به اولی ها خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
خانه » بیوگرافی » بزرگان و مشاهیر » معرفی فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای و همسرانشان + عکس
معرفی فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای و همسرانشان + عکس

معرفی فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای و همسرانشان + عکس

معرفی فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای و همسرانشان بیوگرافی خلاصه از زندگی فرزندان رهبر معظم انقلاب آیت الله سید علی خامنه ای و معرفی همسران فرزندان رهبر ایران

با توجه به علاقه مردم به شناخت بیشتر خانواده رهبر معظم انقلاب آیت الله سید علی خامنه ای و ابهاماتی که دشمنان رهبر ایران برای خانواده ایشان ایجاد کرده اند تصمیم بر آن گرفتیم تا با معرفی خلاصه از زندگی پسران رهبر ایران سید علی خامنه ای و دختران آیت الله سید علی خامنه ای و همچنین معرفی همسران فرزندان رهبر معظم انقلاب اطلاعات عموم مردم ایران را در مورد خانواده رهبر بزرگ اسلام بالا برده و توطئه دشمنان را خنثی کنیم .

پسران آیت الله سید علی خامنه ای

پسران آیت الله سید علی خامنه ای

در بین فرزندان رهبر معظم انقلاب، حجت الاسلام سیدمسعود خامنه‌ای، بیشترین اهتمام را به جمع‌آوری خاطرات پدر داشته اند و به و اداره دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب مشغول است و عمده تصاویر منتشره از فرزندان رهبر انقلاب متمرکز بر این فرزند رهبری است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی، از معدود چهره‌های تاریخ معاصر جهان است که فرزندانشان نقش حداقلی نیز در اثرگذاری بر قدرت حاکم ندارند؛ اما از فرزندان سکان‌دار انقلاب اسلامی ایران چه می‌دانیم و ایشان اکنون در چه موقعیتی هستند و چه نقش‌هایی بر عهده دارند؟

یکی از مباحثی که برای عموم مردم اهمیت و جذابیت دارد، خانواده حضرت آیت الله خامنه‌ای است. رهبر معظم انقلاب دارای شش فرزند هستند. نام خانوادگی همسر ایشان «خجسته» است.

 نام دخترانشان بشری خامنه ای و هدی خامنه ای ، نام فرندان پسرشان سید مصطفی خامنه ای ، سید مجتبی خامنه ای ، سید مسعود خامنه ای و سید میثم خامنه ای است. دو تن از فرزندان پسر ایشان هشت سال در جبهه‌های جنگ ایران و عراق حضور داشتند.

شهید سردار نورعلی شوشتری از فرماندهان جنگی ایران دربارهٔ حضور وی گفته‌  بود: «… به دفعات در جبهه نبرد حاضر شدند و در عملیات های مختلف شرکت کردند؛ مثلاً یک شب در عملیات «بیت‌المقدس ۳» بود که دیدیم «آقا سید مجتبی» با پسر آقای هاشمی رفسنجانی، آن جا ظاهر شدند.

 اما در هنگامی که من مشغول صحبت با بی‌سیم و انجام کارهای دیگر بودم، با فرزند آقای هاشمی راه افتادند به طرف خط، من هر چه کردم نتوانستم آنها را نگه دارم و رفتند.

 بعد با فرمانده لشگرشان تماس گرفتم و گفتم: اینها دارند می‌آیند مواظب باش که در خط شکنی شرکت نکنند.

روز بعد که به منطقه رفتم، دیدم اینها روی ارتفاعات «قَشَن» جایی که در نوک نقطه دفاعی قرار داشت و در محلی که واقعاً هم تخلیه مجروح از آن جا سخت بود و هم رساندن مهمات و آذوقه خیلی مشکل بود».

یکی از دختران ایشان همسر فرزند آیت الله محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبری است که ضمن آراستگی به لباس شریف روحانیت و علم دین در دانشگاه های کشور نیز به تدریس متون حقوقی به زبان فرانسه اشتغال دارند و دختر دیگر ایشان، همسر فرزند آیت الله باقری کنی از علمای تهران است.

