عوارض رابطه جنسی زیاد

عوارض رابطه جنسی زیاد
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹-۰۵-۰۲
994 بازدید
زمان مطالعه: 3 دقیقه

عوارض رابطه جنسی زیاد زیادی رابطه جنسی  باعث کاهش طول عمر و سستی بدن می شود . افراط در جماع در هر حال مضرترین چیز هاست، خصوصا هنگامی که پی […]


عوارض رابطه جنسی زیاد

زیادی رابطه جنسی  باعث کاهش طول عمر و سستی بدن می شود . افراط در جماع در هر حال مضرترین چیز هاست، خصوصا هنگامی که پی در پی باشد چرا که باعث ضعف مغز، قلب، کبد، قوا، اعصاب، بینایی، معده، کلیه، مثانه و تپش قلب و درد کمر و باسن، سیاتیک، نقرس و امثال این ها می گردد .

بصورت معمولی به تعداد کمتر از ۲ بار در ماه سردی جنسی و به میزان بیشتر از ۱۰ بار در ماه حرارت جنسی گفته می شود. یک یا دوبار در هفته میزان متعادل رابطه جنسی است . این میزان زمانی مطرح است که مدت زمان قابل توجهی از شروع زندگی مشترک گذشته است و زن و شوهر به یک شناخت از میزان تمایل، نیاز و توانایی خود در مسائل جنسی رسیده و با تفاهم به یک ثبات رفتار جنسی دست یافته اند، چرا که زوجین بیشتر  در ابتدای زندگی مشترک بیش از زمانهای دیگر با مساله جنسی درگیر بوده درهفته چندین بار نیز رابطه داشته باشند و این طبیعی است.

عوارض رابطه جنسی زیاد – عوارض افزایش فعالیت‌ های جنسی برای مردان

هنگامی که دفعات رابطه جنسی افزایش یابد میزان اسپرم در هر بار انزال کاهش می یابد و اگر این میزان که بطور معمول بین ۴۰ تا ۶۰ میلیون اسپرم در هر میلی لیتر مایع منی است، به کمتر از بیست میلیون اسپرم برسد می تواند در زمینه باروری ایجاد مشکل کند و در صورتی میزان اسپرم طبیعی می شود و فرد قدرت باروری به دست می آورد که چند روز رابطه جنسی انجام نشود ؛وجود چند روز استراحت در بین رابطه های جنسی موجب جبران انرژی از دست رفته و بازسازی بدن می گردد.

عوارض رابطه جنسی زیاد – چه افرادی توانایی بیشتری برای نزدیکی جنسی دارند 

“فردی که پیر است یا فرد لاغر با مزاج خشک و رگهای تنگ که خون او کم باشد باید از نزدیکی زیاد چنان بپرهیزد که گویی از دشمن خطرناک می‌گریزد مخصوصا اگر بیمار یا در دوران نقاهت باشد.

عوارض رابطه جنسی زیاد – عوارض  جسمانی رابطه جنسی زیاد

در روابط جنسی زیاد عوارض جسمانی می‌توانند تا چند روز بعد نمایان شوند.

عوارض رابطه جنسی زیاد -خشکی واژن در اثر رابطه جنسی زیاد

خشکی واژن در زنان اولین علامت قابل مشاهده بعد از رابطه جنسی زیاد است. اگر خشکی واژن دارید به خاطر این است  که بدن شما در مدتی طولانی دخول را تجربه کرده است. این تماس علاوه بر خشکی ممکن است خراش‌ها و پارگی‌های کوچکی را در سطح واژن ایجاد کند که بسیار دردناک و زجر اور است. اگر  قبل از ارتباط جنسی قرص‌هایی مانند ضدبارداری مصرف کرده باشید و دچار خشکی واژن ناشی از آن‌ها باشید احتمال وقوع آن بیشتر است .

عوارض رابطه جنسی زیاد – احساس درد و سوزش در مردان

رابطه جنسی زیاد می‌تواند زنان را دچار  علائم جسمانی ناخوشایندی کند، و این مسئله در مورد مردان نیز صادق است. البته مردان نسبت به زنان با مشکلات کم‌تری رو به رومی شوند با این حال آن‌ها نیز مشکلاتی نظیر درد و سوزش زیاد را پس از رابطه جنسی زیاد تجربه می‌کنند.

به خصوص زمانی که آن‌ها طی چند روز کوتاه مثل آخر هفته 8  تا 10  بار رابطه جنسی برقرار می‌کنند این علائم بیشتر اتفاق می‌افتند. با این حال بدن افراد نسبت با یکدیگر فرق دارد و ممکن است بدن برخی از افراد بتواند خود را به‌دفعات رابطه جنسی بالا سازگار کند و درنتیجه مشکلات کم‌تری را در پی آن تجربه کند.

عوارض رابطه جنسی زیاد – عوارض روانی رابطه جنسی زیاد

علاوه بر عوارض جسمانی که رابطه جنسی زیاد می‌تواند برای افراد به همراه بیاورد، برخی مشکلات ارتباطی و روانی نیز میتواند  زوجین را درگیر خود کند. مثلا  ممکن است انتظارات جنسی زن و مرد باهم متفاوت باشد یکی از آن‌ها از داشتن رابطه جنسی بسیار زیاد لذت ببرد و دیگری از این بابت احساس فشار و نارضایتی کند.

پاسخی بگذارید