خانه » بیوگرافی » بازیگران » محمدرضا فروتن بیوگرافی محمدرضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت + عکس

محمدرضا فروتن بیوگرافی محمدرضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت + عکس

محمدرضا فروتن بیوگرافی محمدرضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت زندگی نامه محمدرضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت وعکسهای محمدرضا فروتن بازیگر ایرانی

محمدرضا فروتن یکی از بهترین بازیگران تلویزیون و سینمای ایران می باشد وی در سریالها و فیلم های زیادی ایفای نقش کرده است .

بیوگرافی محمدرضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت را می توانید در ادامه در سایت اولی می توانید ببینید

محمد رضا فروتن بیوگرافی محمد رضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت

محمدرضا فروتن بیوگرافی محمد رضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت

زندگی نامه و بیوگرافی محمدرضا فروتن و همشرش سحر ابراهیمی ثابت را در زیر تما شا کنید

 • تاریخ تولد، محل تولد، هنگام تولد:

در سال 1347 در تهران به دنیا آمد.

پدر: –
مادر:-
برادر: –
خواهر:-
همسر: سحر ابراهیمی ثابت
فرزندان: –

 • مشخصات فردی:

وی که با مسیر و هدف مشخصی وارد سینمای ایران شد ، همواره این مسیر رو به رشد را حفظ کرده و به دور از حواشی و با پشتکار و جدیت به راهش ادامه می دهد.
این جوان لاغر اندام ، با صدای خش دار و چهره دوست داشتنی در دهه 70 نمایشگر تصویر جوان‌های نسل تازه بود. حاصل تجربه‌ ‌های محمدرضا فروتن نشان می‌دهد که او بازیگری مناسب نقش مردان شهری است. اصولا آدم کم‌حرفیست و بسیار کم مصاحبه می‌کند .
عادات و علائق شخصی:

خودش می گوید:همه مکاتب را دوست دارم و هر رویکردی کارکرد خودش را دارد. فروید و یونگ آدم‌های عجیبی بودند، ولی مازلو و راجرز بحث‌هایشان برای من خیلی لذت‌بخش‌تر است. در میان کارهایم که به تحصیلات و علایقم مربوط است «خرده‌جنایت‌های زن و شوهری» (نوشته اریک امانوئل اشمیت) را می‌توانم نام ببرم. دوست دارم خودم خوب زندگی کنم و هم آدم‌ها و اطرافیانم خوب زندگی کنند. با وجود آن که مشغله‌های کاری و فکری زیادی دارم، اما همیشه سعی می‌کنم کتاب‌هایی با مضمون ‌روان‌شناسی یا مربوط به حیات معنوی انسان را حتما بخوانم تا بیشتر به درون خودم پی ببرم و انسان‌تر شوم، خوب‌تر و بهتر شوم و…؛ (البته اگر ‌الان‌ این خصوصیات را داشته باشم!) در کل، بیشتر کتاب می‌خوانم تا روزنامه‌ها و مجلات. به‌ ندرت اتفاق می‌افتد سراغ روزنامه یا مجله خاصی بروم، فقط یک هفته‌نامه است که آن هم به‌خاطر مطالب پزشکی و سلامتش، هر هفته می‌خرم. اکثرا ساخته‌های کارگردانان بزرگی همچون رخشان بنی‌اعتماد، داریوش مهرجویی و به‌ خصوص عباس کیارستمی را دنبال می‌کنم و اغلب کارهای‌شان را دوست دارم. بین بازیگران هم، به‌ نظرم مرحوم خسرو شکیبایی واقعا یک فوق‌ استثنا بود و همه جا هم گفته‌ام، کارهای ایشان را خیلی دوست داشتم و اکثر آثارشان را دیده‌ام و تا زمانی که زنده بود، دوست داشتم از نزدیک ببینمش و از وجودش بهره ببرم و درس بیاموزم. در کل عاشق عمو خسرو بودم. البته افتخار این را داشتم که در کار «اتوبوس شب» در کنار ایشان بازی کنم که واقعا از این‌که در کنارش بودم، لذت بردم. در ضمن کارهای خانم گلاب آدینه را نیز بسیار دوست دارم و دنبال می‌کنم.