سید مصطفی خامنه‌ای ، فرزند بزرگ ایشان با دختر آیت‌الله خوشوقت ازدواج کرده ‌است. سید مجتبی خامنه‌ای داماد دکتر غلامعلی حداد عادل است. سید مسعود خامنه‌ای نیز با فرزند آیت‌الله خرازی و خواهر صادق خرازی ازدواج کرده ‌است. سیدمیثم خامنه‌ای کوچکترین فرزند ایشان نیز به ازدواج دختر آقای لولاچیان از بازاریان متدین در آمده است.

مقام معظم رهبری همچون امام راحل فرزندان خود را از فعالیت‌های سیاسی و اقتصادی مبرا داشته و به ایشان توصیه کرده‌اند، در کارهای اقتصادی وارد نشوند و ایشان نیز همواره تابع نظر پدر خویش بوده‌اند.

حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مروی معاون ارتباطات حوزه ای دفتر مقام رهبر معظم انقلاب در این رابطه می گوید: «ایشان چهار فرزند پسر دارند که هر چهار نفر، طلبه‌ و معمم هستند و حقیقتاً هم درس می‌خوانند.

خوب هم درس می‌خوانند. من با اینها مأنوسم، این توفیق را دارم. اُنسی دارم، نشست داریم، گعده داریم، صحبت می‌کنیم. یک بار ندیده‌ام که اینها راجع به پولی، امکاناتی و چیزهای از این قبیل صحبت بکنند. گویی افرادی معمولی هستند و پدرشان هم یک فرد معمولی است».

سید مصطفی خامنه ای

سید مصطفی خامنه ای

همسر سید مصطفی خامنه ای دختر آیت الله خوشوقت می باشد .
وی درباره زندگی حجت الاسلام مصطفی خامنه ای خاطره ای نقل می کند و می گوید: «آقا مصطفی‌ آقازاده بزرگ آقا‌ همان سال اول ازدواجشان که طلبه‌ قم بودند،‌ خانه‌ای اجاره کرده و مستأجر بودند – الان هم مستأجرند ـ ما را یک روز برای ناهار دعوت کردند. ما رفتیم منزل ایشان.

یک سال از ازدواج ایشان نگذشته بود، ماه‌های اول ازدواج ایشان بود. ما هم یک گلدان معمولی خریدیم و رفتیم که دست خالی نرویم.

من واقعاً‌ تعجب کردم که آیا این خانه، خانه‌ یک تازه‌داماد است؟! حالا نه خانه‌ فرزند رهبر انقلاب و مقام اول کشور، حتّی خانه‌ یک تازه‌داماد هم این نیست. یعنی یک خانه‌ تازه‌داماد، بالاخره یک زرق و برقی دارد؛ تا مدتها این زرق و برق خانه‌ تازه‌داماد و خانه‌ تازه عروس، هست.

 من در خانه‌ اینها، واقعاً همان زرق و برق معمولی یک تازه‌داماد و یک تازه عروس را ندیدم. بسیار زندگی معمولی، دوتا فرش ماشینی، آن هم نه سه‌ در چهار‌ چون من دقت داشتم به این چیزها. دور و بر خودم را نگاه می‌کردم.

حواسم بود و تا آنجا که می‌توانستم، رصد می‌کردم اوضاع و احوال خانه را‌. دو تا فرش شش متری انداخته بودند، دور خانه هم موکت بود و دو‌ سه تا پشتی ابری معمولی، نه مبلمانی، نه زرق و برقی! زندگی ساده و خوبی در آقازاده‌های ایشان سراغ داریم».

وی می گوید: «آقازاده‌ها در دفتر مسئولیتی ندارند. فقط در نشر آثار همکاری دارند، والاّ هیچ یک از آقازاده‌ها مسئولیتی ندارند. جایی هم مشغول نیستند.

ممحّض در درس و کار طلبگی هستند درس می‌خوانند و انصافاً هم درسشان خیلی خوب است. خیلی خوب پیشرفت کرده‌اند. خود آقا مصطفی که الان سطوح عالیه را در قم تدریس می‌کنند. ایشان مکاسب و کفایه در قم تدریس می‌کنند.

