خانه » عکس » سوپر استارها » عکس ناصرالدین شاه قاجار میان اشراف زادگان انگلیس
loading...

عکس ناصرالدین شاه قاجار میان اشراف زادگان انگلیس

عکس ناصرالدین شاه قاجار میان اشراف زادگان انگلیس عکس جالب توجه تاصرالدین شاه قاجار در میان اشراف زادگان انگلیسی در سفر اروپا

ناصرالدین شاه قاجار که در دوران پادشاهی خود بر کشور ایران سفرهایی به کشورهای اروپایی داشته عکس هایی نیز از سفر خود به اروپا و کشورهای اروپایی برای یادگار گرفته است که در این عکس ها عکس ناصرالدین شاه در میان اشراف زادگان انگلیس چشم نواز است .

ناصرالدین شاه قاجار

١۴٣ سال پیش، برابر با سی‌ام فروردین ١٢۵٢ خورشیدی، نخستین سفر ناصرالدین شاه قاجار به اروپا آغاز شد. او در دوران سلطنت خود ٣ بار به کشورهای اروپایی سفر کرد و در خلال آن ضمن گشت و گذار و تفریح با پیشرفت صنعت و تکنولوژی در این کشورها آشنا شد. نخستین سفر ناصرالدین شاه به خارج از کشور به دعوت فرانسوا ژزف اول امپراتور اتریش به طور رسمی و به عنوان بازدید از نمایشگاه بین‌المللی وین صورت گرفت. موکب شاهی از رشت با کشتی‌های روسی به آستراخان و از راه زمینی به مسکو و از آن جا به پترزبورگ عزیمت کردند. آلمان، انگلیس، ایتالیا، بلژیک، فرانسه، سوئیس، اتریش و ترکیه عثمانی مقصدهای نخستین سفر شاه قاجار به فرنگ بودند. این سفر سوای از هزینه‌های مالی سنگین تحمیل شده به دولت و مردم ایران، دستاوردهای محدودی نیز به همراه داشت، از جمله خرید دستگاه‌های ضرب سکه و چاپ تمبرهای پستی. بنا بر اقوال تاریخی در نهایت ناصرالدین شاه از سفر رضایت نداشت چرا که در طول این مدت مجبور به خودداری و اطاعت شده و همچنین دیدن میزان ترقی ممالک اروپایی و فاصله بعید ایران آن زمان با پیشرفت‌های جهانی بر او گران آمده بود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*