خوش آمدید - امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶
خانه » اخبار » حوادث » عاقبت متلک گفتن پسر به دختر
عاقبت متلک گفتن پسر به دختر

عاقبت متلک گفتن پسر به دختر

عاقبت متلک گفتن پسر به دختر حکم بریدن زبان پسر به جرم متلک گفتن به دختر یک قبیله که توسط قاضی صادر شد

پسر جوانی که برای خوشمزگی به یک دختر متلک گفته بود باعث جنجال و جنگ دو قبیله و همچنین صدور حکم بریدن زبان پسر به جرم متلک گفتن به دختر شد که با وساطت های فراوان پسر از بریده شدن زبان نجات یافت اما چند صد میلیون جریمه شد .

متلک گفتن به دختر

متلک گفتن به دختر

یک جوان در اردن که طبق قانون نانوشتۀ قبایل این کشور به جُرم متلک گفتن به یک دختر محکوم به بُریدن زبانش شده بود، از این مجازات نجات یافت .

به گزارش العالم به نقل از سایت میدل است آنلاین، جوانی در یکی از خیابان های شهر العقبه در جنوب اردن به یک دختر متلک گفته بود که قاضی قانون نانوشتۀ قبایل این کشور مجازات بُریدن زبان را برای وی تعیین کرد ولی این جوان با وساطت های بسیار از مجازات نجات پیدا کرد.

این جوان در مقابل رهایی از مجازات بریدن زبانش، باید غرامتی به ارزش 40 هزار دینار (56 هزار دلار) و یک دستگاه خودرو به قبیله آن دختر بدهد.

اختلافات و کشمکش های قبایل دختر و پسر به درگیری مسلحانه کشیده شده بود که سرانجام قاضی قانون نانوشتۀ قبایل اردن حکم به بریدن زبان پسر داد.

قبایل اردن برای حل اختلافات خود به قاضی خاص خود مراجعه می کنند.

مراجعه به قاضی قبایل آداب و رسومی کهن در اردن است که همچنان اجرا می شود و قاضی براساس عُرفی که قانون نانوشتۀ قبایل این کشور است ، حکم خود را صادر می کند.


1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره اولین امتیاز را ثبت کنید
Loading...
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
Facebook | Instagram | Pinterest | Google+ | Twitter