فیلم های سینمایی الهام بخش برای روزهای سخت زندگی

فیلم های سینمایی الهام بخش برای روزهای سخت زندگی: اگر نگاهی به سایت‌های مختص فیلم و سینما داشته باشیم با لیست‌های متفاوتی از فیلم‌های انگیزشی مواجه می‌شویم که هر کدام بر طبق معیاری لیست خود را نظم داده‌اند؛ موضوعات خانوادگی، موفقیت در کسب و کار، مشکلات زندگی شخصی و یا استقامت در برابر مشکلات غیر قابل پیش‌بینی زندگی جزو این معیارها هستند.

 در این مطلب در “اولی ها” تلاش کردیم لیستی از فیلم‌هایی ارائه کنیم که هر یک در جنبه‌ای متفاوت از زندگی، گذر از روزهای سخت زندگی را برایمان آسان‌تر می‌کنند. 

۱- لیگی از آن خودشان

این فیلم روایتی است از اولین لیگ بیس‌بال زنان در زمان جنگ جهانی دوم که توسط شرکت‌های حامی ورزش بیس‌بال برگزار شد تا از ضررهای مالی تعطیلی لیگ مردان به دلیل حضور آنان در جبهه‌های جنگ جلوگیری شود اما حضور درخشان زنان با وجود تمام مشکلات و ناگواری‌های جنگ باعث شد این لیگ علی‌رغم مخالفت‌ها پس از اتمام جنگ نیز به مسیر خود ادامه دهد.

۲- کلوپ صبحانه

این فیلم که جزو کلاسیک‌های مدرسه‌ای معروف سینماست داستان پنج دانش‌آموز دبیرستانی را روایت می‌کند که هر یک به دلیلی مجبور شده‌اند به‌عنوان تنبیه، تعطیلی آخر هفته‌ی خود را در مدرسه بگذرانند. این دانش‌آموزان هر یک از قشری متفاوت هستند و شناخت چندانی از هم ندارند اما با گذراندن این آخر هفته در کنار هم متوجه می‌شوند هر یک به‌گونه‌ای با مشکلات دوران نوجوانی خود دست‌وپنجه نرم می‌کنند و به درک جدیدی از زندگی یکدیگر می‌رسند.

۳- زندگی پنهان والتر میتی

والتر میتی که بن استیلر نقش او را بازی می‌کند در بخش ظهور عکس در مجله‌ی لایف کار می‌کند. او زندگی روزمره‌ی به‌ظاهر خسته‌کننده‌ای دارد و بیش‌تر روز را به خیال بافتن در مورد یک زندگی پرهیجان می‌گذراند اما با مفقود شدن آخرین عکس یکی از خبرنگاران مشهور این مجله تغییراتی غیر قابل پیش‌بینی در زندگی والتر اتفاق می‌افتد که نگرش او را به زندگی خود نیز تغییر می‌دهد.

۴- پای چپ من

این فیلم داستانی واقعی از زندگی کرسیتی براون است که با فلج نخاعی دست‌وپنجه نرم می‌کند. او که از خانواده‌ای تقریباً محروم در ایرلند است فقط کنترل پای چپ خود را دارد. با تمام دشواری‌ها براون با پای چپ خود از طریق نویسندگی و نقاشی به شهرت می‌رسد. دنیل دی لوئیس برای بازی در این فیلم جایزه‌ی اسکار را از آن خود کرد.

۵- امپراتوری خورشید

در این فیلم کریستین بیل نقش نوجوانی به نام جیمی گراهام را بازی می‌کند که اهل کشور انگلیس است اما در شانگهای زندگی می‌کند. با حمله‌ی ژاپن به چین جیمی که از خانواده‌اش جدا مانده مجبور به زندگی در اردوگاه اسرا همراه با دیگر اسیران اروپایی و آمریکایی می‌شود و با وجود تمام سختی‌ها خود را با مشکلات وفق می‌دهد. کریستین بیل در این فیلم نشان داد که از کودکی ویژگی‌های یک ستاره‌ی سینما را در بازی خود دارد.

۶-نوادگان

این فیلم خانوادگی زندگی خانواده‌ای ثروتمند در هاوایی را نشان می‌دهد که با تصادف ناگهانی مادر خانواده در یک حادثه‌ی اسکی روی آب و به کما رفتن او دستخوش تغییرات فراوانی می‌شود. دو فرزند دختر این خانواده اسکاتی و الکساندرا که قبل از این حادثه بیش‌تر زمان خود را با مادرشان می‌گذراندند پس از این حادثه به پدرشان نزدیک‌تر می‌شوند و سعی می‌کنند در گذر از این واقعه‌ی ناگوار در کنار هم باشند. تفاوت طرز تفکر بین نسل‌ها و روابط پدر و فرزندی یکی از موضوعات محوری در این فیلم است که کارگردان آن را به خوبی از چند زاویه و از دیدگاه چند نسل متفاوت به نمایش می گذارد.

۷- ویل هانتینگ خوب

این فیلم که جوایز زیادی را از آن خود کرد کاری مشترک از مت دیمون و بن افلک بود که این دو را به دنیای سینما به‌عنوان فیلم‌سازان و بازیگرانی باانگیزه معرفی کرد. در این فیلم ویل هانتینگ با بازی مت دیمون جوانی فوق‌العاده بااستعداد در رشته‌ی ریاضی است که به دلیل مشکلاتش در زندگی از تحصیلات مناسبی بهره‌مند نشده و درواقع نظافتچی دانشگاه است. ویل با کمک روانشناسی که رابین ویلیامز نقش او را به هنرمندی بازی کرده موفق می‌شود به آنچه از ابتدا شایسته‌اش بود برسد.

منطبق با کلید واژه: فرهنگ و هنرفیلم