خانه » بیوگرافی » بازیگران » فلامک جنیدی بیوگرافی فلامک جنیدی و همسرش آیدین پوری + عکس
loading...

فلامک جنیدی بیوگرافی فلامک جنیدی و همسرش آیدین پوری + عکس

فلامک جنیدی بیوگرافی فلامک جنیدی و همسرش آیدین پوری زندگینامه فلامک جنیدی Falamak Joneidi بازیگر زن ایرانی و همسرش آیدین پوری به همراه عکس هنرمند زن و همسرش .

فلامک جنیدی بازیگر زن و یکی از بهترین بازیگران تلویزیون و سینمای ایران می باشد وی در سریال و فیلمهای زیادی ایفای نقش کرده است.

 بیوگرافی فلامک جنیدی و همسرش آیدین پوری

فلامک جنیدی

بیوگرافی فلامک جنیدی و همسرش آیدین پوری را می توانید از سایت اولی ها مشاهده بفرمایید.

زندگینامه فلامک جنیدی بازیگر معروف را در زیر مشاهده کنید .

 • تاریخ تولد، محل تولد، هنگام تولد:

در بهمن سال 1351 در مشهد مقدس به دنیا آمد.

پدر: –

مادر:-

برادر: –

خواهر:-

همسر: آیدین پوری

فرزندان: حنا و میلان ( دو قلو )

 • مشخصات فردی:

از آنچه فکرش را می کنیم جدی تر است؛ حداقل در نوشتن.

 • دوران زندگی:

فلامک جنیدی دو خواهر و یک برادر دارد. سوم دبیرستان بود که تصمیم گرفت روزی بازیگر شود.مدتی به آموختن نقاشی نزد آیدین آغداشلو پرداخت و مدتی هم در کانون سینماگران جوان به آموزش هنر عکاسی مشغول شد.سپس در رشته ادبیات نمایشی تحصیل کرد، نمایشنامه رادیویی نوشت و مدتی هم به عنوان منتقد تئاتر در روزنامه آفرینش فعالیت کرد .

او با رامین ناصر نصیر هم دانشگاهی بود و توسط وی به مهران مدیری معرفی شد.

 • آیدین پوری همسر فلامک جنیدی :

فلامک جنیدی ازدواج کرده و همسر فلامک جنیدی آیدین پوری است که چهره شناخته شده ای نیست .

فلامک جنیدی و همسرش آیدین پوری در اواخر سال 1396 و نوروز سال 1397 با انتشار عکس هایی از دوقلوی خود رونمایی کردند .

فرزندان فلامک جنیدی و آیدین پوری یک پسر به نام میلان و یک دختر به نام حنا می باشند .

 بیوگرافی فلامک جنیدی و همسرش آیدین پوری

فلامک جنیدی و همسرش آیدین پور

 • جنگ 77

اولین باری که مردم با چهره اش آشنا شدند، در «جنگ 77» بود ، پس از آن در ببخشید شما، جایزه بزرگ، بدون شرح، شب‌های برره و…. به ایفای نقش پرداخت.
اینجا چراغی روشن است

از مهمترین تجربیات سینمایی‌اش بازی در فیلم اینجا چراغی روشن است می باشد.
فلامک جنیدی مدتی از بازیگری کناره گرفت تا به استراحت بپردازد و به کارهای شخصی خود سر و سامان بخشد.

 • چارخونه

او پس از مدتی دوری از دنیای بازیگری با سریال «چارخونه» برای دومین بار به این وادی قدم گذاشت.

 • انتخاب نقش از نگاه فلامک جنیدی

برای من نقشی که بازی می‌کنم مهم است، نه اینکه در تلویزیون است یا تئاتر. هرگاه کار خوبی که نمایشنامه و فیلمنامه مناسبی داشته باشد، پیشنهاد شود،‌ قبول می‌کنم، بنابراین به نظرم تفاوت‌هایی که برخی در مورد تلویزیون و تئاتر می‌گویند‌ در حقیقت وجود ندارد.

 بیوگرافی فلامک جنیدی و همسرش آیدین پوری

فلامک جنیدی

 • جایی به نام تاماساکو؛اولین تجربه ی نویسندگی

«جایی به نام تاماساکو» اولین مجموعه داستان اوست که در جایزه بنیاد هوشنگ گلشیری مورد تقدیر قرار گرفت. مجموعه‌ی‌ “جایی به نام تاماساکو”، مجموعه‌ ای ۸۵ صفحه‌ای ا‌ست، مشتمل بر هفت داستان؛ ” گوشواره‌هایی با نگین فیروزه “، ” جای خوش قاب عکس‌ها روی دیوار” ، ” همه‌شان هستند، جومپا لاهیری، سام شپارد، رضا قاسمی و بقیه” ، ” مراقبت از خود در برابر چیزهای آسیب‌رسان”، ” چیزی از قلم نیفتاده؟” ، ” گربه‌های شهر من هر روز زیادتر می‌شوند ” و ” جایی به نام تاماساکو “.

 • گوشواره‌هایی با نگین فیروزه

داستان اول این مجموعه «گوشواره‌هایی با نگین فیروزه» که از زاویه دید سوم شخص محدود به ذهن نوشته شده در مورد زنی است که پس از به پایان رسیدن رابطه‌اش با مردی به نام رامین، زندگی‌اش به هم ریخته و زمام امور از دستش خارج شده است. شبی برای رفتن به میهمانی گوشواره‌های فیروزه یادگاری او را به گوش می‌کند، گوشواره‌ها سنگین هستند و اذیت می‌کنند و پس از پایان مهمانی گوشش زخم می‌شود،ولی گوشواره در گوشش گیر کرده و نه خودش و نه کس دیگری توانایی خارج کردن آن را ندارد. او پس از چند روز سعی می‌کند به آنها عادت کند و هیچ‌وقت از گوشش درشان نیاورد. گوشواره‌ی لاجوردی با همه‌ی زخم و آزار و سنگینی‌اش نماد خاطرات دردناکی هستند که زن به هیچ صورت نمی‌تواند آنها را از خود دور کند و سر آخر هم ترجیح می‌دهد که با همان خاطرات آزاردهنده و دردناک به زندگی‌اش ادامه دهد.

