خوش آمدید - امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶
خانه » پزشکی سلامت » فراموشی و عدم تمرکز در انتظار دختران جوان
فراموشی و عدم تمرکز در انتظار دختران جوان

فراموشی و عدم تمرکز در انتظار دختران جوان

فراموشی و عدم تمرکز در انتظار دختران جوان فراموشی و عدم تمرکز دختران و زنان در روزهای عادت ماهیانه یا پریود معروف به مه مغزی .

مه مغزی که به فراموشی و عدم تمرکز دختران و زنان در دوران یائسگی گفته میشود این روزها در دختران جوان نیز دیده میشود .

فراموشی و عدم تمرکز در انتظار دختران جوان

مه مغزی

یائسگی دختران موجب کاهش استروژن و باعث فراموشی و عدم تمرکز دختران در دوران یائسگی میگردد .

مه مغزی که در دوران یائسگی برای دختران اتفاق میافتد بیشتر در سن 45 الی 55 سالگی در آنها دیده میشود اما اخیرا با عدم رعایت برخی نکات دختران جوان نیز به مه مغزی دچار شده اند .

عباس فراهانی روانشناس گفت: اختلالات حافظه‌ای که بسیاری از زنان در دوران یائسگی با آن مواجه می‌شوند، ممکن است در سنین پایین‌تر شروع شوند.

وی ادامه داد: بسیاری از زنان در دوران یائسگی دچار مشکلاتی چون فراموشی، اختلال در تمرکز و قوه تفکر می شوند که برخی روانشناسان ، این وضعیت را “مِه مغزی” می نامند.

فراهانی خاطر نشان کرد:کاهش سطح استروژن در دوران یائسگی، عملکرد زنان در زمینه فعالیت‌های مرتبط با حافظه را ضعیف می کند. این وضعیت معمولا زنان ۴۵ تا ۵۵ ساله را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه احتمال ابتلا به مه مغزی در سنین پایین تر افزایش یافته است ،بیان داشت: بسیاری از جوانان در هنگام گسست و بحران از آنجایی که نحوه برخورد صحیح با شرایط را نمی دانند دست به رفتار های پر خطر و نادرستی همچون کشیدن سیگار، استفاده از قلیان و درموارد حادتر مصرف مواد مخدر می زنند که تاثیرات مخربی نظیر بسیاری از مشکلات حافظه ای و برخی از سرطان ها در دختران را در پی دارد.

فراهانی تاکید کرد: سیگار از طریق میتلاسیون DNA بر ژنوم انسان (مجموعه کامل DNA در بدن هر فرد) تاثیر می گذارد.برخی از این جهش ها تا ۳۰ سال بعد ازترک سیگار نیز باقی می ماند.
وی یاد آور شد:جهش های DNA با ژن هایی که خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد، در ارتباط است و منجر به اختلالات حافظه ای در سنین پایین تر نیز شود.


1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره اولین امتیاز را ثبت کنید
Loading...
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
Facebook | Instagram | Pinterest | Google+ | Twitter