محمد رضا فروتن بیوگرافی محمد رضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت

محمد رضا فروتن بیوگرافی محمد رضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت

 • دوران زندگی:

در دوران نوجوانی‌،خیلی بازیگوش و شیطان بود و اصلا اهل درس و کتاب و مدرسه نبود ، طوری که در همان سال اول دبیرستان، تجدید آورد! اشتباهی که در دوران دبیرستان‌ انجام داد ، این بود که رشته‌ای را انتخاب کرد که اصلا دوست نداشت ،چرا که رشته تجربی، آن هیجان و اشتیاقی که باید را به وی نمی‌داد. همیشه تصور می‌کند اگر رشته‌های هنری یا حتی ادبیات را انتخاب می‌کرد، می‌توانست پیشرفت بسیار زیادی در تحصیلاتش داشته باشد. به‌هرحال زمانی که در دانشگاه، رشته روان‌شناسی بالینی قبول شد، بسیار سرذوق آمد ، چرا که این، همان اتفاقی بود که دوستش داشت و با روحیاتش بسیار سازگار بود، به همین دلیل تا مقطع لیسانس تحصیلاتش را ادامه داد و بعد از آن به‌ دلیل آن‌که وارد دنیای بازیگری و سینما شد، فرصت ادامه تحصیل را از دست داد.

 • سریال سرنخ و دریافت پیشنهاد از مسعود کیمیایی:

بازی اش در یکی از قسمت‌های سریال سرنخ (قسمت تماشاخانه) به قدری تأثیرگذار بود که چند دقیقه بعد از پخش آن از تلویزیون، با پیشنهاد بازی در فیلمی به کارگردانی مسعود کیمیایی روبرو شد.
شهرت:

با بازی در فیلم‌های مرسدس و اعتراض به شهرت رسید و سپس فیلم‌های قرمز، دو زن، متولد ماه مهر، زیر پوست شهر و شب یلدا، او را به یک بازیگر مطرح در سینمای ایران تبدیل کردند.

محمد رضا فروتن بیوگرافی محمد رضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت

محمد رضا فروتن بیوگرافی محمد رضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت

 • بهترین بازیگر نقش اول مرد:

برای بازی در قرمز از هفدهمین جشنواره فیلم فجر و برای بازی در شب یلدا از پنجمین جشن خانه سینما ،جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را به دست آورد.

 • سیمرغ بلورین:

زوج هنری فروتن و هدیه تهرانی در فیلم قرمز پس از زوج خسرو شکیبایی و بیتا فرهی در هامون، دومین زوج سینمایی تاریخ سینمای ایران بودند که برنده سیمرغ بلورین نقش اول مرد و زن سال شدند.

 • حضور در آثار پرسروصدا و جریان ساز دهه:

در سال ۱۳۷۷ دو فیلم پرفروش اول سال، فیلم های قرمز و دو زن با بازی فروتن بودند که هر دو فیلم در شمار آثار پرسروصدا و جریان ساز دهه بوده اند .

 • فروتن؛ سوپراستار سینمای ایران:

بعد از اکران مرسدس در سال ۱۳۷۶ تا پایان دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ او سوپراستاری سینمای ایران را نیز توامان با مورد توجه بودن از سوی مردم و البته منتقدان تجربه کرد و عنوان موفق ترین بازیگر مرد اواخر این دهه بدون شک در اختیارش بود و مجموعه ای از بهترین و مطرح ترین فیلم های آن سال ها را به عنوان جوان اول سینما خصوصا در نقش های عاشق عصیانگر تجربه کرد .

 • فروتن در دهه سوم بازیگری:

فروتن توانست مورد تشویق جشنواره ها و جوایز نیز قرار گیرد و همچنان خود را با وجود نزدیک شدن به سومین دهه فعالیتش در سینما به عنوان یکی از ستارگان مطرح سینمای ایران با کارنامه ای از بازی های خوب و قابل توجه نگه دارد. بنا به گفته خودش از اولین سال های فعالیتش تا به امروز همواره سعی کرده درست انتخاب کند، فیلم های گیشه ای بازی نکند و با انتخاب های خاص، سنجیده و حساب شده برای حرفه و کارش ارزش قائل شود.

