خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶
خانه » اخبار ستارگان » لولا آلائو بازیگر زن نالیوود مسلمان شد + عکس
لولا آلائو بازیگر زن نالیوود مسلمان شد + عکس

لولا آلائو بازیگر زن نالیوود مسلمان شد + عکس

لولا آلائو بازیگر زن نالیوود مسلمان شد لولا آلائو Lola Alao بازیگر زن معروف کشور نیجریه و سینمای نالیوود مسلمان شد

مسلمان شدن بازیگر زن نالیوود

لولا آلائو

لولا آلائو Lola Alao بازیگر زن نیجریه ای که در سینمای نالیوود جزو بازیگران مشهور به شمار می آید با انتشار عکس با حجاب خود و همچنین سلام به مسلمانان ، مسلمان شدن خود را اعلام کرد .

آدپوجو یوسف که گفته می‌شود معلم او باشد،  در صفحه فیس بوک خود نوشت: خدا را شکر! بیایید با من همراه شده و به لولا آلائو تبریک بگوییم. او شهادتین را گفته است. باشد که خداوند درک درست اسلام را به او بیاموزد ، و او را در ایمان جدید خود اسلام پایدار دارد. آمین»

هرچند این هنرپیشه 45 ساله نیجریه‌ای رسما گرویدن به دین اسلام را اعلام نکرده اما تصاویر او با حجاب اسلامی در شبکه‌های اینترنتی منتشر شده و آخرین پست صفحه اینستاگرام او نیز با سلام اسلامی همراه می‌باشد و می‌نویسد: باشد که خداوند در ادامه به شما برکت دهد و آنچه را که قلب‌تان خواستار آن است به شما اعطا کند. ان شاء الله.

مسلمان شدن لولا آلائو

مسلمان شدن لولا آلائو

  • آلائو نخستین هنرپیشه نالیوودی نیست که به دین اسلام می‌گرود.

لیزی آنجورین نیز که نام او پیش از گرویدن به اسلام الیزابت بوده دیگر هنرپیشه نالیوودی است که به اسلام گروید و به سفر حج مشرف شد. فتحیه بالوگون نیز به دین اسلام گروید. فتحیه هم مانند آلائو پیش از اسلام آوردن و سفر حج، مسیحی بوده است.

نیجریه یکی از مذهبی‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود که ملت آن به دو دسته مسلمانان در شمال و مسیحیان در جنوب تقسیم شده‌اند. مسلمانان و مسیحیان به ترتیب 55% و 40% جمعیت 140 میلیونی نیجریه را تشکیل می‌دهند که در بیشتر مواقع با صلح در کنار همدیگر زندگی کرده‌اند، با این حال تنش‌های مذهبی و قومیتی در این مناطق خصوصا بر سر مراتع و زمین‌های حاصلخیز وجود داشته است

حضور مشکوک نیروهای بوکوحرام که به صورت مستقیم و غیر مستقیم مورد حمایت رژیم صهیونیستی و سعودی ها هستند، امنیت و وفاق ملی در نیجریه را به مخاطره انداخته است.

برخوردهای خشن و غیرانسانی با شیعیان این کشور از جمله فاجعه زاریا که سال گذشته در نیجریه رخ داد از دیگر مخاطرات نیجریه به شمار می رود.


1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره اولین امتیاز را ثبت کنید
Loading...
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
Facebook | Instagram | Pinterest | Google+ | Twitter