همسر سید مصطفی خامنه ای دختر آیت الله خوشوقت می باشد .
وی درباره زندگی حجت الاسلام مصطفی خامنه ای خاطره ای نقل می کند و می گوید: «آقا مصطفی‌ آقازاده بزرگ آقا‌ همان سال اول ازدواجشان که طلبه‌ قم بودند،‌ خانه‌ای اجاره کرده و مستأجر بودند – الان هم مستأجرند ـ ما را یک روز برای ناهار دعوت کردند. ما رفتیم منزل ایشان.

یک سال از ازدواج ایشان نگذشته بود، ماه‌های اول ازدواج ایشان بود. ما هم یک گلدان معمولی خریدیم و رفتیم که دست خالی نرویم.

من واقعاً‌ تعجب کردم که آیا این خانه، خانه‌ یک تازه‌داماد است؟! حالا نه خانه‌ فرزند رهبر انقلاب و مقام اول کشور، حتّی خانه‌ یک تازه‌داماد هم این نیست. یعنی یک خانه‌ تازه‌داماد، بالاخره یک زرق و برقی دارد؛ تا مدتها این زرق و برق خانه‌ تازه‌داماد و خانه‌ تازه عروس، هست.

 من در خانه‌ اینها، واقعاً همان زرق و برق معمولی یک تازه‌داماد و یک تازه عروس را ندیدم. بسیار زندگی معمولی، دوتا فرش ماشینی، آن هم نه سه‌ در چهار‌ چون من دقت داشتم به این چیزها. دور و بر خودم را نگاه می‌کردم.

حواسم بود و تا آنجا که می‌توانستم، رصد می‌کردم اوضاع و احوال خانه را‌. دو تا فرش شش متری انداخته بودند، دور خانه هم موکت بود و دو‌ سه تا پشتی ابری معمولی، نه مبلمانی، نه زرق و برقی! زندگی ساده و خوبی در آقازاده‌های ایشان سراغ داریم».

وی می گوید: «آقازاده‌ها در دفتر مسئولیتی ندارند. فقط در نشر آثار همکاری دارند، والاّ هیچ یک از آقازاده‌ها مسئولیتی ندارند. جایی هم مشغول نیستند.

ممحّض در درس و کار طلبگی هستند درس می‌خوانند و انصافاً هم درسشان خیلی خوب است. خیلی خوب پیشرفت کرده‌اند. خود آقا مصطفی که الان سطوح عالیه را در قم تدریس می‌کنند. ایشان مکاسب و کفایه در قم تدریس می‌کنند.

سید مجتبی خامنه ای

سید مجتبی خامنه ای

همسر سید مجتبی خامنه ای دختر غلامعلی حداد عادل می باشد .
غلامعلی حدادعادل درباره نحوه شکل گرفتن وصلت دخترش با حجت الاسلام سیدمجتبی خامنه‌ای می گوید: «سال 77، خانمی به خانه ما زنگ زده و گفته بود که می خواهیم برای خواستگاری خدمت برسیم. خانم ما گفته بود دختر ما در حال حاضر سال چهارم دبیرستان است و می خواهد ادامه تحصیل دهد.

ایشان دوباره پرسیده بودند اگر امکان دارد ما بیاییم دخترخانم را ببینیم تا بعد. اما خانم ما قبول نکرده بودند. بعد خانم ما از ایشان پرسیده بودند اصلاً شما خودتان را معرفی کنید. و ایشان هم گفته بودند؛ من خانم مقام معظم رهبری هستم.

خانم ما از هول و هراس دوباره سلام علیک کرده بود و گفته بود؛ ما تا حالا به همه پاسخ رد داده ایم. اما شما صبر کنید با آقای دکتر صحبت کنم، بعد شما را خبر می کنم.

بعد از صحبت با من قرار بر این شد که آنها بیایند و دخترمان را در مدرسه ببینند که هم دخترمان متوجه نشود و هم اینکه اگر آنها نپسندیدند، لطمه‌ای به دختر ما نخورد.

 طبق هماهنگی قبلی، خانم آقا آمدند و در دفتر مدرسه او را دیدند و رفتند. چند روز گذشت و من برای کاری خدمت آقا رفتم. آقا فرمودند؛ خانم استخاره کرده اند، جوابش خوب نبوده است».

