متن درباره رنج و سختی

سختی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹-۰۶-۱۵
755 بازدید
زمان مطالعه: 10 دقیقه

متن درباره رنج و سختی در این مطلب از باشگاه خبرنگاران اولی ها جملات انگیزشی و مثبت و هم جملات غم انگیز و ناراحت کننده در مورد رنج و سختی […]


متن درباره رنج و سختی

در این مطلب از باشگاه خبرنگاران اولی ها جملات انگیزشی و مثبت و هم جملات غم انگیز و ناراحت کننده در مورد رنج و سختی آماده کردیم. با ما همراه باشید .

همه چیز به دیدگاه ما آدما برمیگیرده. یکی اسم رنج و سختی رو فرصتی برای پیشرفت میذاره و یکی هم اسمش رو توقف و مرگ میذاره. همیشه تلاشت بر این باشه که اتفاقات رو از دید مثبت نگاه کنی.

ما به این دنیا اومدیم تا تجربه کنیم. ما نیومدیم که از همون اول خوشبخت باشیم یا هر چی میخوایم داشته باشیم، ما اومدیم تا اونها رو بسازیم. این کار رو هم فقط با تجربه هست که میتونیم انجام بدیم. پس اگه رنج و سختی ای پیش روته، به جای فرار از اون سعی کن تجربه اش کنی. اینجوری فرد پخته تری میشه و فرمول ساختن خوشبختی رو یاد میگیری.

اگه نخوای تغییر کنی، دنیا بهت دلیل بیشتری برای بدبخت بودن میده. اون این کار رو با افزایش رنج و سختی هات در زندگی انجام میده و تا جایی پیش میره که تو هر روز نسبت به دیروز احساس بدبختی بیشتری بکنی. راز رسیدنت به خوشبختی، تغییر و تحوله! پس تغییر کن.

جواهری که میبینی اینقدر زیبا شده، سختی های زیادی رو گذرونده. اون از یک سنگ اونقدر تراش خورده و روش کار شده تا بالاخره به چیزی که میبینی تبدیل شده. اگه میخوای تبدیل به جواهر زندگیت بشی، پس از رو به رو شدن با تراش ها نترس. مطمئن باش بعد از تموم اونها، زیباییه که انتظارت رو میکشه.

یکی از دلایلی که هر روز سختی بیشتری نسبت به دیروز میکشیم واژه غیر ممکنه. غیر ممکنه که موفق بشم، غیر ممکنه به دستش بیارم، غیر ممکنه اون چیزی که میخوام بشه و هزارتا غیر ممکن دیگه. اگه آدم چیزهایی که میخواد رو ممکن تصور کنه، اون موقع هر اتفاقی پیش بیاد، براش معنی رنج و سختی رو نداره بلکه معنی این اتفاق برای اون فرصتیه که اومده تا اونو به خواسته اش نزدیک تر کنه. غیر ممکن های زندگیت رو از بین ببر و ممکن ها رو جایگزینشون کن.

آدم توی دنیا وقتی به رنج و سختی میفته که به چالشی فراتر از حد توانش برخورد کنه. به جای این که از زمین و زمان شاکی باشی که چرا این اتفاق برات افتاده، توانایی هات رو بیشتر کن.

این دنیا یه رسمی داره، رسمش اینه که اگه برای موفقیت خودت رنج و سختی رو تحمل نکنی، مجبوری برای موفق شدن دیگران رنج و سختی بکشی. در هر صورت برای ادامه زندگی مجبوری که دست به یک کاری بزنی پس چه خوبه که اون کار به جای دیگران برای خودت باشه.

توی دنیا دو دسته آدم داریم. دسته اول اونایین که وقتی به دیوار بر میخورن، متوقف میشن و میگن دیگه آخر راهه، دسته دوم هم اونایین که دیوار رو میبینن و براش نردبونی میسازن تا از روش رد بشن. اگه به رنج و سختی برخورد کردی، به جای متوقف شدن به دنبال راهی باش تا از اونها بگذری.

آدم وقتی درخواستی از دنیا داره، در قبالش باید هزینه اش رو هم پرداخت کنه. این دنیا چیزی مجانی به آدما نمیده. میدونی بد ماجرا کجاست؟ دنیا یه فروشنده بدخلقه که هیچ جوره تخفیف نمیده. پس رنج و سختی هایی که میکشی هزینه ای هست که باید برای خواسته ات بپردازی. به جای گلایه از دنیا که این چیه و چرا من باید بپردازمش، فقط تحمل کن و ازشون رد شو. دنیا وقتی ببینی هر هزینه ای برای خواسته هات میپردازی، بهای بیشتری بهت میده.

بعد از تموم کارهای خوبی که در حق دنیا میکنی، دنیا با یه چیز خوب جوابتو میده. اون چیز رنج و سختی بیشتره. تو زندگیم یاد گرفتم هیچ کاری برای این دنیا نکنم چون قدرنشناسی تو ذات دنیاست.

همه می گویند دنیا را چه دیده ای؟ شاید روزی رنج های تو هم به پایان رسید. باید بگویم که رنج های من فقط روزی به پایان میرسند که دنیا هم به پایان برسد. رنج اصلی من، بودن در دنیاست.

