https://avaliha.ir

اولی ها دانستنی های جنسیعلت ، عوارض و کنترل میل جنسی بالا
شناسه خبر :93547
دوشنبه, ۷ مرداد ۱۳۹۸
988 بازدید
پ

کنترل میل جنسی بالا باشگاه خبرنگاران سایت تفریحی اولی ها سعی دارد در زمینه دانستنی های جنسی مطالبی را درباره  کنترل میل جنسی بالا در اختیار شما قرار دهد! در این مقاله با ما همراه باشید . برخی از افراد فکر می کنند میل جنسی بیش از حد در آن‌ها با میل جنسی همسرش هماهنگ […]


کنترل میل جنسی بالا

باشگاه خبرنگاران سایت تفریحی اولی ها سعی دارد در زمینه دانستنی های جنسی مطالبی را درباره  کنترل میل جنسی بالا در اختیار شما قرار دهد! در این مقاله با ما همراه باشید .

برخی از افراد فکر می کنند میل جنسی بیش از حد در آن‌ها با میل جنسی همسرش هماهنگ نیست  همچنین اگر مجرد باشد این مسئله ممکن است برای آن‌ ها سخت شود . شما همچنین می‌توانید میل جنسی خود را با برخی از تغییرات ساده در روش زندگی‌ خود کنترل نمایید .
میل جنسی بالا لزوماً یک پدیده منفی نمی باشد ، البته اگر شما بتوانید راهی برای کنترل آن در زندگی خود کشف کنید .
بعضی از بیماری‌های روحی و جسمی می‌تواند باعث بالا رفتن میل جنسی تا حد زیادی شود . با شناختن علائم و جستجوی روش‌های درمان آن می‌توانید از وقوع عواقب غیر قابل برگشت آن پیشگیری نمایید.

کنترل میل جنسی بالا – علائم و نشانه‌ها

میل جنسی که بیش از حد بالا باشد مشکلاتی را برای فرد به وجود می آورد که تا حد زیادی می‌تواند روی زندگی و شغل فرد تاثیر گذار باشد و منجر به فعالیت جنسی زیادی شود . این مشکل با نام‌ های مختلف از جمله رفتار جبری جنسی یا اعتیاد جنسی و همچنین شهوت زیاد (نمفومانی) در زنان و جنون مقاربت (ساتیریازیس) در مردان شناخته شده است ، اما علائم آن یکسان می باشد :

 • علاقه زیاد برای برقراری رابطه جنسی وجود دارد ، به همین دلیل فعالیت جنسی امکان دارد با اوج لذت جنسی نباشد.
 • میل جنسی بیش از حد که به صورت دائم یکی از طرفین را در معرض خطر بیماری‌های مقاربتی می گذارد .
 •  برقرار کردن رابطه جنسی به عنوان راهی برای فرار از احساس افسردگی، اضطراب، تنهایی و استرس
 • رفتارهای جنسی پرخطر و یا رفتارهایی که به دلیل عواقب احتمالی برای فرد و خانواده، توسط جامعه قابل قبول نیست.

کنترل میل جنسی بالا – دلایل میل جنسی بالا

علت اصلی میل جنسی بالا شناخته نشده است ، اما تحقیقات نشانگر این است احتمالاً میل شدید جنسی و بقیه مشکلات سلامت روانی و جسمانی، به هم مرتبط هستند . هر یک از بیماری‌ های زیر می‌تواند از دلایل میل جنسی بیش از حد باشد :

 •  اختلال دو قطبی : علائم این بیماری روانی قابل درمان، تغییرات شدید در خلق و خو (از شیدایی تا افسردگی) می باشد . میل جنسی بالا می‌ تواند یکی از علائم و نشانه‌های فاز شیدایی باشد . هنگامی که اختلال دو قطبی تحت کنترل است ، علائم میل جنسی بالا نیز قابل کنترل است .

 

 • پزشکان اعتقاد دارند که ویروس هاری می‌تواند با تأثیر گذاشتن بر مغز باعث بالا رفتن سطح میل جنسی گردد . اگر حیوانی شما را گاز بگیرد و شما نمی‌دانید که علیه بیماری هاری واکسینه شدید یا خیر ، بلافاصله برای دریافت درمان‌ پزشکی اقدام کنید . هنگامی که علائم بیماری هاری آشکار بشود ، امکان دارد برای درمان موفقیت آمیز آن دیر بشود .

 

 • زوال عقل : در کسانی که مبتلا به زوال عقل هستند بروز رفتارهای جنسی نامناسب همانند عریان کردن خود ، استفاده از الفاظ نا مناسب ، خودارضایی یا دعوت بقیه افراد به رابطه جنسی اتفاقی کاملاً معمولی است . این علائم در مردان و زنان مبتلا به زوال عقل به یک اندازه مشاهده شده است ، اما در کسانی که مبتلا به زوال عقل شدید هستند ، رایج تر است . داروهایی که برای درمان میل جنسی بسیار بالا مورد استفاده می باشند ، در افراد مبتلا به زوال عقل نتیجه های مختلفی دارد . بعضی از روش‌های درمان ممکن است کاربردی باشد. درمانگران باید در مورد این اختلال آموزش کافی  را ببینند و میل جنسی بسیار بالا را نشانه‌ای برای وجود یک مشکل سلامتی بزرگ‌تر بدانند.