محمد رضا فروتن بیوگرافی محمد رضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت

محمد رضا فروتن بیوگرافی محمد رضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت

 • فروتن دارای کارنامه‌ای پر فراز و نشیب:

در نیمه دوم دهه 80 کارنامه‌ای پر فراز و نشیب از خود به جای گذاشت، از سویی در فیلم‌هایی برای مخاطب عام مانند “مجردها”، “نوک برج” و “بازنده” بازی کرد که موقعیت او را در رقابت با ستاره‌های نسل جدید تثبیت کرد و از سویی دیگر در تجربه‌های متفاوت مانند “به آهستگی”، “خاک سرد”، “وقتی همه خواب بودند” و “باغ‌های کندلوس” بازی کرد تا ثابت کند می‌تواند گزینه قابل اعتمادی برای کارگردان‌هایی باشد که فیلم‌های هنری و مخاطب خاص می‌سازند .

 • از یاد رفته:

او در سال ۱۳۹۰ در اولین سریال تلویزیونی خود به نام از یاد رفته سه نقش متفاوت را ایفا کرد. این سریال توانست بینندگان زیادی را به خود جلب کند.
فروتن از حضور در سایه روشن گفت:

فیلمنامه «سایه روشن» را نخواندم و سرکار رفتم، چون درگیر مسائل تحصیلی‌ام بودم و یادم می‌آید نگاهی به فیلمنامه انداختم و همان بخش فیلمنامه به دلم نشست و به هر ترتیب کار را قبول کردم. از طرف دیگر فیلم «شب‌های روشن» فیلم معتبر و مطرحی در سینمای ایران شد و همان موقع که فیلم را دیدم، دوست داشتم و طی این سال‌ها همیشه از «شب‌های روشن» تعریف شده بود و با اینکه همیشه سعی می‌کنم جوگیر نشوم، اما جوگیر هم شدم و همین جو در انتخابم و حضورم در «سایه روشن» تاثیر گذاشت. در برخی مواقع نیز شهودی تصمیم می‌گیرم و الان کمتر شده است، چون شهود تا یک جایی کار می‌کند و همه جا شهود کار نمی‌کند و خداوند عقل را به آدم داده است تا از آن استفاده کند و همین جور بیکار نماند. فضای فیلمبرداری، خانه سرد و دلگیری بود که تابلوهای نقاشی عجیبی بر دیوار آن نصب شده و فقط حیاطی بود که می‌شد در آن نفسی تازه کرد و به دلیل شرایط و ویژگی‌های فیلمنامه حال خوشی بر فضای فیلم حاکم نبود. از سوی دیگر قرار بود فیلمبرداری فیلم ظرف 25 روز به اتمام برسد، اما فیلمبرداری در عمل 70 روز به طول انجامید، به همین دلیل نتوانستم در فیلم‌های دیگری حضور پیدا کنم و اضطراب وضعیت تحصیلم را نیز داشتم، قرار بود که در فیلم‌های «جامه‌دران» و «تمشک» (سامان سالور) حضور داشته باشم که به دلیل طولانی شدن «سایه روشن» نشد؛ فیلمی بود که موقعی که سر کار بودم لذت نبردم، اما امیدوارم فیلم موفق و مطرحی شود که این همه ایده و سرمایه هدر نرود. نمی‌دانم، نمی‌دانم… ولی هنوز می‌بینم که با پیچیده‌گویی می‌خواهیم کودک پرفسور نمای وجودمان ابراز وجود کند و با این روش پیچیده خودمان را اثبات کنیم تا اینکه بخواهیم فیلمی بسازیم که درد و مساله‌مان باشد .

