خوش آمدید - امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
خانه » تفریح و سرگرمی » قانون های عجیب در چند کشور دنیا
قانون های عجیب در چند کشور دنیا

قانون های عجیب در چند کشور دنیا

قانون های عجیب در چند کشور دنیا

در برخی از کشورها قوانین عجیبی وجود دارد که بهتر است با آن آشنا شوید.

وقتی به کشورهای مختلف سفر می‌‏کنید از آداب و سنت‎های آن‌ها بی‎خبر هستید و این موضوع بسیار طبیعی است. اما برخی قوانین هستند که مربوط به شهر یا کشوری خاص هستند و رعایت‌شان واجب است. در زیر شما را با بعضی از این قوانین عجیب آشنا می‏کنیم:

  •  استنشاق ویکس/ ژاپن

در ژاپن داروهای مشکلات سینوسی و آلرژیک که شامل «سودوافدرین» هستند، مانند رایحه ویکس که خیلی‌ها آن را استنشاق می‎کنند، ممنوع هستند. این کشور قانونی برای ممنوعیت مواد مخدر تحریک کننده دارد و این ماده هم شامل این مواد می‏شود.

  • خوردن خوراکی روی پله کلیسا/ ایتالیا

در ایتالیا باید مراقب باشید که کجا برای استراحت می‎نشینید و کجا خوراکی‎هایتان را میل می‎کنید. در ایتالیا و مخصوصا فلورانس نباید روی پله‎های کلیسا یا در محوطه آن چیزی خورد یا نوشید.

  • دانه دادن به کبوترها/ سان فرانسیسکو – آمریکا

در خیابان‎‌های سان‏فرانسیسکو هرگز سعی نکنید به کبوترها دانه بدهید. این شهر که با پل گلدن گیت مشهور است کبوترهای زیادی دارد. اما ممکن است بیماری‌‎هایی از طریق آن‌ها به انسان‌ها منتقل شود. جریمه غذا دادن به آن‌ها در این شهر بسیار هنگفت است.

  • همراه داشتن انجیل/ مالدیو

در مالدیو به همراه داشتن هر نشانه‎ای از هریک از ادیان به غیر از اسلام ممنوع است. همچنین وارد کردن انجیل به این کشور جرم محسوب می‏شود. وقتی به این کشور سفر می‏کنید هرگز نباید کتاب مقدستان را همراه داشته باشید.

  • عکاسی در فرودگاه/ قزاقستان

این که آخرین لحظه و قبل از سوار شدن به هواپیما سلفی بگیرید و آن را در شبکه‎های اجتماعی منتشر کنید بین مردم بسیار رایج شده است. اما در قزاقستان عکاسی در فرودگاه یا در اطراف آن ممنوع است. همچنین عکاسی از ارتش یا ساختمان‌‎های دولتی هم ممنوع است.

  • جویدن آدامس/ سنگاپور

در سنگاپور قوانین ضد استعمال دخانیات بسیار جدی هستند و هرگز نباید هیچ نوع دخانیاتی را در خیابان، اماکن عمومی و … مصرف کرد. اما عجیب این است که با آدامس هم مثل دخانیات رفتار می‏شود و مصرف آن در حین رانندگی و در اماکان عمومی جریمه سنگینی دارد.

  • پول خرد/ کانادا

طبق قانون کشور کانادا شاید لازم باشد برای خرید کردن به صورت نقدی از اسکناس‎هایتان به اضافه چند سکه استفاده کنید. اما این که سکه‎هایتان را جمع کنید و با آن خرید کنید غیر قانونی است. یعنی شما نمی‏‎توانید بیشتر از ۲۵ سنت به فروشگاه‎ها سکه بدهید یا برای مثال یک جنس را با چندین سکه بخرید.

شارژ همراه اول رایگان

 

شارژ ایرانسل رایگان

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی و مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است