 

 •  اختلال تحریک جنسی مداوم : زنانی که مبتلا به این بیماری هستند به طور مداوم احساس تحریک جنسی دارند و نمی‌ توانند از میل شدید جنسی رها شوند و حتی رسیدن به ارگاسم نیز کمکی به آن ها نمی کند . امکان دارد تحریک شدید جنسی به مدت چند روز یا چندین هفته طول بکشد. درمان آن معمولا شامل ترکیبی از داروهای ضدافسردگی ، هورمون درمانی، ژل بی‌حس کننده و رفتار درمانی می باشد .

کنترل میل جنسی بالا

 

 • هاری : پزشکان اعتقاد دارند که ویروس هاری می‌تواند به همراه تأثیر بر مغز باعث بالا رفتن سطح میل جنسی شود . اگر حیوانی شما را گاز بگیرد و نمی‌دانید که علیه بیماری هاری واکسینه شدید یا خیر، بلافاصله برای دریافت درمان‌های پزشکی اقدام نمایید . زمانی که علائم بیماری هاری نمایان شود، امکان دارد برای درمان موفقیت آمیز آن دیر شود .

 

 • سندرم کلوور-بیوسی : این عارضه عصبی-رفتاری نادر، ناشی از صدمه به مغز می باشد و سبب انواع علائم غیرمعمول از جمله رفتارهای جنسی نامناسب و قرار دادن اشیاء غیرمعمول در دهان و عدم واکنش طبیعی به خشم و ترس خواهد شد . هیچ درمان قطعی برای این سندرم نیست و درمان آن شامل روان‌درمانی (تراپی) و دارو می باشد .

 

 •  اعتیاد جنسی : فرد مبتلا به اعتیاد جنسی دارای میل جنسی بیش از حد فعال و وسواس جنسی می باشد . اعتیاد جنسی امکان دارد با خودارضایی، پورنوگرافی و یا حتی یک رابطه جنسی آغاز گردد ؛ ولی به تدریج تا حد رفتارهای خطرناک، مانند فحشا و برقراری رابطه جنسی در اماکن عمومی پیشرفت خواهد کرد .

کنترل میل جنسی بالا – عواقب میل جنسی بالا

میل جنسی شدید می‌تواند عواقبی فراتر از خطرات سلامت جنسی را به دنبال داشته باشد . این عواقب عبارت است از:

 • مشکلات ارتباطی و رابطه بین فردی
 • مشکلات محل کار
 • مشکلات قانونی
 • از دست دادن علاقه به مسائل غیرجنسی
 • اعتماد به نفس پایین و ناامیدی

کنترل میل جنسی بالا – چگونه می‌توان میل جنسی شدید را کاهش داد ؟

 • مرحله یک

با پزشک در مورد میل جنسی بالای خود صحبت کنید. بالا بودن غیرطبیعی میل جنسی امکان دارد یک نشانه‌ از یک بیماری مانند اختلال دوقطبی یا سرطان آدرنال است . اگر پزشک به وجود اعتیاد جنسی مشکوک است ، امکان دارد شما را به یک روانشناس یا درمانگر معرفی نماید . داروهایی نیز برای کاهش میل جنسی شما موجود است .

 • مرحله دو

به دلایل خود برای تمایل به کاهش میل جنسی فکر کنید. اگر میل جنسی خود را به دلایل مذهبی کنترل نمایید ، از یک روحانی یا مشاور معنوی کمک بگیرید . از گفتگو درباره این موضوع شرم نداشته باشید ، چون مشاور قبلاً با موارد مشابه شما برخورد داشته است. اگر شما در یک رابطه هستید ، صادقانه با شریک خود در مورد تمایل متقابل یا انتظارات جنسی خود صحبت نمایید.

 • مرحله سه

از تحریک جنسی خود دوری کنید. از تماشای پورنوگرافی دور بمانید و یا اینکه کتاب‌های مفید مطالعه کنید . با دقت کردن در افکار خود اشیاء خاص ، محیط یا افرادی که موجب تحریک جنسی می‌شود را بیابید و تا جایی که ممکن است از آن‌ دوری نمایید.

 • مرحله چهار

با بدن خود از روش تمرین، ورزش و یوگا تعامل کنید . اگر بدن شما فعال باشد ، تقلای جسمی و فشار روحی برای ایجاد رابطه جنسی را احساس نمی کنید .

 • مرحله پنج

از خودارضائی دوری کنید. زمانی که متوجه تحریک جنسی خود شدید، تصاویر غیرجنسی را تجسم نمایید و سعی کنید خود را درگیر فعالیت‌های دیگری کنید تا زمانی که احساس و میل جنسی شما کم شود .

 • مرحله شش

به فکر برقراری روابط غیرجنسی با افراد باشید. مثلاً برنامه سفر یا یک تفریح جدید گروهی را با شریک زندگی خود فراهم کنید . عضویت در باشگاه و یا داوطلب شدن در برنامه‌های اجتماعی هم به شما کمک می کند. شما هنوز هم می‌توانید بدون داشتن رابطه جنسی روابط اجتماعی رضایت بخش داشته باشید.

 • مرحله هفت

از مصرف الکل یا مواد مخدر دوری کنید، مخصوصا اگر احساس می‌کنید که قدرت خودداری و مقاومت شما کم شده است و سبب انجام کارهایی می شود که بعداً امکان دارد موجب پشیمانی شما گردد .

پ
نظرات و تجربیات شما
نام:
ایمیل:
سایت شما:
* نظری شما:

قوانین ارسال نظر
قوانین ارسال نظر

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت < <دیوار خبر>>مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.