حداد عادل ادامه می دهد: «بعد از چند روز خدمت آقا رفتیم. آقا فرمودند؛ آقای دکتر، داریم خویش و قوم می شویم. گفتم؛ چطور؟ گفتند؛ خانواده آمدند و پسندیدند و در گفت وگو هم به نتیجه کامل رسیده اند، نظر شما چیست؟ گفتم؛ آقا، اختیار ما دست شماست».

او ادامه می دهد: «آقا فرمودند که، شما، دکتر و استاد دانشگاهید و خانم تان هم همین طور. وضع زندگی شما مناسب است، اما زندگی من این طور نیست. اگر بخواهم تمام زندگی ام را بار کنم، غیر از کتاب هایم یک وانت بار می شود. اینجا هم دو اتاق اندرون و یک اتاق بیرونی است که آقایان و مسوولان در آنجا با من دیدار می کنند.

من پول ندارم خانه بخرم. خانه ای اجاره کرده ایم که یک طبقه مصطفی و یک طبقه هم مجتبی زندگی می کنند. شما با دخترت صحبت کن که خیال نکند حالا که عروس رهبر می شود، چیزهایی در ذهنش باشد. ما این طور زندگی می کنیم.
اما شما زندگی نسبتاً خوبی دارید. حالا اگر ایشان بخواهد وارد این زندگی شود، کمی مشکل است. مجتبی معمم هم نیست. می خواهد قم برود و درس بخواند و روحانی شود. همه اینها را به او بگو بداند».

سید مسعود خامنه ای

سید مسعود خامنه ای

در بین فرزندان رهبر معظم انقلاب، حجت الاسلام سیدمسعود خامنه‌ای بیشترین اهتمام را به جمع‌آوری خاطرات پدر داشته اند و به اداره دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب  مشغول است و عمده تصاویر منتشر شده از فرزندان رهبر انقلاب متمرکز بر این فرزند رهبری است که در مقطعی به اشتباه به عنوان تصویر حجت الاسلام سیدمجتبی خامنه‌ای مورد ارجاع قرار می‌گرفت.

همسر سید مسعود خامنه ای دختر آیت الله خرازی و خواهر صادق خرازی می باشد .

سید میثم خامنه ای

سید میثم خامنه ای

حجت‌الاسلام سید میثم خامنه‌ای نیز فرزند چهارم حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب است. او نیز دانش آموخته حوزه علمیه تهران است و سابقه شرکت در درس خارج آیت‌الله العظمی خامنه‌ای را دارند.

 سید میثم نیز مشغول تدریس در حوزه علمیه تهران هستند و با دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی همکاری دارند.

همسر سید میثم خامنه ای دختر آقای لولاچیان می باشد .


1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (81امتیاز مطلب : 3٫75 )
Loading...
اشتراک گذاری مطلب

تاکنون 214 نظر ثبت شده است.

 1. سلام بر رهبر عزیز مون دوست دارم

 2. خدایا خودت برامون حفظش کن

 3. رهبر عزیزم به وجودتون افتخار میکنم

 4. مردم ایران در حوادث تروریستی نشان دادندافکار آنان پوچ و بی فایده است

 5. رهبر عزیزتر از جانم دوستت دارم.از خدای مهربان برایتان طول عمر همراه با سلامتی خواهانم.
  رهبر فقط سید علی.
  ان شالله در پناه امام زمان سالم باشید .به کوری چشم بد خواهانتان.مرگ بر ضد ولایت فقیه.

 6. سلام بررهبر عزیزدلم…دیروز که این حادثه تلخ وغمگین اتفاق افتاد بسیارناراحت شدم…انشاله به حول وقوه ی الهی که تروریسم وهمه دشمنان اسلام وایران نابود شوند..ولی شما که سخنرانی کردیدوفرمودیدکه این ترقه بازی کودکانه، مثل همیشه ماازشماانرژی گرفتیم….زنده باد سیدعلی خامنه ای…زنده بادایرانم….زنده بادوطنم….

 7. لبیک یا خامنه ای

 8. الهم عجل لولیک الفرج

 9. الله احسن الخالقین .رهبرعزیزم امروز هم مثل همیشه قاطع سخن گفتند ودلمان را شاد کردند واقعا که هر تکه از کلامشان به جان انسان طراوت میدهد خدایا توفیقمان بده که از وجود مبارک ایشان استفاده کنیم96/3/14

 10. سلام آقاجون.همیشه دوست داشتم حضورشما برسم و بوسه بردست راستتون بزنم.اما حیف که لیاقتش را ندارم،چه برسد که بروی ماه محمدیتان.باید این آرزو را به گور ببرم.دیدن شما بسی لذت بخش است که از وصفش عاجزم.روز به روز که سیمای شما پریشانتر میشه حال منم بدترمیشه.کاش میشد عمرم را به شما میبخشیدم.ولی میتونم که جانم رو فدای پسر فاطمه کنم!