دنیا مرا به مسابقه ای دعوت کرد. احساس کردم مسابقه ای دوستانه است، برای همین کوتاه آمدم تا او برنده شود. اما دیدم رقابت دنیا با من، رقابت و مسابقه ای دوستانه نبود! اون برنده بازی شد و مجازات بازنده، رنجی و عذابی بود که قرار بود برنده برای همیشه به جانش بیندازد.

دلم از دنیا نگرفته. به هر حال اونم وظیفه اش رنج و سختی دادن به منه. دلم از خدایی گرفته که این وظیفه رو بر عهده دنیا گذاشته.

رنجی هم داریم به نام رنج دنیا که هیچوقت تمام نمی شود.

رنجی داریم که حتی در خوشحالی ها و شادی هایت هم خودش را نشان می دهد. نام این رنج، رنج زندگیست. زندگی در دنیایی که گویی هیچوقت قرار نیست تمام شود.

اگه نخوای تغییر کنی، اگه شرایط و اوضاع رو همینطور که هست قبول کنی، نباید توقع داشته باشی که رنج و سختی هات تموم بشن. کارهای مشخص، نتایجی مشخص هم دارن. اگه میخوای نتیجه تغییر کنه، پس تغییراتی در سبک زندگیت به وجود بیار.

هر روزی که به نظرت وحشتناک بود، کلی استرس داشتی و به سختی افتاده بودی، این رو بدون که فردایی هم هست و قرار نیست همیشه زندگی همینطور باشه. آدمی قویه که به امید فردایی زیبا، در برابر تمام رنج و سختی ها ایستادگی کنه.

رفاه و آسایش قدرتت رو افزایش نمیدن. اگه بخوای قوی تر بشی، باید گریبانگیر چالش های مختلف زندگیت شده و با سختی هاش رو به رو بشی. اینجوری با هر بار رو به رو شدن با این چالش ها، یک منِ قوی تر به وجود خواهی آورد.

توی زندگی رنج و سختی طبیعیه و چیزی که واقعا جای تعجب داره، اینه که آدما هیچوقت با اونها کنار نمیان.

دنیای جالبی داریم. وقتی حرف از بدبختیه، همه میخوان به هم ثابت کنن که توی زندگی رنج و سختی بیشتری نسبت به دیگران میکشن. انگار آدما میخوان توی بدبخت شدن از هم سبقت بگیرن. اما هیچکس نیست که مسیر تازه ای رو شروع کنه! تو اون کسی باش که به عنوان اولین نفر قدم در یک مسیر تازه میذاره.

هر وقت تو زندگیت رنج و سختی ها فشار آوردن، به خودت آفرین بگو چون اونقدر قوی بودی که دنیا زورش بهت نرسید و این بار بیشتر زور میزنه.

سختی و رنج میتونه آزمایش باشه! آزمایشی که زندگیت ازت میگیره تا بفهمی چند مرده حلاجی. تو این آزمون قوی عمل کن و به هیچ وجه پا پس نکش. مطمئن باشه اگه قبول بشی، زندگی ثمره ای فراتر از اون چیزی که فکرش رو میکنی بهت میده.

توی آدمای موفق، همه کسی رو میبینن که در زندگیش به خواسته اش رسیده اما هیچکس حاضر نیست اون کسی که مدت ها درگیر رنج و سختی بوده تا خواسته اش برآورده بشه رو ببینه.

هیچوقت اسم تلاش هایی که تو زندگیت میکنی رو رنج و سختی نذار. وقتی از صفات منفی استفاده میکنی، به همراه این صفات ناتوانی و ناامیدی هم وارد زندگیت میشه.

از این به بعد تو زندگیت به جای صفات منفی از واژه های مثبت استفاده کن تا نتایجش رو ببینی. مثل به جای اینکه بگی سختی و رنج زیادی میکشم بگو اونقدر صبر و تحمل دارم که هیچ چیز نمیتونه منو از پا در بیاره یا مثلا به جای اینکه بگی هر کاری میکنم درست نمیشه بگو من آدم تلاشگری هستم و برای خواسته ام هر کاری رو انجام میدم. وقتی تعریفا متفاوت باشه، نتایج هم به مرور زمان متفاوت میشه.

واسه زندگیت ارزش قائل باش و آدمای شکست خورده رو از اون دور کن. آدمی که هر روزش رنج و سختیه و دائم از این مسائل حرف میزنه، یک سم قویه و از پا درت میاده. این افراد رو از خودت دور کن تا امید بیشتری داشته باشی.

توی دوئل با زندگی، هیچوقت تلاشی نکردم. چون حتی اگه دنیا تلاشم نکنه، برنده میشه. وقتی خدا پشت دنیاست که با رنج و سختی هاش منو از پا در بیاره، هیچ شانسی برای برنده شدن ندارم.