سید مجتبی خامنه ای

سید مجتبی خامنه ای

همسر سید مجتبی خامنه ای دختر غلامعلی حداد عادل می باشد .
غلامعلی حدادعادل درباره نحوه شکل گرفتن وصلت دخترش با حجت الاسلام سیدمجتبی خامنه‌ای می گوید: «سال 77، خانمی به خانه ما زنگ زده و گفته بود که می خواهیم برای خواستگاری خدمت برسیم. خانم ما گفته بود دختر ما در حال حاضر سال چهارم دبیرستان است و می خواهد ادامه تحصیل دهد.

ایشان دوباره پرسیده بودند اگر امکان دارد ما بیاییم دخترخانم را ببینیم تا بعد. اما خانم ما قبول نکرده بودند. بعد خانم ما از ایشان پرسیده بودند اصلاً شما خودتان را معرفی کنید. و ایشان هم گفته بودند؛ من خانم مقام معظم رهبری هستم.

خانم ما از هول و هراس دوباره سلام علیک کرده بود و گفته بود؛ ما تا حالا به همه پاسخ رد داده ایم. اما شما صبر کنید با آقای دکتر صحبت کنم، بعد شما را خبر می کنم.

بعد از صحبت با من قرار بر این شد که آنها بیایند و دخترمان را در مدرسه ببینند که هم دخترمان متوجه نشود و هم اینکه اگر آنها نپسندیدند، لطمه‌ای به دختر ما نخورد.

 طبق هماهنگی قبلی، خانم آقا آمدند و در دفتر مدرسه او را دیدند و رفتند. چند روز گذشت و من برای کاری خدمت آقا رفتم. آقا فرمودند؛ خانم استخاره کرده اند، جوابش خوب نبوده است».

حداد عادل ادامه می دهد: «بعد از چند روز خدمت آقا رفتیم. آقا فرمودند؛ آقای دکتر، داریم خویش و قوم می شویم. گفتم؛ چطور؟ گفتند؛ خانواده آمدند و پسندیدند و در گفت وگو هم به نتیجه کامل رسیده اند، نظر شما چیست؟ گفتم؛ آقا، اختیار ما دست شماست».

او ادامه می دهد: «آقا فرمودند که، شما، دکتر و استاد دانشگاهید و خانم تان هم همین طور. وضع زندگی شما مناسب است، اما زندگی من این طور نیست. اگر بخواهم تمام زندگی ام را بار کنم، غیر از کتاب هایم یک وانت بار می شود. اینجا هم دو اتاق اندرون و یک اتاق بیرونی است که آقایان و مسوولان در آنجا با من دیدار می کنند.

من پول ندارم خانه بخرم. خانه ای اجاره کرده ایم که یک طبقه مصطفی و یک طبقه هم مجتبی زندگی می کنند. شما با دخترت صحبت کن که خیال نکند حالا که عروس رهبر می شود، چیزهایی در ذهنش باشد. ما این طور زندگی می کنیم.
اما شما زندگی نسبتاً خوبی دارید. حالا اگر ایشان بخواهد وارد این زندگی شود، کمی مشکل است. مجتبی معمم هم نیست. می خواهد قم برود و درس بخواند و روحانی شود. همه اینها را به او بگو بداند».

سید مسعود خامنه ای

سید مسعود خامنه ای

در بین فرزندان رهبر معظم انقلاب، حجت الاسلام سیدمسعود خامنه‌ای بیشترین اهتمام را به جمع‌آوری خاطرات پدر داشته اند و به اداره دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب  مشغول است و عمده تصاویر منتشر شده از فرزندان رهبر انقلاب متمرکز بر این فرزند رهبری است که در مقطعی به اشتباه به عنوان تصویر حجت الاسلام سیدمجتبی خامنه‌ای مورد ارجاع قرار می‌گرفت.

همسر سید مسعود خامنه ای دختر آیت الله خرازی و خواهر صادق خرازی می باشد .