 • حضور در آثار کارگردانان معروف:

وی در آثار کارگردانان معروف و بزرگی چون مسعود کیمیایی، رخشان بنی اعتماد، کیومرث پور احمد و… بازی کرده است.
فروتن در میانسالی:

فکر می‌کنم در شروع کارم شهرت را دوست داشتم که بگذریم و به فکر اعتبار حرفه‌یی‌ام بودم و می‌خواستم جایگاهم را تثبیت کنم. در ادامه با خانم بنی‌اعتماد و آقای درویش همکاری کردم و همین طور گذشت و گذشت و زمان زیادی را برای به دست آوردن و حفظ جایگاه و اعتبار حرفه‌یی‌ام صرف کردم و لابه‌لای این کارها در فیلم‌هایی بازی کردم که فیلم‌های خوبی نبودند، اما به دلایلی کار کردم. تا اینکه هدف‌های جدیدی در مسیرم قرار گرفته است و در این دوره جدید دیگر اولویتم ظاهر کارم نیست که فقط با آدم‌های صاحب نام کار کنم، دوست دارم در کارهایی باشم که موثر هستند، حرف دارند و آدم‌ها را به خودشان نزدیک می‌کنند. این نگاه هم شامل زندگی شخصی و زندگی حرفه‌یی‌ام می‌شود. دوست دارم بیشتر بتوانم مسئولیت حقیقی خودم را پیدا کنم تا بدانم در این دنیا چه باید انجام دهم. فکر می‌کنم زمان زیادی گذشت تا به این نقطه برسم و دلایلش را می‌دانم. در گذشته کمتر روی خودم متمرکز بودم .اما به تمام آن سالها احترام می‌گذارم و خودم را سرزنش نمی‌کنم، فکر می‌کنم سفر روحی بوده که باید آنها را می‌گذراندم و امیدوارم صد درصد وجودم را زندگی کنم. این نوع از زندگی هم ساده و مشخص است: کمک کردن و حمایت از آدم‌های اطرافم. در حوزه سینما هم دوست دارم عرصه‌های جدیدی را تجربه کنم، مثلا بدم نمی‌آید در فیلم‌های طنز اجتماعی خوب بازی کنم. تا به حال فرصتش پیش نیامده و امیدوارم چنین امکانی ایجاد شود. می‌خواهم میانسالی زندگی‌ام دستاورد و نتیجه خوبی داشته باشد.

محمد رضا فروتن بیوگرافی محمد رضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت

محمد رضا فروتن بیوگرافی محمد رضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت

 • فروتن و دریافت جایزه:

دوست دارم جایزه بگیرم .این جایزه‌ها بخشی از زندگی است، مقطعی از یک دوران. جایزه یک شب است و باز زندگی ادامه دارد و باید درگیر اهداف مهم‌تری باشی و آنچه مهم است مسیر زندگی است و همه زندگی هم آن یک شب جایزه گرفتن نیست و نمی‌توانی به آن یک شب اکتفا کنی. مهم این است که چطور مسیر زندگی‌ات را به درستی طی کنی و آن کارهایی که دوست داری را انجام بدهی.

 • دنیای خوانندگی:

از دوران کودکی آ‌رزو و رویایش این بود که خواننده شود . جسته و گریخته به کلاس‌های آواز هم می‌رفت تا اینکه افشین یداللهی را دید و در مورد موسیقی صحبت کردند و او خیلی خوب حمایت کرد و دوست و رفیقش شد . در همین آشنایی و رفاقت جرقه کار موسیقی زده شد. افشین یداللهی، بابک زرین را معرفی کرد و ترانه‌ها از همان وقت شکل گرفت. سرانجام خواندن تیتراژ یک فیلم سینمایی به نام متروپل را تجربه کرد.

 • خوانندگی؛رویا یا آرزو:

رویاها از حقیقت وجودی ما می‌آیند و همه ما دوست داریم به جایی که می‌خواهیم برسیم و رشد کنیم و شکوفا شویم. بخش دیگری هم هست که آرزوهای ما است و از سر کمبودهای ما است. می‌دانم که بازیگر شدن از آرزوهای من بوده، ولی هنوز نمی‌دانم خواننده شدن رویای من بوده یا آرزوی من بوده، آیا کمبود من است یا ارتباطی با حقیقت وجودی من دارد که حرف و کار دارد در این دنیا، ولی هرچه جلوتر می‌آیم فکر می‌کنم رویای من بوده است، دوست دارم با موسیقی، آدم‌ها را به درون خودشان نزدیک کنم. منتها شعرهایی که قرار است انتخاب شود و حرف‌هایی که می‌خواهم بزنم می‌خواهم شعرها و حرف‌هایی باشد که زندگی و تجربه خودم باشد و این‌طور شاید تاثیرگذارتر باشد، البته در این بین، کلام، تاثیر فوق‌العاده‌ ای دارد،‌ جمله‌هایی که روی دیوارها و پل‌های شهر می‌بینیم که وقتی آن جمله‌ها را می‌خوانیم تازه می‌شویم. از میدان انقلاب رد می‌شدم و جمله‌ ای خواندم: «توی چاله شکست آدم‌هایی می افتند که یا تندرو هستند یا کندرو» خب جمله‌ قشنگی است و کیف کردم. کلام؛ مثل بذر است که می تواند در وجود ما رشد کند و ببالد و به هر حال آگاهی است. برای انتخاب شعرهایم در آلبوم موسیقی نیز چنین تصمیمی دارم.

