خلاصه داستان قسمت نهم سریال آقازاده

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹-۰۶-۱۶
7547 بازدید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

خلاصه داستان قسمت نهم سریال آقازاده در این مطلب از سایت اولی ها خلاصه داستان قسمت نهم سریال آقازاده را مطالعه می فرمایید . سریال آقازاده مجموعه‌ ای به‌ صورت […]


خلاصه داستان قسمت نهم سریال آقازاده

در این مطلب از سایت اولی ها خلاصه داستان قسمت نهم سریال آقازاده را مطالعه می فرمایید . سریال آقازاده مجموعه‌ ای به‌ صورت نمایش خانگی به کارگردانی بهرنگ توفیقی ، تهیه‌کنندگی و نویسندگی حامد عنقا است. فیلم‌ برداری این مجموعه از سال ۱۳۹۸ آغاز شد و پخش آن از روز جمعه ۶ تیرماه ۱۳۹۹ در شبکۀ نمایش خانگی انجام شد.

قسمت نهم سریال آقازاده – خلاصه داستان قسمت نهم سریال آقازاده

در قسمت قبل دیدیم که حرف‌های راضیه در حرم روی حامد تاثیر گذاشت. با برگشتن راضیه به هتل حامد رفتاری ملایم‌تر از چند روز گذشته را با او پیش گرفت و از او خواست که هر آن چه در گذشته بر او گذشته را برایش تعریف کند.
یک سال قبل وقتی نیما و پدرش به فکر رسیدن به وزارت و معاملات کلان، از دور خارج کردن رقبا و همچنین آن چه به قول خودشان تدارک سور و سات انتخابات می‌گفتند، بودند این راضیه بود که در لباس و نقش مانلی برای نیما حکم شاه ماهی را داشت و پرونده سازی‌ها و باج گیری‌های نیما را پیش می‌برد.
راضیه که همین شب گذشته هم با نیما ملاقات داشته و در جریان دزدی کیف و مدارک هم بوده است با تعریف کردن بخشی از گذشته اش دوباره در دل حامد ساده دل جا باز می‌کند و حامد به راحتی او را می‌بخشد.
در هفته‌ی گذشته در فضای مجازی صحبت‌های تازه‌ای در باب شباهت برخی کاراکتر‌های سریال آقازاده با شخصیت‌های واقعی در جریان بود تا جایی که وکیل خانواده محمد علی نجفی نیز به برخی شایعات پاسخ داد و اعلام کرد که تاکنون شباهتی که موجب هتک حرمت موکلش شود در سریال دیده نشده است، اما اگر در قسمت‌های آینده بخش‌هایی از سریال به شکلی منتشر شود که زندگی و حیثیت خانوادگی موکلش را تحت تاثیر قرار دهد حتما پیگیری قضایی صورت خواهد گرفت.
اما آقازاده هوشمندانه‌تر از این حرف‌ها طراحی شده است. کاراکتر‌های این سریال با ترکیب شخصیت‌های مختلف طراحی شده اند و به جز طعنه‌های جور و واجوری که به دنیای واقعی می‌زنند به شکل مستقیم کسی را هدف قرار نمی‌دهند. نمونه‌ی آن نیز ماجرای اسلحه‌ی دکتر بحری در این قسمت که اشاره می‌کند مدتی است دیگر مجوز حمل آن را ندارد.
از دیگر نکات برجسته‌ی این قسمت نیز می‌توان به گفت و گوی طولانی و سیاسی کاراکتر دکتر بحری و حاج حسن اشاره کرد. حاج حسن از شخصیت‌های مرموز داستان است که نفوذی بسیار زیاد در عرصه‌های گوناگون دارد و شخصیتی مانند دکتر بحری بدون اجازه‌ی او آب نمی‌خورد.
مشخص نیست که چنین سکانس‌ها و چنین شخصیت‌هایی در جهت مرعوب کردن مخاطبان از فضای سیاسی و دلزده کردن آن‌ها از کنش سیاسی تعریف شده اند و یا قصد تهییج مخاطبان برای ایجاد تغییر را دارند. البته با توجه سبقه‌ی کسانی که سازندگان این سریال هستند و پشت آن، بیشتر احتمال اول به واقعیت نزدیک به نظر می‌رسد. چرا که جناح آن‌ها همواره در زمانه‌ی ترس و در لاک افسردگی رفتن جامعه به خواسته هایش رسیده است و در کارنامه اش نشان داده است از ایجاد این رعب هیچ عبایی ندارد.
نظرات

تاریخ: 21/11/1398
پاسخ

همچنین بخوانید

هم اکنون دیگران می خوانند

آزاده نامداری در شب عاشورا، شام غریبان امام حسین (ع) + تصاویر
کشف آب و امکان سکونت در کره ماه
عکس جدید زیبا بروفه و همسرش پیام صابری در 1396
عکس جدید مریم معصومی با ماشین گران قیمت
تعبیر خواب مسح کردن معنای مسح کردن در خواب معبران
اس ام اس شهادت امام محمد باقر (ع)
محمدرضا شجریان در حال بازی والیبال / عکس
پدر و مادر یاسین رامین همسر مهناز افشار / عکس
ارزش میشل اوباما از دید مجله داعش
مهدی رحمتی در لیست فروش استقلال قرار گرفت !!!