سید میثم خامنه ای

سید میثم خامنه ای

حجت‌الاسلام سید میثم خامنه‌ای نیز فرزند چهارم حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب است. او نیز دانش آموخته حوزه علمیه تهران است و سابقه شرکت در درس خارج آیت‌الله العظمی خامنه‌ای را دارند.

 سید میثم نیز مشغول تدریس در حوزه علمیه تهران هستند و با دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی همکاری دارند.

همسر سید میثم خامنه ای دختر آقای لولاچیان می باشد .


برای شارژ رایگان همراه اول ، ایرانسل و رایتل کلیک کنید .loading...
loading...
اشتراک گذاری مطلب

تاکنون 269 نظر ثبت شده است.

 1. سید اولاد پیغمبر جانمان فدای شما .دشمنان اسلام هیچ غلطی نمیکنن و به خانواده آقا توهین کنن دهنشون رو میشکنیم

 2. جانیم رهبریم قربان اولسون

 3. همه عمرم فدایت

 4. رهبرا مقتدای من تویی

 5. منتظر اشاره کوچک رهبر هستم.
  لبیک یا امامم خامنه ای

 6. جانم فدای رهبرم

 7. سلام اقا خسته نباشید و خدا قوت خیلی دوست دارم یه روز حتی اگه بشه از دور ببینمتون دیدار شما ارزوی همیشگیه منه

 8. جانم فدای رهبر

 9. باعرض ادب وسلام ودعای خیر وآرزوی سلامتی روزافزون برای رهبرمعظم انقلاب حضرت ایت الاه سید علی خامنه ای.
  آقا آیا ملت حق ندارند که رهبر و ولی خود را ملاقات کنند ،حتما شما میگویید بله،وخیلی از قشرهای جامعه را به حضور میپذیرید درقالب کاروانهایی با عناوین خاص عده ای در قالب بازاریان ،.عشایر ،کارگران ،ما که جزء هیچکدام ازاینها نیستیم ویک روستائی ساده درنزدیکی شهر یاسوج زندگی میکنیم وهیچ آرزوی دنیایی جز دیدارشمانداریم ،چه باید بکنیم آیا این خواسته ودیدار با رهبر خود حق ما نیست ،بخدا ازبس مادر پیر وبیسواد خودم را که همیشه از من میخواهد پیگری کنم وجواب سر بالا دادم آخر میترسم ازدست من در دل خود شاکی شود. او فکر میکند شاید به همین راحتی است ومن کاستی میکنم.تورا خدا اگر این نوشته روزی برای شمابیان شود، مادر ما رادر یکی ازدیدارهایتان بحضور بپذیرید تا آرزویش براورده شود .شما که دراین دنیا کلی ثواب جمع آوری میکنید بدانید براورده کردن آرزوی یک شخص پیر که عقیده اش براین است که دیدار ولی زنده بهتراز زیارت مرقد مردگان دیر ازجان شمامیباشد.آرزویش را براورده وخود را صاحب ثوابی دلی کنید .ممنون .الهی که همانگونه ملت ازشما راضی هستن واحساس امنیت میکنند خداوند هم از شما راضی باشد که هست .سلامت وپاینده باشید.آمین. مهدی حسنی

 10. جانم فدایی رهبرم کاش میشد یکبار از نزدیک‌زیارت کنم تا به ارزویم‌برسم

 11. سلام اقا جون کاش ی روزی یک وقتی میومدم تهران و از دور میدیدمتون😢😢😢 کل دنیاهم بگن شما بدین بذار بگت گور بابای دنیا دل ما به شما خوشه 😢😍 تا شما هستین غمی نداریم😍 خداحفظتون کنه و انقلاب اسلامی رو تا ابد پایدار

 12. اقا دوستت دارم

 13. باسلام واحترام
  آقا خدا شما رو حفظ بفرماید .آقا من شمارا خیلی خیلی دوست دادم.این را تمام دنیا بداند جانمان فدای رهبرمان هست.
  جانم فدای رهبر
  سعید عینی فرزند جانباز و آزاده از ایلام

