خانه » پزشکی سلامت » ضرر قرص های لاغری برای بدن

ضرر قرص های لاغری برای بدن

ضرر قرص های لاغری برای بدن به گزارش اولی ها: بر اساس خبرهای منتشر شده قرص های تناسب اندام و لاغری که به عنوان مکمل کاهش وزن استفاده می شوند به سلامت بدن آسیب می رسانند.

ضرر قرص های لاغری برای بدن

ضرر قرص های لاغری برای بدن

دانشمندان اخیرا ضمن بررسی طیف وسیعی از مکمل های کاهش وزن یا کمک تمرینی به این نتیجه رسیده اند که این قرص ها می تواند برای مصرف کنندگان مضر باشد.

سازمان جهانی ضد دوپینگ / WADA تمامی ورزشکاران را از مصرف هرگونه دارو یا مکمل حاوی هیجنامین higenamine(آگونیست بتا 2) که اثر سمی روی قلب دارد، منع کردند.

علی رغم این ممنوعیت، اغلب کارخانه های دارویی هنوز از این ماده در تولید مکمل ها استفاده می کنند.

«جان تراویس» از مرکز بین‌المللی NSF در «ان آربر» میشیگان اخیراً فاش ساخته است که نه‌تنها اغلب کارخانه‌های دارویی از هیجنامین استفاده می‌کنند، بلکه بیشتر آن‌ها حتی دوز استاندارد را رعایت نکرده و روی جلد دارو منتشر نمی‌کنند و از سوی دیگر کاربران نیز قادر به شناسایی میزان دوز استفاده‌شده در دارو نیستند.

گفتنی است 24 داروی زیر در این تحقیق به شرح زیر شناسایی شدند که 5 دارو در حد استاندارد(بدون ذکر دوز روی جلد) و مابقی از هیجنامین بیش‌ازاندازه استفاده می‌کنند:

Adrenal Pump, Apidren, Beta-Stim, Burn-HC, Defcon1 Second Strike, Diablo, DyNO, Gnar Pump, Higenamine, High Definition, HyperMax, iBurn2, Liporidex Max, Liporidex PLUS, LipoRUSH DS2, N.O. Vate, OxyShred, Prostun-Advanced Thermogenic, Pyroxamine, Razor8, Ritual, Stim Shot, ThermoVate, and Uplift

سازمان غذا و داروی آمریکا در نظر دارد تا میزان استفاده از هیجنامین را در تولید دارو و همچنین تجویز توسط پزشک را وارد فاز قانونی و اجباری خود کند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*