 11. باسلام درودبه رهبر عزیزترازجانم دو بارقسمتم شده بدیدارتان مشرف شدم از خداوندمتعال شاکرم ازاین همه لطفی که شامل این بنده حقیرکرد وازخداوندمنان تمنادارم به این شبهای عزیزماه مبارک رمضان یکبار دیگر قبل ازمرگم قسمت وروزیم کندآ قایم امام ورهبرم آیت الله خامنه ای عزیزرا ببینم جانم به فدای یک نگاهت ای فرزند حضرت {زهرا-س}به آبی انتم وامی ومالی ونفسی به امیدشهادت درراه شماکه همان راه انبیاء واولیای الهی است
  (اللهم عجل له ولیک الحجه ابن الحسن عج)

 12. ازاعماق جان دوستت دارم رهبرم.ارادتمندشماسجادصف شکن.دبیران فارس

 13. ‌بهترین رهبردنیا امام خامنه ای

 14. جانم فدای رهبر فرزانه و عزیز، سلامتی و طول عمر دعای من برای ایشان

 15. جانم فدای رهبری که در تمام دنیا بی همتاست و نه تنهاایرانی ها که بیگانه هم او را دوست دارد و با احترام نام می برد

 16. دوستتون داریم و با دیدنتون ارامش میگیریم ..

 17. تاجان دربدن دارم مطیع رهبرم.لبیک سیدی

 18. تمام جوانی ام فدای یک لبخند زیبای رهبرم

 19. افتخار میکنم به اقا سید علی خامنه ای

 20. جانم فدای رهبرم
  قربون اون لبخند های قشنگش
  ایشاالله 100سال دیگه عمر کنند

 21. سلام .جانم فدای ساده تریین ومهربان ترین رهبری که دنیا دیده .ای کاش نوکریشو میتونستم بکنم.لبیک یا خامنه ای

 22. لبیک یا خا منه ای

 23. مخلص رهبر انقلابم هستیم

  فدایی داری

 24. جااانم فدای رهبر عزیزمان

 25. جانم فدای جانان

 26. جانم فدایت اقا خدا سایتو از سر ما کم نکنه لبیک یاخامنه ایی

 27. جانم فدایت اقا جان.دست علی به همراهت .کاش میشد روزی افتخار شرفیابی در محضرتان را پیدا میکردم این آرزوی من است که امید دارم روزی براورده گردد.ولی با اینهال همیشه دعا میکنم که سلامت باشیدواز خدا میخواهم پرچم اسلام را خود به دست ولی عصر(عج) بسپارید .از خداوند میخواهم از عمر من حقیر کاسته وبه عمر شما عزیز بیفزاید .هرچند نالایقم ولی عشق این حقیر را پذیرا باشید.خداوند شما را مستدام بدارد (انشاالاه).

 28. تمام سخنم را در یک جمله خلاصه میکنم: لبیک یا خامنه ای

 29. بسم الله الرحمن الرحيم.
  هميشه دعا كنيم:
  اللهم عجل لوليك الفر ج و احفظ قائدنا الامام خامنه اي حتي الفرج و بعده لمدة طويلة…..
  دعا براي فرج آقا و براي حفظ رهبرمون از توطئه ها و عمر طولاني تا زمان ظهور و خدمت در ركاب امام عصر عجل الله فرجه.

 30. جانم فدای رهبرم

 31. جانم فدای رهبر.یگانه رهبر دنیای اسلام

 32. به نام خدا ،اینجانب یکی از جانبازان دوران دفاع مقدس که تمام ایام عمرو وجوانی خود راوقف دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی، نمودم …علی رغم انواع کمبودها و ناملایمات …بالاترین آرزویم این است که فدایی رهبرم باشم و زندگی ایشان و اهل بیتشان بالاترین افتخار،دلگرمی ،وانگیزه این حقیردردفاع از آرمانهایم ،وتسلی بخش تمام دردهایم و روشنی بخش روح وروانم میباشد .رهبرعزیزم آرزوی دستبوسی شما رادارم جان ناقابلم فدایت باد

 33. ما مردم ایران خیلی مدیون رهبر بزرگوارمان این سید بزرگوار فرزند حضرت فاطمه هستیم.شاید کسی این رو نداند ولی خدا بالاسرمون هست و به خودمان که دروغ نباید بگیم.فکر اینکه رهبری مثل ایشان دارم و وضع زندگیشون اینطوری هست دل گرمی به من میده.

