یکی از طولانی‌ترین لغات در زبان انگلیسی که می‌توانید معنی آن را در دیکشنری آکسفورد سرچ کنید «antidisestablishmentarianism» است. این لغت شامل ۲۸ حرف است و معنی آن «مخالف نابودی کلیساهای انگلیس» است. بعد از این که وقتتان را صرف خواندن آن کردید کمی به مغزتان استراحت دهید. چون این تازه سومین کلمه طولانی انگلیسی بود.

حالا با دومین کلمه طولانی در زبان انگلیسی آشنا شوید «Supercalifragilisticexpialidocious». این کلمه نام یک ترانه مشهور متعلق به فیلم موزیکال مری پاپینز است که شعر آن توسط برادران شرمن نوشته شده و اجرای آن با جولی اندروز و دیک فان دایک بوده است. معنی این کلمه در دیکشنری آکسفورد «فوق‌العاده خوب» است. این کلمه ۳۴ حرف دارد.

اولین کلمه طولانی در زبان انگلیسی «Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis» است. این کلمه هم معنی «سیلیکوزیس» است و سیلیکوزیس هم فیبروز ریوی ناشی از استنشاق گرد و غبار حاوی سیلیس، معنی شده است. این کلمه با ۴۵ حرف دومین کلمه طولانی زبان انگلیسی است.

این بار واقعا به مغزتان استراحت بدهید. چون رسیدیم به طولانی‌ترین کلمه زبان انگلیسی که شامل ۱۸۹ هزار و ۸۱۹ حرف است! این کلمه مترادف نام پروتئینی به نام «تیتین» است که باعث می‌شود ماهیچه‌های بدن انسان حالت فنری و کشسانی داشته باشد. معنی این کلمه در هیچ دیکشنری انگلیسی یافت نمی‌شود و یکی از دلایلش این است که نوشتن خود این کلمه به تنهایی در سایز استاندارد کتاب ۱۲ صفحه لازم دارد.

دلیل طولانی بودن نام این پروتئین این است که عنوان تکنیکی پروتئین‌ها باید شامل تک تک آمینو اسیدهایی که در آن است باشد. حتی معمولی‌ترین پروتئین‌ها هم حداقل ۲۰ آمینو اسید دارند. پس اگر قرار باشد نام علمی پروتئین‌ها در دیکشنری قرار گیرد، شاید صدها جلد دیکشنری برای زبان انگلیسی نیاز باشد.

این لغت طولانی‌ترین در زبان انگلیسی است، اما اگر معیار وجود نام آن لغت در دیکشنری باشد، نباید این کلمه را طولانی‌ترین بدانیم. اما در واقعیت این طولانی‌ترین کلمه زبان انگلیسی است.

از آنجایی که نوشتن آن در این مطلب ممکن نیست، برای مشاهده این کلمه اینجا کلیک کنید.