 • محمدرضا فروتن و رشته ی روانشناسی:

رشته تحصیلی‌ام کمک بسیاری به من کرد تا در کارم موفق‌تر شوم، چراکه به این موضوع پی بردم: این، فقط جسم انسان نیست که باید تغذیه شود و نیاز به رسیدگی دارد بلکه روح انسان نیز نیاز به پرورش و تغذیه دارد؛ اغلب ما تمام توجه و تمرکزمان را معطوف به جسم و اتفاقات دنیای بیرون‌مان می‌کنیم و به دنیای درون‌مان کوچک‌ترین توجهی نمی‌کنیم که این، اشتباه است. مسلما همه ما انسان‌ها دوست داریم به بهترین نحو ممکن زندگی کنیم و یک زندگی‌ سرشار از شادی داشته باشیم، تمام این اتفاقات با رشته روان‌شناسی ممکن می‌شود و شرایطی را فراهم می‌کند که انسان درون‌گرا شود و تمام فکر و ذهنش به سمت خوبی‌ها و زیبایی‌های دنیای معنوی گرایش پیدا کند .

محمد رضا فروتن بیوگرافی محمد رضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت

محمد رضا فروتن بیوگرافی محمد رضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت

 • زندگی شخصی:

وی در سال 1380 با خانم سحر ابراهیمی ثابت ازدواج کرد.
اگر پدر شوم…

مطمئنا اگر خدا بخواهد و لیاقت آن را داشته باشم که فرزندی به من بدهد، سعی می‌کنم هیچ‌وقت مجبورش نکنم آن‌طور که خودم دوست دارم زندگی کند، علایقم را به او تحمیل نمی کنم، مثلا نمی‌گذارم، انتخاب رشته‌اش طبق میل من باشد ‌‌و به جای او، من تصمیم بگیرم! به ‌نظرم قشنگ‌ترین نکته زندگی یک انسان این است که بتواند آزادانه برای خودش تصمیم بگیرد و دنبال آنچه دوست دارد برود. تمام سعی من این است که بتوانم بچه‌ای را‌ وارد این دنیا کنم و البته در کنار تربیت درست و سالمش، اجازه دهم خودش برای خودش تصمیم بگیرد و دنبال علایقش برود، چون معتقدم تمام احساسات و علایقی که در وجود یک انسان هست، سرچشمه‌اش خداوند است و اوست که علایق یک انسان را در وجودش قرار می‌دهد .

 • تحصیلات و مدارک علمی:

فارغ التحصیل رشتهٔ روانشناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن

 • افتخارات:

کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از شانزدهمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم « مرسدس » – ۱۳۷۶
برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از هفدهمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم « قرمز » – ۱۳۷۷
برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد از بخش بین الملل بیست و چهارمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم « به آهستگی » – ۱۳۸۴
کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم «کنعان» – ۱۳۸۶
کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و هفتمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم «عیار ۱۴» – ۱۳۸۷
کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم “چهل سالگی” -۱۳۸۸
برنده تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد از سومین دوره جشن خانه سینما برای بازی در فیلم « قرمز » – ۱۳۷۸
کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد از چهارمین دوره جشن خانه سینما برای بازی در فیلم « زیر پوست شهر » – ۱۳۷۹
برنده تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد از پنجمین جشن خانه سینما برای بازی در فیلم « شب یلدا » – ۱۳۸۰
کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد از دهمین جشن خانه سینما برای بازی در فیلم « به آهستگی » – ۱۳۸۵
کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در یازدهمین جشن خانه سینما برای بازی در فیلم “اتوبوس شب” – ۱۳۸۶
کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد از چهاردهمین جشن خانه سینما برای فیلم “دیگری” – ۱۳۸۹
بهترین بازیگر نقش اول مرد سال به انتخاب نویسندگان و منتقدان برای بازی در فیلم « قرمز » – ۱۳۷۸
سومین بازیگر نقش اول مرد سال به انتخاب نویسندگان و منتقدان برای بازی در فیلم « زیر پوست شهر » – ۱۳۷۹
بهترین بازیگر نقش اول مرد سال به انتخاب نویسندگان و منتقدان برای بازی در فیلم « شب یلدا » – ۱۳۸۰
کاندید بهترین بازیگر نقش اول مرد در دومین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی برای بازی در فیلم “کنعان” – ۱۳۸۷
برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از سومین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی برای بازی در فیلم “عیار ۱۴” – ۱۳۸۸
برنده جایزه حافظ بهترین بازیگر نقش اول مرد از پنجمین جشن دنیای تصویر برای بازی در فیلم شب یلدا

محمد رضا فروتن بیوگرافی محمد رضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت

محمد رضا فروتن بیوگرافی محمد رضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت

 • آثار :
  سینمایی:

هدف
آخرین بندر
فاتح
ماه و خورشید
مرسدس
فریاد
دو زن
قرمز
زیر پوست شهر
اعتراض
متولد ماه مهر
شب یلدا
رقص با رویا
ملاقات با طوطی
بر باد رفته
سربازهای جمعه
هشت‌پا
مجردها
باغ‌های کندلوس
بازنده
به ‌آهستگی
نوک برج
وقتی همه خواب بودند
خاک سرد
اتوبوس شب
حس پنهان
کنعان
زن دوم
پای پیاده
محاکمه در خیابان
پستچی سه بار در نمی‌زند
شبانه‌روز
می زاک
عیار ۱۴
دعوت
چهل سالگی
دیگری
دموکراسی تو روز روشن
خیابان‌های آرام
بی خداحافظی
قصه‌ها
پیمان
هیچ کجا هیچ‌کس
دلتنگی‌های عاشقانه
متروپل
طبقه حساس
سایه روشن

محمد رضا فروتن بیوگرافی محمد رضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت

محمد رضا فروتن بیوگرافی محمد رضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت

 • تلویزیونی:

چشم آفتاب
ذهن برتر
۵:۲۸
خرده جنایت‌های زن و شوهری

 • سریال ها:

فیلم مسابقه رالی ایرانی
سرزمین کهن
از یاد رفته

 • نقل قول و خاطرات:

محمدرضا فروتن:
وقتی سنم پایین‌تر بود، در فیلم‌ها پیرم می‌کردند که مرد بالای 40 سال باشم، مزه‌اش به اینکه وقتی مرا در خیابان می‌بینند می‌گویند «اِ جوون‌تر از فیلم‌هایت هستی»
ممنون رنج‌ها و دردهای زندگی‌ام هستم. ممنون آن اتفاقاتی هستم که خیلی ناگوار بود، ولی چقدر خوب شد که اتفاق افتاد، ممنون آتشی هستم که در زندگی‌ام بود و از دلش رد شدم، مرا سوزاند و پخته کرد، همه آنها را خیلی دوست دارم.
دوست دارم خودم را نبینم و اگر مسیری هست و قرار است همه با هم این مسیر را ادامه بدهیم، امیدوارم همه برای وجودشان احترام و ارزش قایل باشند و بدانند که برای رشد به دنیا آمده‌اند، نه اینکه صاف بیایند و صاف بروند و باید بدانیم برای چه به دنیا آمده‌ایم. امیدوارم گول خستگی ذهن‌مان را نخوریم، بلکه پر از عشق و امید باشیم و بترکونیم…
معتقدم این زندگی است که انسان‌ها را به سمت‌وسوهای مختلف می‌کشاند و قسمت آدم‌ها را خودشان رقم نمی‌زنند

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*