آرایش صورت سلامت پوست
آموزش انواع غذاها غذاهای رژیمی
آهنگ پیشواز ایرانسل آهنگ پیشواز رایتل آهنگ پیشواز همراه اول
اخبار پزشکی اخبار تکنولوژی اخبار جامعه اخبار حوادث اخبار سیاسی اخبار فرهنگی و هنری اخبار گوناگون اخبار ورزشی تیتر روزنامه
اس ام اس خنده دار اس ام اس عاشقانه اس ام اس مناسبتي
مهارت های زندگی
بازیگران بزرگان و مشاهیر خوانندگان ورزشکاران
روانشناسی
ترول خنده دار
روانشناسی کودکان
بارداری و زایمان
دنیای بازیگران
اخبار پزشکی
سوپر استارها عکس اجتماعی عکس بازیگران عکس حوادث عکس حیوانات عکس خوانندگان عکس طنز عکس عاشقانه عکس ورزشی
اخبار علمی گزارش های علمی
فال روزانه
اخبار فرهنگی و هنری دانلود آهنگ جدید سریال شعر و ترانه فیلم
اخبار ورزشی
کلیپ اجتماعی کلیپ حوادث کلیپ حیوانات کلیپ خنده دار کلیپ سرگرمی کلیپ عاشقانه کلیپ هنرمندان

مصرف چه نوشیدنی هایی باعث کاهش فشار خون بالا می شود ؟

مصرف چه نوشیدنی هایی باعث کاهش فشار خون بالا می شود ؟Reviewed by مریم قدیری on Jul 10Rating:
روش های درمان فشار خون بالا 

فشار خون به مقدار فشاری گفته می‌ شود که توسط خون در جریان ، به دیواره رگ‌ها وارد می‌ شود و یکی از علائم حیاتی می باشد . فشار یک مفهوم فیزیکی است ، مقصود از فشار اشاره به «قدرت» یک مایع متحرک است . فشار خون در نواحی نزدیک قلب ، بیشتر و نسبت فاصله گرفتن از قلب کم تر خواهد شد .

فشار خون با جریان یافتن به شاهرگ‌ ها و به رگ‌ ها کم می‌ شود . اصولاً فشارخون در بخش‌ های مختلف سیستم گردش خون متفاوت است . معمول‌ ترین روش اندازه‌ گیری فشار خون به‌ وسیله فشارسنج است که با استفاده از ارتفاع جیوه برای اندازه‌ گیری فشار خون در حال چرخش در رگ‌ ها استفاده می‌ کند . در صورتی که خیلی از فشارسنج‌ های فعلی دیگر از جیوه استفاده نمی‌ کنند ، فشار خون هنوز در تمام دنیا با mmHg یا میلی‌ متر جیوه اندازه‌ گیری می‌شوند .

امروزه روش های زیادی برای کنترل فشار خون بالا و درمان فشار خون بالا کشف شده است که ما در این مقاله به سه مورد از نوشیدنی های طبیعی که با استفاده از آنها می توان پر فشاری خون را کنترل کرد بزگو خواهیم کرد .

نوشیدنی ها یکی از گزینه های راحت برای کاهش خطر فشار خون بالا و پرهیز از عوارض سلامت بالقوه دیگر می باشند .

فشار خون بالا یک مشکل سلامت شایع در جهان است که در صورت عدم درمان آن ، این شرایط می تواند عوارضی جدی به همراه داشته باشد که از مهم‌ترین آنها می توان به حمله های قلبی و سکته مغزی اشاره کرد .

 خبر خوب این است که فشار خون بالا یا پرفشاری خون شرایطی قابل پیشگیری دارد . انسان با تغییرات ساده در رژیم غذایی و سبک زندگی می تواند به کاهش خطر عوارض سلامت ناشی از پرفشاری خون کمک کند .

در همین راستا ، کارشناسان سلامت به طور معمول کاهش مصرف نمک در وعده های غذایی روزانه را به همه ی افراد توصیه می کنند . همچنین مصرف میوه و سبزیجات بیشتر نیز می تواند به مدیریت فشار خون کمک کند .

نوشیدنی ها یکی از گزینه های راحت برای کاهش خطر فشار خون بالا و پرهیز از عوارض سلامت بالقوه دیگر هستند . سه نوشیدنی که در ادامه به آنها اشاره شده است از پشتیبانی پژوهش های علمی در این زمینه برخوردار می باشند .

روش های درمان فشار خون بالا – تاثیر آب چغندر در کاهش فشار خون بالا چگونه است ؟

طی یک پژوهش علمی در کشور لندن ، پژوهشگران دریافتند که نوشیدن یک فنجان آب چغندر در روز می تواند به حفظ سطوح عادی فشار خون یا بازگشت آن به این سطح کمک بسیار زیادی داشته باشد . تیم پژوهشی آثار این نوشیدنی در 64 فرد مبتلا به پرفشاری خون را تجزیه و تحلیل کردند .

اثر مفید چغندر بر فشار خون بالا به دلیل وجود نوعی ماده شیمیایی به نام نیترات شکل می گیرد که به میزان زیاد در چغندر و دیگر سبزی های سبز برگ مانند کیل و کلم موجود است .

به گفته پژوهشگران برای بهره‌ مندی از فواید چغندر نباید را جوشانده شود . بخار پز کردن ، کباب کردن و گرفتن آب چغندر گزینه های بهتری برای حفظ خواص سالم و لذت بردن از فواید این محصول هستند .
 

روش های درمان فشار خون بالا – چای سبز چگونه فشار خون را تنظیم می کند ؟

مطالعه ای در سال 2004 نشان داد که چای سبز می تواند به کاهش فشار خون بالا کمک کند . پژوهشگران دریافتند مصرف بلند مدت چای سبز یا حداقل 12 هفته نوشیدن آن فواید بهتر در زمینه مدیریت فشار خون را به همراه دارد .

روش های درمان فشار خون بالا – تاثیر کامبوچ در تنظیم فشار خون بالا

کامبوچا حاوی پروبیوتیک های فراوان است . این نوشیدنی به واسطه کمک به حفظ جمعیت باکتری های خوب که از سلامت روده محافظت می کنند ، مشهور است . یک بررسی شامل نه مطالعه نشان داد که مصرف منظم پروبیوتیک ها برای بیش از هشت هفته می تواند به حفظ سطوح عادی فشار خون کمک کند . ماست ، کیمچی ، میسو و تمپه از دیگر غذا های تخمیر شده هستند که فواید سلامت مشابه با کامبوچا را به مصرف کننده  ارائه می کنند .

مطالب مرتبط