خانه » فرهنگ و هنر » پخش فیلم مشکل گیتی به علت تبلیغ در شبکه جم متوقف شد + عکس

پخش فیلم مشکل گیتی به علت تبلیغ در شبکه جم متوقف شد + عکس

پخش فیلم مشکل گیتی به علت تبلیغ در شبکه جم متوقف شد فیلم سینمایی مشکل گیتی به علت تبلیغ در شبکه ماهواره ای Gem از پرده سینماها پایین کشیده شد .

در پی هشدارهایی برای برخورد با تبلیغ در شبکه جم فیلم سینمایی مشکل گیتی به علت تبلیغ در شبکه ماهواره ای ممنوع پخش شد .

فیلم مشکل گیتی

فیلم مشکل گیتی

فیلم مشکل گیتی که به جای فیلم سه بیگانه در سرزمین ناشناخته قرار بود در سینماهای ایران اکران شود به علت تبلیغات تیزر فیلم در شبکه جم از پرده سینماها پایین کشیده شد .

تبلیغ مشکل گیتی در شبکه جم در حالی انجام میشد که بارها به فیلمسازان در مورد دادن تبلیغات به شبکه ماهواره ای جم هشدار داده شده بود .

مشکل گیتی با بازی بازیگران مطرحی چون حمید فرخ نژاد ، رویا نونهالی ، یکتا ناصر ، بهنوش بختیاری ، امیرحسین رستمی و فریبا نادری و به کارگردانی بهرام کاظمی ساخته شده است .

اکران فیلم سینمایی «مشکل گیتی» به واسطه تیلیغات در شبکه های ماهواره ای فارسی زبان متوقف شد و سامانه های فروش بلیت آنلاین فیلم های سینمایی نیز عرضه بلیت برای این فیلم سینمایی را متوقف کردند؛ اقدامی که پیش تر درباره وقوعش به فیلمسازان هشدار داده شده بود و به نظر می رسد با ادامه نمایش آنونس این فیلم ها، جنبه عملیاتی یافته است.

پس از آنکه آنونس های تبلیغاتی فیلم سینمایی «مشکل گیتی» به صورت مکرر از شبکه ماهواره ای جم پخش شد، مسئول قضایی پرونده این شبکه ماهواره ای با ارسال نامه ای به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دستور قضایی توقف اکران این فیلم سینمایی را صادر کرد. پس از صدور این دستور، ظاهراً بلیت فروشی برای سانس های باز این فیلم متوقف شده و اکران این فیلم تنها برای سانس هایی که از قبل بلیت فروخته شده، ادامه دارد.

مشکل گیتی

فیلم مشکل گیتی

همچنین بر روی وب سایت اصلی عرضه کننده بلیت سینما، فروش بلیت فیلم سینمایی «مشکل گیتی» متوقف شده است. «مشکل گیتی» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی بهرام کاظمی یکی از فیلم هایی است که پس از هشدارهای مسئولان، همچنان آنونس هایش از این شبکه ماهواره ای پخش شده اما این فیلم در این چرخه تنها نیست. البته سازندگان اکثر فیلم هایی که آنونس آثارشان از این شبکه ماهواره ای پخش می شود، مدعی شده اند که بدون اجازه آنها این آنونس ها پخش شده و حتی تهدید به طرح شکایت از مسئولان این شبکه ماهواره ای کرده اند.

پیش از این نیز قرار بود فیلم «سه بیگانه در سرزمین ناشناخته» به کارگردانی مهدی مظلومی و تهیه کنندگی مسعود ردایی که دو سال ساخته شده بود، اکران شود که با توجه به نقش کلیدی مظلومی در ساخت تله‌فیلم و سریال برای شبکه ماهواره‌ای جم، اکران سراسری این فیلم سینمایی منتفی شد و فیلم سینمایی «مشکل گیتی» به کارگردانی بهرام کاظمی جایگزین فیلم مظلومی در گروه سینمایی زندگی شد. اکنون با وضعیتی که برای «مشکل گیتی» پیش آمده، وضعیت سانس های در اختیار این فیلم در سینماهای میزبان مشخص نیست.

سازمان سینمایی تاکنون در چندین اطلاعیه درباره پخش آگهی فیلم‌های سینمایی هشدار داده و این بار بر این موضع اصرار کرده که آگهی‌ها خودسرانه از سوی شبکه جم‌تی وی پخش نمی‌شود. مسئولان سازمان سینمایی در نشست های متعددی به تهیه کنندگان و دفاتر پخش هشدارهای لازم را داده بودند و عوارض احتمالی استمرار پخش آنونس فیلم های سینمایی از شبکه ماهواره ای جم را متذکر شده بودند.

همچنین در ابتدای شهریورماه، نامه ممنوع‌الفعالیتی جمعی از پخش کنندگان سینمای ایران که فیلم هایشان در شبکه ماهواره ای جم تبلیغ می شد، توسط بازپرس ویژه دادستانی به سازمان سینمایی ارسال شد و ادامه فعالیت این دفاتر پخش محدود شد. پس از مدت ها پیگیری، در نهایت با نگاه مثبت قوه قضاییه و رایزنی سازمان سینمایی، فعالیت این دفاتر پخش بلامانع اعلام شد و بدین ترتیب زمینه اکران فیلم‌هایی که قرار بود توسط این دفاتر پخش به نمایش در آید، فراهم شد.

به تعبیر دیگر، حواشی اکران فیلم های سینمایی در شبکه ماهواره ای جم که تقریباً از ابتدای سال آغاز شده و به مرور افزایش یافته، می تواند به مراتب پیچیده تر از اکنون باشد و به همین جهت تصور می شود باید سینماگران در این زمینه با جدیت بیشتری عمل نمایند و اگر واقعاً آنونس آثارشان بدون هماهنگی با ایشان از این شبکه پخش می شود، واکنشی متناسب با این اتفاق نشان دهند.

 

تابناک

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*