 بیوگرافی فلامک جنیدی و همسرش آیدین پوری

فلامک جنیدی

 • داستان «جایی به نام تاماساکو»

داستان «جایی به نام تاماساکو» از درگیری‌های ذهنی و خرافی زنی کارمند به نام بیتا در دفتر اداره‌اش شروع می‌شود. گلدانی از اتاق آن‌ها سر درآورده است که کسی علت آن را نمی‌داند و در روزی که او و همکارش تصمیم می‌گیرند این گلدان بی‌نام و نشان و بدترکیب را با همکاری آقا شیر مستخدم به راهرو منتقل کنند؛ خبر می‌رسد که دختر آقا شیر به علت مرموزی مرده است و آقاشیر آن روز در اداره نیست. خانم ایزدی مسئول کتابخانه‌ی دانشگاهی که دختر آقا شیر در آنجا درس می‌خواند، دختر را دیده است که به جای رفتن به سرکلاس بر روی کتابی در مورد شرق دور مطالعه می‌کرده و در جستجوی مکانی به نام تاماساکو در آن کتاب بوده است. دختر پس از تحویل کتاب، خودش را از طبقه چهارم ساختمان دانشگاه به پائین پرتاب می‌کند و می‌میرد. راوی بعدی پلیس پرونده است که همان شب قضیه را در حین صرف شام برای همسرش فهیمه بازگو می‌کند و فهیمه با شنیدن نام تاماساکو در بهتی غریب فرو می‌رود. او به یاد دوست سابقش فرید می‌افتد که یک روز قبل از این‌که ترکش کند به او کارت پستالی می‌دهد با نقشی از فانوس دریایی که در زیر آن نام تاماساکو نوشته شده است. فرید گم و گور می‌شود و فهیمه دور از چشم شوهرش به کارت پستال خیره می‌شود و سیگار می‌کشد. در این داستان تاماساکو تبدیل به اسم رمزی می‌شود که تمام انسان‌های خسته از دنیا به آنجا پناه می‌برند و بعد از رفتن به سمت آن نیز دیگر زنده نیستند. تاماساکو شاید تکه‌ای از حقیقت باشد، لامکانی که انسان‌های سرگشته به آنجا پناه می‌ برند و در کنار آن فانوس دریایی پر نور آرام می‌گیرند. فهیمه هم دلش می‌خواهد که در چنین جایی باشد و خیال پردازی او در فضای مه ‌گرفته‌ی نزدیک فانوس دریایی گواه این مسئله است.

 • عکس از نگاه فلامک جنیدی

از میان هنرها عکس در نمایش ضعف ها و قوت های هر سوژه ای بسیار تاثیر گذار است، زیرا عکس به بیننده درست دیدن را یاد می دهد. وقتی دانشجو بودم به یاد دارم که عکسی به ما نشان می دادند و از ما می خواستند که داستانی در مورد آن بنویسیم.در حقیقت هر عکس دنیایی است که می شود برای آن داستان نوشت. عکاس در یک لحظه بیننده را با یک دنیا مواجه می کند، دنیای تازه ای که مواردی را آموزش می دهد و بیننده می تواند از دل عکس، داستان قشنگی بیرون بکشد. هر هنری ظرفیت لازم برای نشان دادن توانایی ها و کاستی های یک سازمان را داراست . فیلم هم این ظرفیت را دارد، اما موجز است،پس می توان گفت در میان هنرها، عکس از قابلیت و ظرفیت بیشتری در این زمینه برخوردار است. عکاسان باید روی جنبه آگاهی رسانی تأمل بیشتر کنند، زیرا هنری که روی آگاهی بخشی تاکید دارد والاتر از کار سفارشی است.
جنیدی معتقد است که جشنواره های هنری همچون عکس ” تامین اجتماعی در یک نگاه” از برگزاری 100 همایش و جلسه تاثیر گذارتر و مفید تر است، زیرا خاصیت عکاسی در لحظه و تکان دهنده است.

 بیوگرافی فلامک جنیدی و همسرش آیدین پوری

فلامک جنیدی

 • تحصیلات و مدارک علمی:

تحصیل در رشته ادبیات نمایشی

 • افتخارات:

مجموعه داستان «جایی به نام تاماساکو» ؛ در جایزه بنیاد هوشنگ گلشیری مورد تقدیر قرار گرفت.

 • آثار :

مجموعه‌های تلویزیونی :

جنگ ۷۷

ببخشید شما؟

این چند نفر

جایزه بزرگ

بدون شرح

شب های برره

چارخونه

مرد هزارچهره

مرد دوهزارچهره

قهوه تلخ

فراموشی

چمدان

شوخی کردم

در حاشیه

یادداشت‌های یک زن خانه‌دار

دست به نقد

عطسه

 بیوگرافی فلامک جنیدی و همسرش آیدین پوری

فلامک جنیدی

 • سینما

پسر تهرونی

بی وفا

ورود آقایان ممنوع

شبانه روز

اینجا چراغی روشن است

داماد خوش قدم

 • تئاتر

آواز خوان طاس

شام اول شام آخر

گنجواهای نانوشته

مسخ

 • کتاب

جایی به نام تاماساکو

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*