 34. خامنه ای خمینی دیگر است ولایتش ولایت حیدر است
  خداوند نگهدار این رهبر فرزانه باشد
  سایه اش همیشه بر سر ما خامنه ای رهبر ما

 35. با سلام و درود بر رهبر و مقتدايم امام خامنه ای و سپاسگزاری از جمع آوری این مطالب من همیشه در قلبم و جانم رهبرم را دوست دارم و در همه حال آرزوی سلامتی و عزت و رهبری ایشان را بر این آب و خاک و جهان اسلام از حضرت حجت امام عصر خواستارم با خواندن زندگی ایشان پر چشمانم اشک جمع شده بود و زندگی ساده خانواده ایشان را همانند خانواده خودم یافتم و بزرگی و ساده زیستی را درسی دوباره آموختند.جانم فدای رهبرم

 36. جان و روح ما فدای رهبر عزیزمان

 37. ای کاش دیگر مسئولان جمهوری اسلامی نیز به امام خامنه ای (حفظه الله) اقتدا می کردند و در ساده زیستی و دوری از فامیل بازی و ثروت انددوزی و تجمل ایشان را الگو قرار می دادند نه اینکه دارای اقامت آمریکا باشند و فرزندانشان در آمریکا و انگلیس درس بخوانند و……
  درود بر سیدعلی خامنه ای رهبر مستضعفان جهان

 38. فدای آقام بشم
  خدا مخالفاشو هدایت کنه
  واقعآ ضرر کرده هرکسی که مهر چنین رهبری تو قلبش نیست
  تو کل دنیا مثلش پیدا نمیشه

 39. رهبرم آقای من خداوند شمارا تا انقلاب مهدی نگه دارد و انشاالله آرمانهایت و اهداف تو در قلب تاریخ ایران جاودانه بماند روح استکبار ستیز شما ستودنیست و میخواهم کل جانم را برای شما فدا کنم تا در مقابله با آمریکا و دشمنان و منافقان و وطن فروشان نقش داشته باشم . پاینده باشید انشاالله

 40. جانم فدای آقا خامنه ای

  • سلام سید عزیز به نظرم شما که این متن را نوشته اید صاحب سواد وثروت باشید ولی من که سواد آنچنانی ندارم واصلأ ثروتی ندارم از نظر شغلی یک کارگر ساده با حداقل حقوق و ساعت کاری ۲۴ ساعته ومستاجرو از همه نمیدانم بگویم بهتر یا بدتر متاهل هستم حتی یارانه همسرم هم قطع شده.فقط و فقط دعای من و همسرم سلامتی رهبر عزیزمان جناب آقای سید علی خامنه ای است . شاید بعضی شبها نان برای خوردن نداریم ولی خدا را شکر میکنیم که به لطف رهبر عزیزمان امنیت داریم . کسانی هستند در کشور هایی به قول خود پیشرفته که شبها بهترین غذا ها را میخورند ولی به علت نداشتن امنیت تا صبح از ترس جان خواب ندارند . (رهبر عزیزم از صمیم قلب دوستت دارم وبرایت آرزوی موفقیت میکنم‏)‏ جان نثارت ابوذر 

 41. عشق اول اخر فقط سيد علي
  قربان ناز نگات اقاجون

 42. بنازم به چنین رهبری که هم خودش و بچه هایش دلباخته مال دنیا نیستند
  چه بگویم هرچه بگیم کم گفتیم

 43. بالای سرم عکس تو را نصب نمودم ////
  یعنی که سر من به فدای قدم تو //////

 44. درود بر مرد خدایی و ولایی رهبرم سیدعلی خامنه ای

 45. لبیک یا خامنه‌ای

 46. لبیک یا خامنه ای .روحی وارواحنا جمیعا لک الفدا یا خا منه ای ان احبک یا خامنه ای

 47. درود بر رهبر ما خامنه ایی

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
Facebook | Instagram | Pinterest | Google+ | Twitter