خدایا، زندگی کردن تو این دنیا رو به اندازه کافی با تموم رنج و سختی هاش تحمل کردم. وقتش نشده زندگی تو دنیای دیگه رو تجربه کنم؟ خسته شدم از این دنیا، از همه سختی هاش و همه شکست هاش. توی دنیای دیگه هر چی برام پیش بیاد، از رنج هایی که الان میکشم بهتره.

خسته ام از زندگی، زندگی ای که برام جز رنج معنای دیگه ای نداشت. گاهی با خودم فکر میکنم پایان دادن به زندگیم یعنی پایان دادن به همه رنج هام.

دنبال هیچ راهی برای خوشبختی نباش. زندگی و دنیا با هم دست به یکی کردن که تا وقتی رنج و سختی هاشون تموم نشده، درِ خزانه خوشبختی ها رو باز نکنن. تمام تلاش تو منجر به رنج و سختی بیشتر میشه! حالا دیگه خود دانی.

جملات در مورد رنج و سختی دوری

فقط وقتی رنج دوریش آسون میشه که بفهمی تو قلبش جا داری. اینجوری هر چقدر هم که ازش فاصله داشته باشی، باز به هم نزدیکین.

دنیا هر بار به واسطه چیزی مرا می سنجد و این بار هم آزمونش غم دوریست. این غم را هم به جان میخرم و با رنج دوری کنار می آیم چون می دانم در پی این سنجش، خودم هستم که قوی تر میشوم.

وقتی نمی توانی دوباره کنار کسی باشی، برای به او رسیدن تقلا نکن. هر چقدر تقلا کنی، دنیا رنج بیشتری به جانت می اندازد. این رسم دنیاست و با رسم دنیا بازی کردن یعنی بازی کردن با دم شیر.

دوری را می توان با کنار آمدن ساده کرد. اما ما آدم ها دوست داریم با افرادی که از دست داده ایم همیشه در خاطرات مان زندگی کنیم و اینگونه رنج بکشیم. برای همین هیچ وقت لذت زندگی الانی که داریم را نخواهیم چشید.

وقتی ازت دور میشه و میره، غمی به جونت میفته که اندازه تموم عالم بزرگه. این غم اونقدر به رنج و سختی میندازت که تمام غم های دیگه ات رو فراموش میکنی. کاش اصلا این غم نبود چون زندگی رو مثل چوبی که آتش گرفته، کم کم تبدیل به خاکستر میکنه.

وقتی نیستی، چشام بیشتر از قلبم رنج میکشن! چون به هر حال تو توی قلبمی و قلبم تو رو داره اما چشام نه دیگه تو رو میبینن و نه دیگه حضورت رو احساس میکنن.

اینکه ازم فاصله گرفتی و دوری شدی، دوستش داشتنم رو کم نمیکنه، دلتنگی و رنج کشیدنم رو بیشتر میکنه.

هر جای دنیا که رفتی، بدون یکی هست که از دوریت رنج میکشه، دنیا بدون تو براش جهنمه و وقتی باهاش بودی بهشت رو تجربه کرد. هیچوقت احساس پوچی و تنهایی نکن چون تو خودت دلیلی برای پوچ نبودن اون یه نفری، دلیلی برای بیرون اومدنش از کنج تنهایی هاشی.

دوری رو میشه تحمل کرد اما زخم زبون رو نه. اگه از پیشم میری، برو اما حرفی نزن. شاید حتی حرف عاشقانه بزنی اما همین حرف عاشقانه ات هم برای من مثل زخم زبونه، زخمی که بهم هر بار نبودنت رو یادآوری میکنه. این حرف ها تو یاد و خاطرم ثبت میشه و برای همیشه منو میرنجونه. اگه میخوای بری، بی صدا برو.

دور بودن از کسی که دوستش داری خودش سخته اما اینکه بدونی دیگه قرار نیست پیشت برگرده از همه سخت تره.

شاید هم برای اشک هایم دوریت را بهانه میکنم. دنیا آنقدر به جانم سختی انداخته که دلیل اشک هایم را نمی دانم.

شاید اشک هایم برای رنج و سختی زمانه است نه رنج دوری تو. اما اگر برای سختی زمانه باشد، باز هم به تو ختم میشود. چون همین زمانه بود که تو را به من داد و باز از من گرفت.

غروب فقط مال خورشید نیست، وقتی که ازم دور شدی قلب منم غروب کرد. با هر قدم که ازم فاصله میگرفتی، غروب قلبم هم بیشتر میشد. همین غروبه که دائم بهم رنج دوریت رو یادآوری میکنه.

الفبای زندگی من ف، الف، ص، ل، ه شده. همه این حروف را کنار هم بگذاری، فاصله را تشکیل می دهند. فاصله از تویی که دیگر کنارم نیستی و رنج دوریت مرا از درون هزار تکه میکند.

نوعی موریانه هست که به جون خونه های فرسوده میفته، نوعی موریانه هم هست که به جون آدم های فرسوده میفته. الان موریانه های دسته دوم به جون من افتادن. میدونی از کی وارد بدنم شدن؟ از وقتی رفتی و تنهام گذاشتی. اسم دیگه این موریانه ها همون رنج و غم دوری توئه.

پاسخی بگذارید