 14. با سلام خدمت اقامون سید علی خامنه ای ایشالله سایت همیشه رو سر ما باشه. اقا جانم فدای رهبرم.تا خون در رگه ماست سید علی رهبر ماست. دوست دارم اقا سید علی

 15. سلام ب رهبر عزیزم.من اهل خوزستانم و موقعیتم طوریه ک نمیتونم بیام سمت پایتخت.خیلی دوس دارم یبار از دور شمارو ببینم.تروخدا هیچ وقت تنهامون نزارین.هرجا ک باشیم با تمام وجوددوستتون داریم.جانم فدای رهبرم ک مایه افتخارمه.کاش ی روز شمارو ببینم😭😭😭

 16. بدون شک سید خراسانی آیت الله خامنه ای هستند خداوند پشت و پناه ایشان باشد ای کاش سایر مسئولان دولت نیز از زندگی ساده ایشان و خانواده شان ساده زیستی را بیاموزند

 17. باسلام رهبرم هزاران بار قسمی که در راه تو وطن و ناموس ریختم اگر خداوند هزاران بار بمیرم و زنده شوم هر هزاران بار جانم فدای تو . رهبرم ای کاش می شد تا اخرین نفسم تا روزی که زنده ام ببینم و بمیرم . حسرات دیدار تو ام . ای کاش زمان جنگ بود زیاد می دیدم در لشکر عاشور . فدایت شوم .

 18. جانم فدای رهبر

 19. بمیرم چه دروغ‌های پشت سرتان می‌گویند من آماده ام جانم فدای بیت رهبر

 20. واقعا خیلی تعجب کردم وقتی این مطالب و خوندم ساده زیستی یعنی این
  برای سلامتی رهبر و خانواده ایشان آرزوی سلامتی میکنم

 21. سلام علیکم
  حضرت آقا لطفآ به توصیه جدی بفرمایید تا برای بیکاری جوانان و اقتصاد بیمار کاری انجام دهند
  با سپاس فراوان

  • شکستن سلطه ی دلار و توانمند سازی اقتصاد داخلی
   چند بار بگه و الگو طرح کنه تا مسئولین به حرف هاش عمل کنن نه صرفا جلسه بدون خروجی بگیرن؟

 22. جانم فدای رهبر

 23. جان خود و فرزندانم را فدای رهبر عزیزم میکنم .
  یکی از آرزوهایم این است یک بار فقط یک بار رهبر رو از نزدیک ببینم .
  مخلص و نوکر تمامی دوستداران آقای خامنه ای هستم

 24. سلام و درود بر رهبر عزیز و فرزندانش.جانم فدای رهبرم
  خدایا تا ظهور حضرت مهدی(عج) سایه رهبرمان را بر سر مسلمین و شیعیان جهان محفوظ دار.

 25. سلام، آقای من ، بزرگترین، قدرتمند ترین، با شجاع ترین رهبر وطنم ایران، جانم فدای رهبر

 26. سلام؛مقام معظم رهبری نعمت بزرگی است که خداوند متعال در حق ملت بزرگ ایران بخشیده و خار بزرگی جهت کوری دشمنان ایران و اسلام هستند خداون عمر طولانی عنایت فرماید و ما همیشه مطیع امر ایشان هستیم.

 27. سلام ودرودخدابر آقاوبچه هاش…اازته دل دوستون دارم..لحطه شماری میکنم واسه دیداررهبرم

 28. سلام علیکم و رحمت الله. واقعا درود بر شرف شما.اگر این نوع زندگی کردن را سر لوحه قرار دهیم زندگی چقدر آسان و لذت بخش میشود.یعقوب رسولزاده از پیرانشهر

 29. سلام و درود ولبیک بر حضرت عشق.من جوون تحصیل کرده مهندس برق بیکارم وسرپرست وخیلی دلم خون هست از کم و کاستی ها که هست و واقعا همه جووناخیلی مشکل دارن وخیلی وقتا ایقدرفشارروشون هست که ارزوی مرگ میکنندولی ارادتشون به خدا نسبت به اقاوکشورش کم نمیشه به هیچ وجه ودوستتون داریم اقا جان ولی تورو به جدت اگه این بیغام برسه بهتون یه فکری به حال جوونامون بکنید که میدونم خبردارید ازهمه چی ولی واقعا مشکل دارن جوونا.تورو به جدبزرگوارت یه فکری بکنید.ببخشید من جسارت کردم چون مشکل داریم ولی چیزی از دوست داشتن ما از شما کم نمیشه.لبیک یا خامنه ای

 30. سلام درود خدا بر بندگان صالح پروردگار .
  ولعنت پروردگار برمنافقین وخاعنین وشایعه پراکنان. جانم فدای رهبر
  این جانه نصفه نیمه وجانبازم وتمام صبره دوران اسارتم وتمام ثواب مبارزه با داعشم وتنام داراییم فدای یک تره موی رهبرم

 31. درود خدا بر فرزندان فاطمه ی طاهره(س)

 32. سلام واقعا ممنونم
  جانم فدهی رهبرم که اینقدر در رسانه های مختلف به ایشون ظلم میشه

 33. دوست داریم سید ما

 34. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت حضرت ولی فقیه
  ما این سید نورانی را با کمال جان دوست داریم
  ارادتمند شما
  محسن رضایی

 35. سلام اقای من فقط میتونم بگم جانم فدای رهبربنده یک ارتشی هستم درحال خدمت وحتماهمه مردم دنیا میدانندکه مافداییان اقامون هستیم……لبیک یاامام خامنه ای…..

 36. لبیک یا خامنه ای،حضرت عشق

 37. فقط می توانم در یک جمله بگویم که جانم فدای رهبرم

 38. جانم فدای رهبرم تاج سرم

 39. جانم فدایت آقا خدا حفظشون کنه انشاالله

 40. من رهنمودهای مقام رهبری را بیشتر در زندگی خصوصی و اجتماعی خودم بکار میبرم چون سخنان ایشان سر شار از امید و انگیزه هست و شجاعت بی نظیری ایشان دارند و قلبشان پر از ایمان به خداست و به خاطر همین سخنانشان ایمان و صبر رو در قلب ها تقویت میکند و من امیدوارم شناخت دقیق تر و عمیق تری از ایشون پیدا کنم چون ایشون با روزهای سخت این انقلاب کاملا آشنا هستند
  موفق و پایدار باشی رهبر عزیزم

 41. پاینده باد رهبرم

 42. سلام .بعضی چهرها بدون سخنی ارامش دل وروح است.رهبرعزیزم شما ارامش روح ودل ماهسی.خیلی دوست دارم یکبارازنزدیک ببینمتون.دعاکنیدبرایمان.برای حجاب زنان این مرزبوم.برای سلامتی شماهمیشه دعاگوهسم .خیلی دوستون دارم‌پدربزرگ ایران

 43. لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است

 44. رهبر جون نوکرتم

 45. رهبرعزیزم یابن فاطمه الزهرا جانم به فدایت یا مولا. اسلام و مسلمانان جهان و مردم شریف و غیور ایران زمین امنیت و اسایش خویش را مدیون نفس حق شما هستند.از خداوند متعال طول عمر باصحت وسلامتی برایتان خواستارم که در این برهه از زمان نفس شما برای امت مسلمان ایران وجهان اسلام حکم سپریست در مقابل طوفان.یابن رسول الله تنها آرزویم زیارت وجود نازنین تان هست وشفاعتتان در روز قیامت ولاغیر.

 46. تیتر اشتباهه
  فرزندانشان نه همسرانشان

  • با سلام و احترام
   این مطلب در مورد فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای و همسران فرزندانشون هست که قسمت همسران مربوط به فرزندان هست .

 47. خداوندسایه رهبری رابرسرمردم ایران اسلامی حفظ کند

 48. رهبرا تا جان به تن داریم در خط ولایتیم و از مخالفین وشکاکین براءت می جوییم.
  جانم فدای ولایت

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
free counter statistics